Вода под шофьорското място при Авенсис комби 2000 година

Аватар
Fasster
Мнения: 57
Регистриран на: 03 Сеп 2008 12:22
Местоположение: В. Търново

Вода под шофьорското място при Авенсис комби 2000 година

Мнение от Fasster » 10 Авг 2013 00:42

Здравейте колеги
Пиша във връзка с проблем на който не мога да намеря решението за сега ............Така, че помагайте ако можете моля .....
Неизвестно (за мен ) защо от някъде прониква (или е прониквала) вода от няйъде и достига до под шофьорското място точно в краката на шофьора.
Lord Give Me A Sign:
Toyota Carina E 1.6 115hp
Toyota Avensis T22 - D4D 110hp

Аватар
Fasster
Мнения: 57
Регистриран на: 03 Сеп 2008 12:22
Местоположение: В. Търново

Re: Вода под шофьорското място при Авенсис комби 2000 година

Мнение от Fasster » 10 Авг 2013 00:46

Незна как да реша проблема поразглобих лайстни и надигнах мокета видях, че от долу се намира шумоизолацията на колата или там каквото е (нещо с гумено покритие от горе и като дунапрен от долу).Отстраних тампона който е отдолу за такива цели направен предполагам, изтече известно количество вода след това понатиснах въпростната шуноизолация и изтече още малко.След това реших да го изсуша с духалка (печка на ток с вентилатор), не се получи оставих без танпон от долу два дена като съм внимавал да не се мокри там. Пак никакъв ефект ....
Та въпростите са ми :
Знаете ли от къде евентуално се е появила тази вода?
(Моето предположение е от първоначалното измиване на колата(щото гледах как ги мият от там от където я купих, директно с водоствуйката вътре),или от кондензацията на климатика ми е др. предположение.Щом не изсъхва за три ден без тампон аз карам на климатик в жегата и няма от къде другаде да дойде тая вода .....Или е зор да изсъхне заради гуменото покритие?)
Ако имате други идеи казвайте да пробвам някаво решение на въпроса ....Щото това за сега нямам никакви щети (освен ръждясалото лостче за капачката на резорвара), но в последствие ще доведе до щети със сигурност, ако не го оправя!

Благодаря Предварително!!!!
Lord Give Me A Sign:
Toyota Carina E 1.6 115hp
Toyota Avensis T22 - D4D 110hp

Аватар
dnedkov
Мнения: 165
Регистриран на: 26 Ное 2011 17:45
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Вода под шофьорското място при Авенсис комби 2000 година

Мнение от dnedkov » 10 Авг 2013 09:38

На предната ми кола (Рено Лагуна), това се получаваше от радиатора на парното. Течеше по малко в краката ми :)
Corolla Verso 1.8VVTi SOL 2006, Honda Jazz 1.4 CVT
www.polivni.com

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4921
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Вода под шофьорското място при Авенсис комби 2000 година

Мнение от slowtraveler » 10 Авг 2013 09:59

Провери си дренажа на климатика - доколкото си спомням излизаше на преградата в моторния отсек долу вляво (сигурно е мокро или поне овлажнено мястото)...
Ако дренажа е запушен - ще ти прелива в краката от ваничката..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Fasster
Мнения: 57
Регистриран на: 03 Сеп 2008 12:22
Местоположение: В. Търново

Re: Вода под шофьорското място при Авенсис комби 2000 година

Мнение от Fasster » 10 Авг 2013 17:22

Благодаря ви колеги ...........И аз имах такова предположение ще проверя този дренаж колега ...........Интерестното е , че тече в самата изолация и така мокета остава сух защото под него има гумено уплътнение което е спукано на две три места и съвсем леко го навлажнява и то не винаги но като натистнеш силно с ръка се усеща реката ще проветя този изход за климатика и ще пиша какъв е резултата!
Другото което установих е, че след много добре почистени въздушни филтри (на вид станаха като нови) ефекта е, че обдухването чуствително се подобри но не ми харесва остатъчната миризмата (това все пак беше очаквано).......Не се е променила особено от преди почистването ..........и сега някой ще каже, че не се перат и има теми за това във форума .........И да аз съм ги чел темите, и въпреки това реших да пробвам и не съжелявам ........Сега вече знам, че ще се сменят със сигурност, но за сега са добре може би ще изчакам есента и първите студове ..........Извинявам се за отклонението от темата ....Реших да спомена и това ;)
Lord Give Me A Sign:
Toyota Carina E 1.6 115hp
Toyota Avensis T22 - D4D 110hp

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 169 госта