Въпрос за тези,които имат ГИ на ВВТ-И двигател

ivan9210
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Юли 2013 15:01

Въпрос за тези,които имат ГИ на ВВТ-И двигател

Мнение от ivan9210 » 13 Авг 2013 15:09

Здравейте! Споделете от колко време (като километри) карате на газ? Интересува ме как се отразява това на ВВТ-И двигател има ли някакви проблеми понеже разбрах,че не са много много за газ тези двигатели.

atanaspavlov
Мнения: 30
Регистриран на: 06 Юли 2012 09:16

Re: Въпрос за тези,които имат ГИ на ВВТ-И двигател

Мнение от atanaspavlov » 13 Авг 2013 18:06

ivan9210 написа:Здравейте! Споделете от колко време (като километри) карате на газ? Интересува ме как се отразява това на ВВТ-И двигател има ли някакви проблеми понеже разбрах,че не са много много за газ тези двигатели.
30 000км на газ тойота селика 2000г. никакви проблеми :) Познат кара същата тойота над 160 000км вече също без проблеми 1.8 ввти 143к.с. :) 950лв инжекцион !

rumen_af
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Мар 2013 18:17
Местоположение: София, В. Търново

Re: Въпрос за тези,които имат ГИ на ВВТ-И двигател

Мнение от rumen_af » 13 Авг 2013 19:14

ivan9210 написа:Здравейте! Споделете от колко време (като километри) карате на газ? Интересува ме как се отразява това на ВВТ-И двигател има ли някакви проблеми понеже разбрах,че не са много много за газ тези двигатели.
10 000км. като цяло съм доволен, ама не могат да ми я настроят и имам проблеми със запалването на студен двигател. Моята е BRC Sequent 24. Ако ще слагаш съвета ми е да сложиш BRC Plug & Drive (нищо че ще ти кажат, че за твоята кола е - BRC Sequent 24 ). Не знам не могат ли, не искат ли, но на студен двигател паленето е от 2-3, а понякога 4 път. Колегите от форума ме съветват да ми я настроят в движение, но не знам дали ще се съгласят майсторите.
Toyota Avensis T27, 2,2 D4-D, 2010

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Re: Въпрос за тези,които имат ГИ на ВВТ-И двигател

Мнение от dimkaraganchev » 13 Авг 2013 20:34

Настройката в движение си е задължителна. Иначе е отбиване на номер.

dimi74
Мнения: 56
Регистриран на: 17 Авг 2011 22:07

Re: Въпрос за тези,които имат ГИ на ВВТ-И двигател

Мнение от dimi74 » 17 Авг 2013 10:14

rumen_af написа:
ivan9210 написа:Здравейте! Споделете от колко време (като километри) карате на газ? Интересува ме как се отразява това на ВВТ-И двигател има ли някакви проблеми понеже разбрах,че не са много много за газ тези двигатели.
10 000км. като цяло съм доволен, ама не могат да ми я настроят и имам проблеми със запалването на студен двигател. Моята е BRC Sequent 24. Ако ще слагаш съвета ми е да сложиш BRC Plug & Drive (нищо че ще ти кажат, че за твоята кола е - BRC Sequent 24 ). Не знам не могат ли, не искат ли, но на студен двигател паленето е от 2-3, а понякога 4 път. Колегите от форума ме съветват да ми я настроят в движение, но не знам дали ще се съгласят майсторите.
аз карам същата тойота със същата марка и модел газов инжекцион вече над 30 хил. км. и нямам никакъв проблем с палене, работа на двигател и грешки. монтираха ми я в Пловдив. не ми е правена настройка в движение в последствие. BRC си е много добра уредба. явно при теб проблема идва от другаде. съветът ми е да отидеш за диагностика в представителство на тойота.

rumen_af
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Мар 2013 18:17
Местоположение: София, В. Търново

Re: Въпрос за тези,които имат ГИ на ВВТ-И двигател

Мнение от rumen_af » 17 Авг 2013 15:53

dimi74 написа:
rumen_af написа:
ivan9210 написа:Здравейте! Споделете от колко време (като километри) карате на газ? Интересува ме как се отразява това на ВВТ-И двигател има ли някакви проблеми понеже разбрах,че не са много много за газ тези двигатели.
10 000км. като цяло съм доволен, ама не могат да ми я настроят и имам проблеми със запалването на студен двигател. Моята е BRC Sequent 24. Ако ще слагаш съвета ми е да сложиш BRC Plug & Drive (нищо че ще ти кажат, че за твоята кола е - BRC Sequent 24 ). Не знам не могат ли, не искат ли, но на студен двигател паленето е от 2-3, а понякога 4 път. Колегите от форума ме съветват да ми я настроят в движение, но не знам дали ще се съгласят майсторите.
аз карам същата тойота със същата марка и модел газов инжекцион вече над 30 хил. км. и нямам никакъв проблем с палене, работа на двигател и грешки. монтираха ми я в Пловдив. не ми е правена настройка в движение в последствие. BRC си е много добра уредба. явно при теб проблема идва от другаде. съветът ми е да отидеш за диагностика в представителство на тойота.
Изглежда някоя друга такава Тойота се и правили настройките в движение и са ги копирали същите на твоята! При мен нещата са следните:
В края на м.Март сложих ГИ BRC Sequent 24. Монтажа и всичко останало е ОК. След около месец и половина и около 3000км. автомобила започна да не пали от първия път ПРИ СТУДЕН ДВИГАТЕЛ (понякога от 3 път). Това продължи още около 2000км. През това време смених свещи, въздушен филтър, проверих бобини и др. Всичко е ОК. Не след дълго светна ЧЕК на ДВИГАТЕЛЯ. Отидох където ми я поставиха, закачиха я и казаха, че е богата горивна смес. Изтриха грешката и намалиха с 10% подаването на газ. Тръгнах си доволен, че вече ще харчи по-малко и че може би всичко е готово (мембраните са се отпуснали и т.н.). На следващата сутрин останах удивен. Тойотата запали от раз. И разхода се подобри. И аз си казах - край с проблемите. НО ... уви.
Минах пак около 3000км и пак започна да пали от втория път. Този път не чаках да светне ЧЕК и пак отидох. Гледаха, умуваха и намалиха с още 4% газта. Този път не са гледали компютъра на Тойотата. Сега пак не пали от първия път и мисля да изчакам още малко да видя дали ще се подобрят нещата или не.
Toyota Avensis T27, 2,2 D4-D, 2010

rumen_af
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Мар 2013 18:17
Местоположение: София, В. Търново

Re: Въпрос за тези,които имат ГИ на ВВТ-И двигател

Мнение от rumen_af » 17 Авг 2013 15:57

аз карам същата тойота със същата марка и модел газов инжекцион вече над 30 хил. км. и нямам никакъв проблем с палене, работа на двигател и грешки. монтираха ми я в Пловдив. не ми е правена настройка в движение в последствие. BRC си е много добра уредба. явно при теб проблема идва от другаде. съветът ми е да отидеш за диагностика в представителство на тойота.[/quote]
Все повече си мисля да дойда до Пловдив и на мен да ми направят настройките там. От двама човека вече чувам, че имат слагани точно такива ГИ в Пловдив и нямат проблеми.
Toyota Avensis T27, 2,2 D4-D, 2010

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Majestic-12 [Bot] и 127 госта