Скоростен лост на Авенсис

Аватар
alligator
Мнения: 151
Регистриран на: 12 Яну 2012 15:46
Местоположение: Sofia

Скоростен лост на Авенсис

Мнение от alligator » 14 Авг 2013 09:25

Здравейте колеги,

След една интервенция по боядисване на топката на скоростния лост сега топката не е закрепена по никакъв начин към кожата която закрива лоста. Доколкото си спомням преди, металната халка беше закрепена към топката но не мога да се сетя нито да си представя как. Дали имаше някаква допълнителна резба която е изпаднала в сервиза или е било залепено метал за кожа? Някой може ли да ме осветли как точно са закрепени топката за металната халка? В момента се чува една неприятно тракане при тръгване и спиране заради този проблем и съответно лоста не е предпазен от прах и буклуци и може да даде отражение някой ден. Сложил съм и снимки за да разберете какъв точно е проблема.
Прикачени файлове
20130814_083810.jpg
20130814_083810.jpg (550.18 KiB) Преглеждано 1695 пъти
20130814_083834.jpg
20130814_083834.jpg (527.2 KiB) Преглеждано 1695 пъти
TOYOTA AVENSIS 2.0 VVT-I D4

Аватар
vladovg
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Фев 2013 19:18
Местоположение: Linz.AT

Re: Скоростен лост на Авенсис

Мнение от vladovg » 14 Авг 2013 09:37

Има една пластмасова втулка която явно липсва.Монтира се точно под пластмасовата шайба върху която е залепена кожата и не и позволява да се плъзга надолу съответно седи като залепена за топката.

Аватар
alligator
Мнения: 151
Регистриран на: 12 Яну 2012 15:46
Местоположение: Sofia

Re: Скоростен лост на Авенсис

Мнение от alligator » 14 Авг 2013 10:10

А нещо не мога да си представя как изглежда тази втулка. Тя трябва ли да се вижда като се развие топката и тя дали може да изпадне под маншона или се държи на топката. Освен това не виждам как някаква втулка ще се закрепи към металната халка. Тя просто е оребрена отвътре и не позволява нещо да се закрепи към нея.
TOYOTA AVENSIS 2.0 VVT-I D4

Аватар
alligator
Мнения: 151
Регистриран на: 12 Яну 2012 15:46
Местоположение: Sofia

Re: Скоростен лост на Авенсис

Мнение от alligator » 14 Авг 2013 11:04

Намерих виновника за моите проблеми - втулката. Просто беше се смъкнал най-долу и съответно не вършеше никаква работа.

Мерси за помоща.
Прикачени файлове
20130814_104953.jpg
20130814_104953.jpg (405.18 KiB) Преглеждано 1682 пъти
TOYOTA AVENSIS 2.0 VVT-I D4

Аватар
desotodorov
Мнения: 377
Регистриран на: 01 Апр 2009 22:44
Местоположение: Ботевград

Re: Скоростен лост на Авенсис

Мнение от desotodorov » 16 Авг 2013 17:24

Забрави да кажеш "гадта мръсна"...скатавала е от служба на топло под маншона :):):) нещо като офтопик - аз купих на моята баба една топка от Авенсис, която "резбово" си пасна идеално и стоеше добре в колата, с тая разлика че вкл. на скоростите ми беше влошено - т.е. леко по-трудно и неплавно, защото оригиналната топка е доста по-тежка и при накланяне на лоста напред и назад - масата и улеснява включването...е...изкарах така 3 седмици и си върнах старата, ... и ако не е тайна - с какво боядисва топката, трябва да е нещо специално мисля - никаква боя не би издържала дълго на непрестанно търкане в ръката на водача ?
Обичам аз да съм работник, да пея до големия си струг
да дъвча мазния си потник, и да се чувствам като чук !?!
А. Слабаков

Изображение

Аватар
alligator
Мнения: 151
Регистриран на: 12 Яну 2012 15:46
Местоположение: Sofia

Re: Скоростен лост на Авенсис

Мнение от alligator » 16 Авг 2013 17:32

Оригиналната топка според мен си е направо оловна защото тежи доста. Иначе за боядисването съм много доволен. Не искам да правя реклама на сервиза но само ще кажа че е в Горубляне и боядисват кожени волани, тапицерии и всичко от кожа. Работят много професионално. Волан+топка ми струваше 70 лв. Ако имаш нужда от повече детайли за сервиза ми пиши на лично.
TOYOTA AVENSIS 2.0 VVT-I D4

Аватар
desotodorov
Мнения: 377
Регистриран на: 01 Апр 2009 22:44
Местоположение: Ботевград

Re: Скоростен лост на Авенсис

Мнение от desotodorov » 17 Авг 2013 08:42

:) Питах просто защото знам че това си е трудна работа, иначе на мойта баба няма какво да и се боядисва - топката е както и ти каза - някакъв метал залят с някакъв вид пластмаса - не знам точно кой но е мека. А сега ми е ясно и защо от известно време кожената част на воланите на всички горубляснки коли е като нова... :)
Обичам аз да съм работник, да пея до големия си струг
да дъвча мазния си потник, и да се чувствам като чук !?!
А. Слабаков

Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4921
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Скоростен лост на Авенсис

Мнение от slowtraveler » 17 Авг 2013 09:15

Да споделя моя опит от 'ремонт' на кожа на скоростния лост...
При усилена употреба кожата се набразди/надра точно в мястото, където ръката ляга и това започна да ме дразни...
Прочетох тук-таме форуми и се спрях на обикновена боя за кожени изделия..
Ползвах някаква турска боя, 2-3лв струваше доколкото си спомням (прилича на боя/тампонче за обувки)...
В инструкцията пишеше - за ремонт на кожени изделия - якета и т.н...
Боята май бе SILVER, но точно варианта за ремонт/боядисване на кожени изделия (май имаше кожено яке на етикета)...

Та лоста бе с 'хартиено' усещане и бе в този вид:
Изображение

След намазване с тампончето (намазах го двукратно) лоста стана така:

Изображение
Боята изсъхва почти моментално... Но още 3-4 дни лоста на пипане бе като лепкав - усещане все едно хващаш гланцирана повърхност. Без да е цапал или нещо подобно (практически спря да цапа на пипане след около 30 секунди)...
Тъй-като бях позацапал пластмасовата капачка се притеснявах да не я повреди (все пак е прозрачна)...
Боята върху капачката изглеждаше като боядисано с туш. Докато не бе изсъхнала се махна мноооого лесно с избърсване.
Като изсъхна трябваше да я понамокря (не исках да търкам здраво за да не надера капачката), но отново с избърсване остатъците от боя се отстраниха много лесно...
На снимките не си личи прогреса много много, но лоста придоби съвсем друг вид и усещане при работа. Вече минаха около 3 месеца - не е мръднал...
Не знам дали можеше предварително леко да зашкуря/изгладя кожата, но не ми се играеше - за това има специалисти като споменатите по-горе...
Аз съм доволен от резултата, защото така не само се подобри визуалния вид, но и се запечата/прекрати понататъшно износване на кожата...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
alligator
Мнения: 151
Регистриран на: 12 Яну 2012 15:46
Местоположение: Sofia

Re: Скоростен лост на Авенсис

Мнение от alligator » 17 Авг 2013 13:49

Момчетата от този сервиз пипат доста умело. Знам че имат и специална технология която гарантира крайния резултат. Мисля че първо махат старата боя от волана, почистват шева на волана, китосват с кит за кожа и накрая боядисват с новия цвят. Цветът и грапавината е различна за различните модели коли. Примерно на моята стана сиво грапаво а на колега с Ауди А3 беше лъскаво черно. Но усещането е като за нов волан. Наистина ако отидеш в автокъща в горубляне, за такава кола ще кажеш че не е карана въобще.
TOYOTA AVENSIS 2.0 VVT-I D4

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 154 госта