компресор - тойота авенсис

bubblebee
Мнения: 39
Регистриран на: 08 Май 2013 17:59

компресор - тойота авенсис

Мнение от bubblebee » 14 Авг 2013 17:14

Привет.... преди около месец ми замина компресора на климатика - изведнъж спря да духа студено. Като отидох при моя майстор ми каза, че болтовете са се скъсали на шайбата. Взех втора употреба, но се оказа, че шайбата е малко по друг размер и ми смени и ремъка. След смяната се чуваше някакво странно виене като дам газ и ремъка ми свиреше. Сменихме го с друг - сега е същата работа. Пак виене и пак свирене на ремъка. Чуваше се и някакъв шум вътре в купето някъде от тръбите на климатика все едно нещо ровичкаше вътре, но сега изчезна.... Не бях забелязвал преди, но сега като пусна климатика и перката започва да работи веднага. Това нормално ли е през цялото време когато е пуснат климатика да работи и перката?
Това виене да не би да е от самата шайба или и аз не знам. Някакви идеи?

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: компресор - тойота авенсис

Мнение от scorpion » 14 Авг 2013 19:47

за какъв авенсис става дума. при мен като се включи климатроника в началото не се случва нищо,т.е започва да духа студено след определен интервал от време. после се чува включването на вентилаторите с по голяма честота на вкл.изкл.(всъщност чувам обикновенно когато автомобила е в покой или се движа бавно) според мен е нормално да се включват вент.по - често.

bubblebee
Мнения: 39
Регистриран на: 08 Май 2013 17:59

Re: компресор - тойота авенсис

Мнение от bubblebee » 14 Авг 2013 20:10

Авенсис 2004 г. 1.8 бензин

ами да ....... това е така ... вкл. почва да работи ... обаче като дам леко газ и се чува странно виене. Сега погледнах - ремъка е малко по-тънък, заради шайбата на новия компресор - възможно ли е заради това да свири?
За вентилатора .... може би е прекалено горещо и затова да работи.... на по-бързи обороти т.е да се чува така

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4924
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: компресор - тойота авенсис

Мнение от slowtraveler » 15 Авг 2013 00:11

Май си попаднал на пишман-майстор... Всичките ролки трябва да отговарят на размер форма и тип на ремъка.
Равнината им също трябва да бъде идеална - всички ролки да са в една равнина...
Относно вентилаторите - нормално е... На моя авенсис единия вентилатор се включваше винаги при включване на компресора, а втория вентилатор - само при нужда - да помогне ако се налага...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

bubblebee
Мнения: 39
Регистриран на: 08 Май 2013 17:59

Re: компресор - тойота авенсис

Мнение от bubblebee » 15 Авг 2013 03:29

Здрасти... утре ще си запазвам час за сервиза на тойота..... Имам предвид, че новия компресор е с по различна шайба.... и ремъка е по-тесен.
Другото- като я взех днеска имаше някакъв странен шум от въздуховодите..... всеедно нещо човъркаше вътре - впоследствие изчезна, но сега пак се появи за малко. Дори си помислих, да не се е бутнало някое животно вътре докато е била в сервиза колата. Все едно нещо дере вътре във въздушните колектори в купето и идея нямам какво е...

Аватар
biro
Мнения: 2651
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 71 пъти

Re: компресор - тойота авенсис

Мнение от biro » 15 Авг 2013 10:39

bubblebee написа:Здрасти... утре ще си запазвам час за сервиза на тойота..... Имам предвид, че новия компресор е с по различна шайба.... и ремъка е по-тесен.
Другото- като я взех днеска имаше някакъв странен шум от въздуховодите..... всеедно нещо човъркаше вътре - впоследствие изчезна, но сега пак се появи за малко. Дори си помислих, да не се е бутнало някое животно вътре докато е била в сервиза колата. Все едно нещо дере вътре във въздушните колектори в купето и идея нямам какво е...
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=24554
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 150 госта