проблем със скоростната кутия на версо

toyota.bmw
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Авг 2013 20:07

проблем със скоростната кутия на версо

Мнение от toyota.bmw » 15 Авг 2013 20:24

Здравейте, колеги! От две седмици съм горд собственик на Корола Версо, ноември 2004г. с дизелов двигател D4D, 116 конски сили. закупих я с проблем а именно от пета скорост лоста трудно излиза. Първа, втора, трета, четвърта, че и пета влизат като по масло, без никакви проблеми, а първите четири и излизат без проблеми. От пета скорост обаче скоростния лост се изкарва трудно, с доста сериозно усилие - просто заяжда и зацикля на пета! Смених маслото на скоростната кутия, но проблема си остана. Ще съм благодарен, ако ми подскажете от какво може да е този проблем, за да зная какво трябва да се смени и ремонтира! пропуснах да кажа, че в сервиза ми казаха, че трябва да се смени съединителя, който струва 1600 лева, но аз съм убеден, че съединителя си е наред и проблема не е от него!

genata79
Мнения: 7
Регистриран на: 13 Авг 2009 09:29
Местоположение: sofia

Re: проблем със скоростната кутия на версо

Мнение от genata79 » 16 Авг 2013 07:14

При мен се получава същото но като натисна педала втори път изключва лесно

toyota.bmw
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Авг 2013 20:07

Re: проблем със скоростната кутия на версо

Мнение от toyota.bmw » 16 Авг 2013 15:02

genata79 написа:При мен се получава същото но като натисна педала втори път изключва лесно
Ходила ли си на сепвиз и не те ли дразни и притеснява, че някъде може да те остави на пътя като се вклини и не иска да излезе? и само на пета скорост ли ти се получава?

genata79
Мнения: 7
Регистриран на: 13 Авг 2009 09:29
Местоположение: sofia

Re: проблем със скоростната кутия на версо

Мнение от genata79 » 16 Авг 2013 15:46

Несъм ходил но при мен не се получава всеки път а примерно 4 от 10 изключвания.

Така прави от както съм я купил преди 4 год.Само на пета

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ВСБ и 73 госта