странен "аромат "

nikolaivalchev2
Мнения: 25
Регистриран на: 16 Авг 2013 18:37
Местоположение: Варна

странен "аромат "

Мнение от nikolaivalchev2 » 16 Авг 2013 19:17

От няколко дни, когато пръсна вода на стъклото за да го измия и климатика работи , в купето мирише ужасно.Ако не бях проверил лично , бих казал , че нещо е умряло в колата. Смених водата, промивах със спиртен разтвор , смених течността .................. нищо, мирише си. Когато отворя казанчето за водата смърди,та се не трае. Водата я доливам всеки дена защото бързо се изчерпва и естествано ползвам вода от водопроводната мрежа.
Филтъра на климатика също смених , но за съжаление няма промяна.
Днес ме изненадаха светещи индикатори за маслото и за акумулатра.Докато светнаха спря да пали.
Помагайте ако някой е имал такъв проблем.
Става дума за Авенсис 2007г. дизел.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4898
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 139 пъти

Re: странен "аромат "

Мнение от slowtraveler » 16 Авг 2013 19:37

Колега, май нещо не разбрах..
Едва ли заради аромата са ти светнали лампите...
А тези лампи е нормално да светят докато не е стартиран двигателя (казваш, че не пали)...

Защо доливаш всеки ден вода?! Лятото разхода не е голям...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nikolaivalchev2
Мнения: 25
Регистриран на: 16 Авг 2013 18:37
Местоположение: Варна

Re: странен "аромат "

Мнение от nikolaivalchev2 » 16 Авг 2013 19:55

Доливам вода и я изразходвам за да може да се промие казанчето за водата на чистачките - умишлено го правя дано да спре вонята ама...............
Лампите ми светнаха в движение и аз веднага отидох в Карком Варна ( от там съм купила колата през 2007г.). Угасих я и не запали повече. Ей това е положението. Не ми казаха нищо категорично защото нямаха възможност веднага да я вкярят в сервиза. Имам час за вторник и тогава ще стане ясно какъв е проблема. Интересното е ,че фаровете светят и си мисля, че ако само акумулатора е проблема, не следва да светят..Масло има. Младежа дето я погледна на прима виста каза , че може би има вода в горивния филтър................
Прокрадна се и версия за нещо живо, което се е намъкнало и е направило поразия по тоците..... но каква е хавата не знам.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 56 госта