Avensis 2.0 D4 '05 - Падат обороти, втриса се и гасне

ntashev
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Юли 2010 22:35
Местоположение: София

Avensis 2.0 D4 '05 - Падат обороти, втриса се и гасне

Мнение от ntashev » 17 Авг 2013 13:53

Здравейте,
Преди няколко дена ми сменяха четкодържатели, защото почна да върти само с почукване по стартера, и от тогава оборотите падад рязко след изключване от скорост. При палене на студено вместо да вдига до около 1600 оборота и после да се нормализира на 800, тя почва на хиляда и като позагрее пада на 400. При спиране на светофар пак падат до към 400 и надолу и след няколко секунди колата втриса и оборотите застават около 800. Звънях и в двете Тойоти в София и казаха, че понеже е бил откачан акумулатора (предполагам, че като са сваляли стартера са го откачили) и на компютъра му трябвало време да се обучи... обаче аз от тогава съм минал над 100км (градско) и то става по-зле - днес ми угасна сама 3 пъти. По таблото не свети нищо, т.е. предполагам компа не дава грешки.
Възможно ли е майсторите със стартера да са забравили да закачат някое кабелче или да са прецакали нещо друго? Мислех си да пробвам да почистя дроселната клапа, но ми се вижда малко тегава процедура, извън моя капацитет, другото е дали да не откача тоците пак и да стискам палци. Моля дайте някаква идея, ако не, ще я водя при ТМ Ауто, дано не ми отрежат главата много.

Аватар
diesel_power
Мнения: 469
Регистриран на: 29 Май 2010 17:45
Местоположение: Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis 2.0 D4 '05 - Падат обороти, втриса се и гасне

Мнение от diesel_power » 18 Авг 2013 07:54

Замърсена дроселова клапа .
Изчисти я и ще се оправи.

ntashev
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Юли 2010 22:35
Местоположение: София

Re: Avensis 2.0 D4 '05 - Падат обороти, втриса се и гасне

Мнение от ntashev » 19 Авг 2013 11:49

Вчера все пак почистих клапата, доколкото успях, без да я свалям цялата. Засега колата работи нормално... дори държи малко по-високи (1000) обороти от време на време, но предполагам, че на компа пак му трябва малко време да 'свикне'. Благодаря за насоката.

Аватар
diesel_power
Мнения: 469
Регистриран на: 29 Май 2010 17:45
Местоположение: Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis 2.0 D4 '05 - Падат обороти, втриса се и гасне

Мнение от diesel_power » 19 Авг 2013 20:21

След чистене на дросела пак откачаш акумулатора и всичко се нормализира.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта