Xenon Avensis Т25

Аватар
tntony
Мнения: 229
Регистриран на: 30 Яну 2006 23:57
Местоположение: София

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от tntony » 11 Ное 2013 15:33

За управление на моторчетата за фаровете по височина има на задния мост един потециометър. В TOYOTA цената на това е около 700 лева. А и се разваля и няма неоригинални , така че по-добре с врътка отвътре
Прикачени файлове
108361_0.jpg
108361_0.jpg (3.18 KiB) Преглеждано 3462 пъти
Toyota Avensis 2.0 D4, 147ps, 1AZ-FSE, 2006

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от lederman » 11 Ное 2013 15:41

tntony написа:За управление на моторчетата за фаровете по височина има на задния мост един потециометър. В TOYOTA цената на това е около 700 лева. А и се разваля и няма неоригинални , така че по-добре с врътка отвътре
Потенциометрите са 2 (преден и заден мост), закупуването им от Tyota не съм си го и помислял. Това което ме притеснява е допълнителното окабеляване и връзката на обработващият модул с CAN мрежата. Ако съм сигурен, че ще работи без "софтуерна" синхронизация бих рискувал с 2-ра ръка елементи (могат да се намерят за около 150 лв.) ако обаче се появи някоя несъвместимост с останалите контролери ще са пари хвърлени на вятъра.
Сега карам на "врътката" но постоянно гледам и променям нивото за да не преча на останалите. Това е по-скоро досадно от колкото трудно и автоматиката те освобождава от това притеснение.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от Vesko » 11 Ное 2013 16:52

lederman написа:
tntony написа:За управление на моторчетата за фаровете по височина има на задния мост един потециометър. В TOYOTA цената на това е около 700 лева. А и се разваля и няма неоригинални , така че по-добре с врътка отвътре
Потенциометрите са 2 (преден и заден мост), закупуването им от Tyota не съм си го и помислял. Това което ме притеснява е допълнителното окабеляване и връзката на обработващият модул с CAN мрежата. Ако съм сигурен, че ще работи без "софтуерна" синхронизация бих рискувал с 2-ра ръка елементи (могат да се намерят за около 150 лв.) ако обаче се появи някоя несъвместимост с останалите контролери ще са пари хвърлени на вятъра.
Сега карам на "врътката" но постоянно гледам и променям нивото за да не преча на останалите. Това е по-скоро досадно от колкото трудно и автоматиката те освобождава от това притеснение.
Ако си смениш механичната врътка със допълнително монтирани модули, къде в схемата виждаш CAN-a? Врътката си е обикновен потенциометър. А и фаровете на тойотите (поне тези които съм им гледал схемите, до 2012г) не са вързани към CAN-a. При мен светодиодните фарове имат обратна връзка за неизправна работа, ама пак не е по CAN, а си има жица от фара до BODY ECU-то.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от iovkito » 11 Ное 2013 18:25

Тази врътка не се ли ползвамо само , ако се товари задната седалка на колата и багажника? Поне си спомням , че така бях чел в книжката. Броят се на пръсти пътите , в които съм возил повече от един човек на задната седалка , може би чак с двама отзад е добре да се премести врътката на позиция 1 или 2. Интересното при тази кола е , че при трима човека отзад , пълен багажник догоре и пълен резервоар , тръбата на ауспуха остава на около 1 пръст от земята и е много неприятно да се кара по лош път .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от lederman » 20 Ное 2013 01:24

scorpion написа:
lederman написа:Здравейте съфорумници,

...
Относно системата за измиване на фаровете. До казанчето за течност има куплунг и място за монтаж на допълнително моторче. Интересува ме как се активират пръскалките за фарове, с отделен бутон или автоматично когато се мие предното стъкло ? Ако се активират автоматично предполагам, че инсталирането ще е лесно и ще е свързано само с механичен монтаж.

Ще съм благодарен на всякаква техническа информация, а също така търся да купя елементите на двете системи.
Здравей колега,

По първия въпрос съм некомпетентен. При мен всичко по ксенона си е с нивото на обурдване ... да се надяваме, че е качествен, а освен това модула за дневните светлини го слагаха в Тойота също.

Пръскалките за измиване на фарове поне заводски са настроени идиотски според мен. При запалване на автомобила и изключени фарове, обмиването на фаровете става с отделен бутон (няма да коментирам разположението на бутоните за обмиване на фаровете, обезледяване на пр.стъкло и т.н., както и осветяването им - оценката ми е СЛАБ 2 !). Обаче, ако включиш фаровете (а сега това става и автоматично при мен 5 сек. след стартиране на двигателя) при първото включване на лоста за чистачките, автоматично се включва и обмиването на фаровете. След това обмиването става само с бутона. Идиотското е, че примерно колата ти е чиста но искаш да си почистиш предното стъкло. Или трябва да го направиш преди да си запалил фаровете, а при мен 5 секунди преди да се запалят, или просто свикваш, че омазваш целия автомобил. Така, че според мен ако може да се направи само с бутон е най-добре. Апропо разхода за обмиване си е сериозен !

Успех !
scorpion, ето елегантно решение на проблема с автоматичното пръскане:
http://www.avensis-club.ru/forum/viewto ... torder=asc

и по-специално Сообщение: #48
и Сообщение: #96 -фотоотчет :)
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от scorpion » 20 Ное 2013 14:31

Благодаря !
Ще го разгледам.

Аватар
biro
Мнения: 2647
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 69 пъти

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от biro » 09 Яну 2014 10:46

Има ли спецове в областта на ксенона?
На моя забелязах, че след като фаровете запалят и достигнат максимална осветеност след 1 минута се намалят рязко и остават да светят по-слабо. Първо левия после десния фар намалява светенето.
Ксенона ми не е оригинален, предполагам е с китайски баласти. Смених крушките, но проблема си остава. Сякаш много слабо светят тия фарове.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
Freedom
Мнения: 387
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от Freedom » 10 Яну 2014 21:18

И аз имам едно питане - как мога да си повдигна нивото на ксенона? Проблемът е, че осветяват много наблизо и дори в комбинация с халогените нощем в мъгла ми "изтичат" очите.

Аватар
tntony
Мнения: 229
Регистриран на: 30 Яну 2006 23:57
Местоположение: София

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от tntony » 16 Яну 2014 18:09

И моя светеше на 2 метра пред бронята, отидох в ТМ Ауто и за 20 лева ми го оправиха. Даже ми измиха и колата отвън
Toyota Avensis 2.0 D4, 147ps, 1AZ-FSE, 2006

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от lederman » 17 Яну 2014 09:32

Freedom написа:И аз имам едно питане - как мога да си повдигна нивото на ксенона? Проблемът е, че осветяват много наблизо и дори в комбинация с халогените нощем в мъгла ми "изтичат" очите.
Реглажа с винтовете на фаровете не помага ли ?

Ако автоматиката ги сваля отново много ниско, предполагам, че с Техстрйма ще може да се бърка в контролера за ниво на фаровете и съответно да се зададе ниво.

Прегледай тази тема :
http://www.avensis-club.ru/forum/viewto ... torder=asc
Последно промяна от lederman на 17 Яну 2014 10:02, променено общо 1 път.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
biro
Мнения: 2647
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 69 пъти

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от biro » 17 Яну 2014 09:34

biro написа:Има ли спецове в областта на ксенона?
На моя забелязах, че след като фаровете запалят и достигнат максимална осветеност след 1 минута се намалят рязко и остават да светят по-слабо. Първо левия после десния фар намалява светенето.
Ксенона ми не е оригинален, предполагам е с китайски баласти. Смених крушките, но проблема си остава. Сякаш много слабо светят тия фарове.
Смених баластите и вече е ОК.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от lederman » 17 Яну 2014 09:43

biro написа:
biro написа:Има ли спецове в областта на ксенона?
На моя забелязах, че след като фаровете запалят и достигнат максимална осветеност след 1 минута се намалят рязко и остават да светят по-слабо. Първо левия после десния фар намалява светенето.
Ксенона ми не е оригинален, предполагам е с китайски баласти. Смених крушките, но проблема си остава. Сякаш много слабо светят тия фарове.
Смених баластите и вече е ОК.
Можеш ли да качиш снимка на осветеността с неоригинална ксенонова система ?
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
biro
Мнения: 2647
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 69 пъти

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от biro » 17 Яну 2014 10:15

Дай съвет как точно да го направя? Фотоапарата си променя параметрите в зависимост от осветеността и една светла снимка може да излезе много тъмна поради тази причина.
Каква снимка искаш - фаровете отпред или снимка на пътя отвътре в колата?
Мисля, че има какво да се желае от осветеността и може би ще посетя Герака за рециклиране. Лупата на десния фар изглежда леко мътна.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от lederman » 17 Яну 2014 10:24

Снимка от купето като тези дето съм пуснал по-напред в темата най-добре на тъмно срещу стена .
Това което ме интересува е дали оптиката за халогенни фарове прави добро отсичане на нивото и изобщо формата на светлинните петна когато са поставени ксенонови крушки.
Това което най-ме притеснява при подобни замени е отблясъците, съответно заслепяването на насрещно движещите се.

Един приятел наскоро отвори старите ми фарове( халогенни), който не светеха добре, но се оказа, че фара е в съвсем добро състояние.
Сега дилемата е как да се направят да светят качествено. Той също кара такъв Авенсис и не е доволен от осветеността.
Ако формата на светлинните петна е същата като на оригиналните ксенонови и отсича добре нивото, може да му сложим неоригинални ксенони.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
biro
Мнения: 2647
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 69 пъти

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от biro » 17 Яну 2014 19:08

Ето снимки колега. На третата съм пуснал дългите и фаровете за мъгла. Дългите са ми Осрам кул блу, на цвят са същите като ксенона (4300К)
Прикачени файлове
Ксенон
Ксенон
P1070724.jpg (289.71 KiB) Преглеждано 3291 пъти
Ксенон отвън
Ксенон отвън
P1070725.jpg (414.14 KiB) Преглеждано 3291 пъти
Ксенон + дълги + фарове за мъгла
Ксенон + дълги + фарове за мъгла
P1070728.jpg (545.87 KiB) Преглеждано 3291 пъти
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 137 госта