Xenon Avensis Т25

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от lederman » 17 Яну 2014 20:18

Благодаря ти :) сега почвам да сравнявам внимателно.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от lederman » 17 Яну 2014 21:09

biro написа:Ето снимки колега. На третата съм пуснал дългите и фаровете за мъгла. Дългите са ми Осрам кул блу, на цвят са същите като ксенона (4300К)
До колкото може да се види от снимка, изглежда добре. Линията изглежда отсечена, а над нея май няма отблясъци.
Как се събират крушките във фара? Налага ли се рязане на капачките ?
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
biro
Мнения: 2647
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 69 пъти

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от biro » 18 Яну 2014 08:16

Събират се идеално, никакво рязане.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

donibrasco
Мнения: 142
Регистриран на: 24 Юли 2016 12:51
Местоположение: пазарджик
Получена  благодарност: 1 път

Xenon Avensis Т25

Мнение от donibrasco » 04 Ное 2016 16:40

lederman написа:
scorpion написа:
lederman написа:Здравейте съфорумници,

...
Относно системата за измиване на фаровете. До казанчето за течност има куплунг и място за монтаж на допълнително моторче. Интересува ме как се активират пръскалките за фарове, с отделен бутон или автоматично когато се мие предното стъкло ? Ако се активират автоматично предполагам, че инсталирането ще е лесно и ще е свързано само с механичен монтаж.

Ще съм благодарен на всякаква техническа информация, а също така търся да купя елементите на двете системи.
Здравей колега,

По първия въпрос съм некомпетентен. При мен всичко по ксенона си е с нивото на обурдване ... да се надяваме, че е качествен, а освен това модула за дневните светлини го слагаха в Тойота също.

Пръскалките за измиване на фарове поне заводски са настроени идиотски според мен. При запалване на автомобила и изключени фарове, обмиването на фаровете става с отделен бутон (няма да коментирам разположението на бутоните за обмиване на фаровете, обезледяване на пр.стъкло и т.н., както и осветяването им - оценката ми е СЛАБ 2 !). Обаче, ако включиш фаровете (а сега това става и автоматично при мен 5 сек. след стартиране на двигателя) при първото включване на лоста за чистачките, автоматично се включва и обмиването на фаровете. След това обмиването става само с бутона. Идиотското е, че примерно колата ти е чиста но искаш да си почистиш предното стъкло. Или трябва да го направиш преди да си запалил фаровете, а при мен 5 секунди преди да се запалят, или просто свикваш, че омазваш целия автомобил. Така, че според мен ако може да се направи само с бутон е най-добре. Апропо разхода за обмиване си е сериозен !

Успех !
scorpion, ето елегантно решение на проблема с автоматичното пръскане:
http://www.avensis-club.ru/forum/viewto ... torder=asc

и по-специално Сообщение: #48
и Сообщение: #96 -фотоотчет :)
Здравейте,
тъй като след солиден брой опити не мога да се регистрирам в руския форум, а се интересувам как руснаците са се справили с автоматичното пръскане, моля някой който има достъп там, ако може да копира текста от линка тук или на лично и ще съм много благодарен.
Т25 Комби 2ADFTV non dpf

Аватар
Freedom
Мнения: 387
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Xenon Avensis Т25

Мнение от Freedom » 05 Ное 2016 08:46

Има два варианта:
1.Прекъсва се/отсъединява се клема 6 на реле H3. Релето се намира под десния фар и осигуряването на достъп до него е доста трудоемко.
2. Изважда се един пин от щекер J2
Скрито съдържание
Изисква се да бъдете регистрирани за да видите това съдържание.
След тази интервенция автоматичното измиване на фаровете няма да работи, но се запазва действието на бутона за принудително измиване.

radev
Мнения: 45
Регистриран на: 08 Фев 2016 14:14
Местоположение: София

Xenon Avensis Т25

Мнение от radev » 09 Дек 2016 02:53

biro написа: Ето снимки колега. На третата съм пуснал дългите и фаровете за мъгла. Дългите са ми Осрам кул блу, на цвят са същите като ксенона (4300К)
biro, какви са ти крушките на късите? Osram също?
Toyota Avensis T25 Liftback Face 2.2 D-CAT 177hp, manual

Аватар
biro
Мнения: 2647
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 69 пъти

Xenon Avensis Т25

Мнение от biro » 09 Дек 2016 08:53

Късите са ми ксенонови крушки с неизвестна марка.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 86 госта