Xenon Avensis Т25

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Xenon Avensis Т25

Мнение от lederman » 16 Сеп 2013 10:16

Здравейте съфорумници,
започвам темата хем да се похваля, хем да потърся помощ за качественото довършване на работата с която съм се захванал.
Преди време намерих изгодни оригинални D4S фарове за Авенсиса ми и мерака за заменя доста отслабналите халогенни ме завладя напълно.
Та, купих ксеноновите фарове, дадох ги на Герака за рециклиране и резултата е фантастичен, сега виждам пътя когато съм на къси. Разликите със старите фарове са интензитета, размера и хомогенността на осветената площ пред колата.
Има обаче още 2 неща, който трябва да направя за да изпипам неща. Първото е да монтирам системата за автоматично регулиране на фаровете, а второто е миялната уредба за фарове.
Като цяло ми се струва, че колата има заводска подготовка и за двете системи ни има и някои неясни неща за който ще съм благодарен ако намеря помощ или поне информация.

Относно системата за регулиране. от това което намерих в документацията, тази система се състои от три елемента, два "кантара" и един обработващ модул. В колата видях, че има свободен куплунг изведен на мястото за обработващият модул и днес ще проверя дали наистина е за това. Въпроса ми е за кантарите, можете ли да ме упътите къде да търся местата им за монтаж, като след като ги намеря ще разбера дали има изводи и за тях ? Второто неясно нещо е какво се прави с копчето за ръчно регулиране, като от тук изниква и третият въпрос, ако има изводи за кантарите дали монтирането на новата система свързано с промени по ел. инсталацията или просто се добавят новите елементи и се изключва ръчният бутон ?

Относно системата за измиване на фаровете. До казанчето за течност има куплунг и място за монтаж на допълнително моторче. Интересува ме как се активират пръскалките за фарове, с отделен бутон или автоматично когато се мие предното стъкло ? Ако се активират автоматично предполагам, че инсталирането ще е лесно и ще е свързано само с механичен монтаж.

Ще съм благодарен на всякаква техническа информация, а също така търся да купя елементите на двете системи.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от scorpion » 16 Сеп 2013 11:25

lederman написа:Здравейте съфорумници,

...
Относно системата за измиване на фаровете. До казанчето за течност има куплунг и място за монтаж на допълнително моторче. Интересува ме как се активират пръскалките за фарове, с отделен бутон или автоматично когато се мие предното стъкло ? Ако се активират автоматично предполагам, че инсталирането ще е лесно и ще е свързано само с механичен монтаж.

Ще съм благодарен на всякаква техническа информация, а също така търся да купя елементите на двете системи.
Здравей колега,

По първия въпрос съм некомпетентен. При мен всичко по ксенона си е с нивото на обурдване ... да се надяваме, че е качествен, а освен това модула за дневните светлини го слагаха в Тойота също.

Пръскалките за измиване на фарове поне заводски са настроени идиотски според мен. При запалване на автомобила и изключени фарове, обмиването на фаровете става с отделен бутон (няма да коментирам разположението на бутоните за обмиване на фаровете, обезледяване на пр.стъкло и т.н., както и осветяването им - оценката ми е СЛАБ 2 !). Обаче, ако включиш фаровете (а сега това става и автоматично при мен 5 сек. след стартиране на двигателя) при първото включване на лоста за чистачките, автоматично се включва и обмиването на фаровете. След това обмиването става само с бутона. Идиотското е, че примерно колата ти е чиста но искаш да си почистиш предното стъкло. Или трябва да го направиш преди да си запалил фаровете, а при мен 5 секунди преди да се запалят, или просто свикваш, че омазваш целия автомобил. Така, че според мен ако може да се направи само с бутон е най-добре. Апропо разхода за обмиване си е сериозен !

Успех !

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от lederman » 16 Сеп 2013 15:17

Здравейте отново.
Scorpion, благодаря за отговора, това ме интересуваше.
Бях до TM Auto преди час за да си взема капачките за лампите на късите светлини, понеже ми липсваха. Използвах, че съм там да ми регулират и фаровете на стенда да няма заслепени колеги в насрещното, а те пък ми доляха и малко антифриз :) безплатно :).
Коментирахме намерението ми за монтаж на автоматично регулиране и ме посъветваха да не се захващам.
Задният "кантар" много ръждясвал, освен това май стабилизиращата щанга е различна (имало планки за закрепване на "кантара"). Трябва да се завра отдолу да погледна, ама трябва да намеря и някоя с оригинално монтирана система.
Споменаха и нещо за настройка на ECU-то но това ме съмнява. Трябва да се гледат схеми.
Малко ме разколебаха но още не съм се отказал. Когато добавят ксенони май не ги правят тия неща .....
За миялките може и да стане с малко побългаряване и да остане само на бутон от таблото. Ще видя колко пари ще трябват за моторче и пръскалки.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от lederman » 17 Сеп 2013 22:55

Ето една доста интересна тема по въпроса :)
http://www.avensis-club.ru/forum/viewto ... sc&start=0
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от lederman » 24 Сеп 2013 15:27

Ето снимки преди и след смяната на фаровете.
На стената не си личи много но на пътя разликата е съществена.
Прикачени файлове
Това е картинката с халогенните фарове.
Това е картинката с халогенните фарове.
DSC_0098.jpg (943.19 KiB) Преглеждано 4448 пъти
Това е с ксенон 6000К - временно докато ми доставят исканият цвят и преди да мина на проверка на новото в ТМ Ауто
Това е с ксенон 6000К - временно докато ми доставят исканият цвят и преди да мина на проверка на новото в ТМ Ауто
DSC_0099.jpg (1012.76 KiB) Преглеждано 4448 пъти
Това е с 5000К и за момента ще остана с тях. Тази снимка е след като минах на реглаж (няма особена разлика но пък вече е проверено.
Това е с 5000К и за момента ще остана с тях. Тази снимка е след като минах на реглаж (няма особена разлика но пък вече е проверено.
DSC_0100.jpg (909.63 KiB) Преглеждано 4448 пъти
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от iovkito » 24 Сеп 2013 18:07

Фаровете ти преди това са си били оригинално без ксенон , така ли? Ако да , при тях има ли го този проблем с рефлекторите както при ксенонките? Струва ми се , че моите започнаха да светят по-слабо от нормалното , със сигурност не е от крушките , защото и двете игоряха наскоро и съм ги сменил с нови. Ако рефлекторите и на обикновените са такива боклуци , да го имам предвид , за да ги сваля и да ги пратя на форумния майстор.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от lederman » 24 Сеп 2013 23:35

iovkito написа:Фаровете ти преди това са си били оригинално без ксенон , така ли? Ако да , при тях има ли го този проблем с рефлекторите както при ксенонките? Струва ми се , че моите започнаха да светят по-слабо от нормалното , със сигурност не е от крушките , защото и двете игоряха наскоро и съм ги сменил с нови. Ако рефлекторите и на обикновените са такива боклуци , да го имам предвид , за да ги сваля и да ги пратя на форумния майстор.
Точно така, и халогенните фарове страдат от рефлектори. Първо мислех да ги рециклирам но като ми изпаднаха изгодни ксенонови фарове направих замяната. Някой хубав ден, като ми остане време смятам да отворя и халогенните, понеже ме сърбят ръцете сам да си ги ремонтирам, иначе Geraka свърши много добра работа. Доволен съм от ремонта и от цената.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
krass1
Мнения: 54
Регистриран на: 11 Яну 2013 15:20
Местоположение: София

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от krass1 » 02 Окт 2013 13:41

Здр,

Моето мнение е ,че неси струва разправията за едната стабилизация на фаровете. Това може да го видиш в действие единствено като се изкачваш/спускащ в някои паркинг.
Toyota Avensis Wagon 2 2007 2.2 D4-D 148hp facelift
Изображение

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от lederman » 02 Окт 2013 14:07

krass1 написа:Здр,

Моето мнение е ,че неси струва разправията за едната стабилизация на фаровете. Това може да го видиш в действие единствено като се изкачваш/спускащ в някои паркинг.
Струва ми се, че не си съвсем прав. Системата за регулиране трябва да реагира когато се променя успоредността между автомобила и терена, тоест когато товариш/разтоваряш автомобила и в зависимост колко пътници, и къде са седнали.
Когато се движиш по наклон не следва да има промяна. Ако зависеше от наклона на пътя би трябвало на всяко изкачване фаровете да се забиват ниско пред бронята, а на спускане да се вдигат в небето.

В руските сайтове намерих как се управлява моторчето за ниво на фаровете, и се замислям дали да не си поиграя да си направя DYI система за регулиране. например с два - ftp://imall.iteadstudio.com/Sensor/IM12 ... 712022.pdf ....
Но това вече е хоби .... :)
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
krass1
Мнения: 54
Регистриран на: 11 Яну 2013 15:20
Местоположение: София

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от krass1 » 02 Окт 2013 19:38

здр,

Незнам дали има жироскоп във цялата система или когато се спускаш надолу то тежеста преминава на предните колела и това кара фаровете да се местят надолу и нагоре.

В моя случай когато се спускам то фаровете се вдигат до определено ниво(незнам дали не е максимума) , а когато се изкачвам то фаровете се спускат надолу .... незнам до кое ниво(възможно е да е до минимума).Най-добре се вижда като се спускам от 5-6 етаж на паркинга на бизнес парка.

Корекция в рамките на сантиметри по време на движение по прав път незнам дали би могъл да го забележеш.
Ако все пак решиш да го правш то бих могъл да ти помагам понеже моята тойота е фабрично с тази екстра.
Двигателя ми е същия 2AD-FTV.
Toyota Avensis Wagon 2 2007 2.2 D4-D 148hp facelift
Изображение

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от lederman » 05 Окт 2013 00:42

krass1 написа:здр,

Незнам дали има жироскоп във цялата система или когато се спускаш надолу то тежеста преминава на предните колела и това кара фаровете да се местят надолу и нагоре.

В моя случай когато се спускам то фаровете се вдигат до определено ниво(незнам дали не е максимума) , а когато се изкачвам то фаровете се спускат надолу .... незнам до кое ниво(възможно е да е до минимума).Най-добре се вижда като се спускам от 5-6 етаж на паркинга на бизнес парка.

Корекция в рамките на сантиметри по време на движение по прав път незнам дали би могъл да го забележеш.
Ако все пак решиш да го правш то бих могъл да ти помагам понеже моята тойота е фабрично с тази екстра.
Двигателя ми е същия 2AD-FTV.
Благодаря за предложението drunk.gif
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

slavi7
Мнения: 93
Регистриран на: 22 Сеп 2008 13:34

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от slavi7 » 05 Окт 2013 21:38

Малко извън темата, може ли да дадете линк към човека (или обявата) който рециклира рефлекторите?
Иначе аз съм минал по този път (за друга марка автомобил), рециклирах рефлекторите на оригинален ксенон, но в завод в Стрелча, доста известен по форумите. Бяха изгорели и това е масов дефект при този производител. Нивото така и не го сложих колкото и да бях надъхан преди 5-6 години, но честно казано никога не съм усетил липсата му (но и окачването ми е от най-твърдите за нормални коли laugh.gif )

Аватар
krass1
Мнения: 54
Регистриран на: 11 Яну 2013 15:20
Местоположение: София

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от krass1 » 06 Окт 2013 09:57

slavi7 написа:Малко извън темата, може ли да дадете линк към човека (или обявата) който рециклира рефлекторите?
Иначе аз съм минал по този път (за друга марка автомобил), рециклирах рефлекторите на оригинален ксенон, но в завод в Стрелча, доста известен по форумите. Бяха изгорели и това е масов дефект при този производител. Нивото така и не го сложих колкото и да бях надъхан преди 5-6 години, но честно казано никога не съм усетил липсата му (но и окачването ми е от най-твърдите за нормални коли laugh.gif )
Това е темата :> http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f ... 0%B2%D0%B5

Но незнам защо неизползва търсачката ?
Toyota Avensis Wagon 2 2007 2.2 D4-D 148hp facelift
Изображение

slavi7
Мнения: 93
Регистриран на: 22 Сеп 2008 13:34

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от slavi7 » 06 Окт 2013 19:37

мерси, ще гледам да се поправя за в бъдеще
и аз ги препращам, често към търсачката, но сега виждам че не е много лесно, особено ако не знаеш какво точно да търсиш
Все пак видях, че и колегата ползва Стрелча, което е добре, защото аз след 1-2г продължавам да съм доволен от тяхното "боядисване" на рефлектора

Аватар
stefan_stz
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Апр 2012 15:50
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 1 път

Re: Xenon Avensis Т25

Мнение от stefan_stz » 10 Ное 2013 09:25

Колеги има ли някои които си е взимал цял комплект ксенон и е слагал на авенсиса си трябват ми пълен комплект в ебау има доста някои може ли да ми даде линк или да ми разясни точно какви трябва да поръчам . Мерси!
Toyota Avensis 04/2003 1.8 VVT-i , 1zz-fe

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 132 госта