Проблем с фаровете на Авенсис 2004г.

angel11
Мнения: 45
Регистриран на: 01 Май 2013 14:48
Местоположение: гр.Варна

Проблем с фаровете на Авенсис 2004г.

Мнение от angel11 » 21 Окт 2013 16:32

От едно известно време фаровете не ми светят,като искам да отбележа че,на дълги е ок а на къси е нещо трагично не виждам и на 2 метра.Ако някой може да ми помогне ще съм благодарен.

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Re: Проблем с фаровете на Авенсис 2004г.

Мнение от newmiro » 21 Окт 2013 17:46

на авенсиса лупите явно нещо прегарят отвъртре (или дефектират нещо), и изобщо не свети както, като нова. Има го из темите това. Решение е, може би, рециклиране на фарове видях предлагаше някой от форума, но нямам личен опит.
Това го има при всички модели преди фейслифта. На Авенсис 2005г. е същото. Дори и ксенон да сложиш няма да има желания ефект. От опит ти го казвам.
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

angel11
Мнения: 45
Регистриран на: 01 Май 2013 14:48
Местоположение: гр.Варна

Re: Проблем с фаровете на Авенсис 2004г.

Мнение от angel11 » 21 Окт 2013 22:00

Благодаря ти за инфото.Хайде сега да си признае кои рециклира фарове

DaemonDriver
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Сеп 2012 07:02

Re: Проблем с фаровете на Авенсис 2004г.

Мнение от DaemonDriver » 22 Окт 2013 22:11

От къде си? Ако се намираш в София, може да се обърнеш към потребител geraka.
Ето една богата тема:
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f ... 0%B2%D0%B5
angel11 написа:Благодаря ти за инфото.Хайде сега да си признае кои рециклира фарове

angel11
Мнения: 45
Регистриран на: 01 Май 2013 14:48
Местоположение: гр.Варна

Re: Проблем с фаровете на Авенсис 2004г.

Мнение от angel11 » 22 Окт 2013 23:24

Колега,много ти благодаря за инфото ще му званна още утре

angel11
Мнения: 45
Регистриран на: 01 Май 2013 14:48
Местоположение: гр.Варна

Re: Проблем с фаровете на Авенсис 2004г.

Мнение от angel11 » 29 Окт 2013 16:43

Потърсих ,колегата geraka и след разговора снего разбрах ,че изхода е един нови фарове.Вече ги поръчах ще чакам да ги видя понеже не са нови

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Проблем с фаровете на Авенсис 2004г.

Мнение от JapCar » 30 Окт 2013 02:23

newmiro написа: Това го има при всички модели преди фейслифта.
А по какво се различават фаровете от преди и след фейс лифта? Различна конструкция вътре ли?
При мен (2006, 120000км) светят добре, но зимно време по някога има конденз, което се споменаваше като дефект преди фейс лифта, но май не е отстранено...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Проблем с фаровете на Авенсис 2004г.

Мнение от lederman » 30 Окт 2013 11:37

JapCar написа: А по какво се различават фаровете от преди и след фейс лифта? Различна конструкция вътре ли?
При мен (2006, 120000км) светят добре, но зимно време по някога има конденз, което се споменаваше като дефект преди фейс лифта, но май не е отстранено...
Има разлики в конструкцията преди/след фейслифта. Доста се различава капачката за затваряне на късите светлини. Преди фейса е с подобна на правоъгълник форма, а след фейса е кръгла. Дали са променени рефлектора (конструкция и материал) не съм сигурен, но масово и на двете генерации, им потъмняват/изгарят рефлекторите. Проблема го има и при халогенните и при ксеноновите фарове, но е по изразен при ксеноновите.
Решенията на проблема са две. Едното е рециклиране на фара, което включва отваряне, почистване и подновяване на рефлекторното покритие. Този вариант е по-популярен тук в България. Отварянето можете сами да направите или да ползвате услугите на Герака. За подновяване на рефлекторното покритие трябва камера за вакуумно отлагане на метал върху пластмаса. Популярно място където се предлага тази услуга е Евертлак в Стрелча. Ако рециклирате при Герака, той изпраща там рефлекторите, за сега, но има намерение да се сдобие с камера за метализация но не знам дали и кога :) . Аз ползвах услугите на Герака и съм доволен от цената и резултата.
Вторият вариант, който е популярен в Русия е замяната на цялата оптична система (лупа + рефлектор). От прочетеното в руските форуми разбрах, че с малки промени в закрепването, стават оптики от Хонда Акорд или модули на Хелла (използват се в доста автомобили от VAG). Този вариант май е по-скъп, но не съм проверявал цени за оптики.
Има още един вариант, разбира се, замяна на целият фар с нов ама там цената предполагам ще е безумна :). Замяната с фар втора употреба ще е безсмислена понеже с огромна вероятност и той ще има нужда от ремонт.

Относно конденза ти препоръчвам да погледнеш отдушниците на фаровете да не са запушени. Отдушникът на десният фар се намира :
Отдушник десен фар след фейслифта
Отдушник десен фар след фейслифта
3.JPG (79.86 KiB) Преглеждано 3744 пъти
При левият фар е същото но огледално. Преди и след фейслифта няма промяна в мястото и вида.
Под бялото пластмасово капаче има филтърче (парче дунапрен), прегледай да не е задръстен, това ще наруши вентилацията на фара. Ако пък по някаква причина напълно липсва капачето, това може да е причина да влиза вода във фара.
Погледни също и гумения маншон на дългите светлини да не е напукан или скъсан.
Тук някъде във форума имаше един много добър съвет за премахване на влагата, а именно, в студен и сух зимен ден да се отворят капачките на фаровете за да влезе сух "зимен" въздух.

Ето примери на фар след фейслифта: http://cars245.com/PICS/optics/212/11L1R-LDEM7/3.JPG (десен фар)
Ето пример на фар преди фейслифта: http://cars245.com/PICS/optics/212/11F3KL/2.JPG (ляв фар)
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Проблем с фаровете на Авенсис 2004г.

Мнение от JapCar » 30 Окт 2013 22:17

lederman написа: Има разлики в конструкцията преди/след фейслифта. --------------

Относно конденза ти препоръчвам да погледнеш отдушниците на фаровете да не са запушени. Отдушникът на десният фар се намира :
Чудесно описание си направил...
Погледнах фаровете, наистина са с кръгли капачки, на дългите е гумена, на късите пластмасова.
Невъзможно е без да се свалят фаровете да се провери отдушника, не се вижда или напипва...
Както се знае, смяната на крушката на десния фар (късите) е почти невъзможно, гърловината на казанчето на чистачките пречи. Голяма недомислица, която лесно може да се избегне, ако са го забелязали още при разработката...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
iovkito
Мнения: 2841
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Проблем с фаровете на Авенсис 2004г.

Мнение от iovkito » 31 Окт 2013 06:13

При теб да не би казанчето за чистачките да е отдясно ? Защото поне при мен тази гърловина не пречи на левия фар , а за десния да не говорим , там си е модулът за ABS-a и трябва да се пипа по-нежно и продължително. biggrin.gif
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Проблем с фаровете на Авенсис 2004г.

Мнение от JapCar » 31 Окт 2013 12:41

iovkito написа:При теб да не би казанчето за чистачките да е отдясно ? Защото поне при мен тази гърловина не пречи на левия фар , а за десния да не говорим , там си е модулът за ABS-a и трябва да се пипа по-нежно и продължително. biggrin.gif
При мен изглежда е различно (само да уточним, че дясно/ляво е прието да се определя от позиция вътре в колата, не пред двг.)
На левия фар крушката на късите се сменя по-лесно ако се свали акумулатора, първия път, докато научиш как е, после става лесно и без да го сваляш.
На десния гърловината на казанчето излиза между фара и ABS-а, вижда се бялото на снимката. Навсякъде се твърди, че се се разкачва бронята и фара, който се издърпва леко напред...само един от англ. форум твърдеше, че е хванал цаката и го прави на място. Друг беше отрязал гърловината и двете части съединява с парче голям маркуч и 2 скоби и когато се наложи го разглобява... Според мен е можело фабрично гърловината да е гумена , за да се огъва когато трябва, сега ще се счупи.
За да се виждат снимките прилично- десен клик/View Image. Снимките направих нарочно с 3MP, но пак е кофти. Не знам защо в този форум не е измислено снимките автоматично да се вместват в правилния формат.Или има начин, който не знам??
Десен
Десен
Right.JPG (469.31 KiB) Преглеждано 3689 пъти
Ляв
Ляв
Left.JPG (790.74 KiB) Преглеждано 3689 пъти
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Проблем с фаровете на Авенсис 2004г.

Мнение от lederman » 31 Окт 2013 14:52

Сменят се и без да се разглобява много ама си е пипкава работа. Трябва да се внимава да не се счупят закачалките за пружините, които придържат крушката.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Проблем с фаровете на Авенсис 2004г.

Мнение от PESHO OT MARS » 31 Окт 2013 16:41

Да добавя малко потвърждения на горните мнения. Първо действително изгарят рефлекторите и настава мрак, другия крайно нескопосан момент е че "изгаря" самата платмасова гривна на която седи крушката за късите светлини. Тя се държи към рефлектора на две афифни парчета а не по цялата периферия чупи се като солета. Но моя колега на който му купихме Авенсис по същия начин като реших да му сменя крушката ми остана в ръцете въпросния ринг. Пълна шитня и издънка от страна на Тойота.

Решението което взе той е комплект китайски фарове на Депо, излизат малко под 300 лева комплекта. Десния има ядове заради неправилно поставена планка по сравнение с оригинала но с една ножовка се лекува бързо и що годе стават. И светят може китайски да са ама като гледам и качеството на оригиналните и те на са много по-добри.

Та ако минете на вариант нови това е цената за китайски тояги, не ми се мисли за оригиналните колко е.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

angel11
Мнения: 45
Регистриран на: 01 Май 2013 14:48
Местоположение: гр.Варна

Re: Проблем с фаровете на Авенсис 2004г.

Мнение от angel11 » 31 Окт 2013 18:41

В TOYOTA оригиналните фарове струват 547.86 лв.за брой ,а за двата става 1095,72 + 110 лв за демонтаж и монтаж .

Аватар
iovkito
Мнения: 2841
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Проблем с фаровете на Авенсис 2004г.

Мнение от iovkito » 31 Окт 2013 19:43

JapCar написа: При мен изглежда е различно (само да уточним, че дясно/ляво е прието да се определя от позиция вътре в колата, не [/u]
]
Допуснал съм грешка , наистина от дясната страна са казанчето и модулът за ABS-а , които не пречат на смяната на крушката , поне аз успях да я сменя без допълнително разглобяване.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 188 госта