Странен звук при по-студено време

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от Japanese_fever » 18 Ное 2013 22:17

Airfan написа:Наистина не звучи добре и определено започни с подмяна на маслото. Щом спира при натискане на съединителя, значи първичния вал има някой проблемен лагер или имаш кофти мазане.
+1

Ako zvuka izchezva pri natiskane na suedinitle e lager na purvichniq val.
Mai shte se naloji cepene na kutiqta.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

m_mitashki
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Окт 2013 18:57

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от m_mitashki » 18 Ное 2013 23:00

Малко го обърнахме на "кое е първото...яйцето или кокошката"....какво имам в предвид:

Ако проблема е в лагера:
1. Феродов диск, притискателен диск, лагер съединител и т.н. са сменяни преди година и половина.
2. Ако е лагер , то той няма да се чува само под 8 градуса околна температура и да изчезва звука като стане 10 и нагоре. Също така шума няма да изчезва на втората минута след запалването на автомобила, а ще си го има постоянно
3. Не се чува виене,тракане,тропане или каквото и да е по време на движение
4. Скоростите влизат перфектно
5. Няма вибрации нито на педала на съединителя нито в скоростния лост както при движение така и при паркиран автомобил
6. Когато сутрин на студено се чува шума и без да натискам съединителя се опитам да преместя скоростния лост към 1,2,3,4 или 5-та предавка шума не се променя и не изчезва или засилва

Ако е маслото в скоростната кутия:
1. Маслото се влияе от околната температура
2. Ако е с грешен вискозитет/старо/спаднало му е нивото ... би било нормално при по-ниски температури да не може да омасли зъбните колела и да се чува непостоянен шум който да изчезва след определено време когато се затопли леко и омасли зъбните колела

И тук се връщаме в началото: ама шума изчезва при натискане на съединителя :)

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от Japanese_fever » 18 Ное 2013 23:17

Да, най-лесният и безболезнен начин е да смениш маслото, но с вискозитет по спецификациите в книжката на колата, а не по препоръка на приятели и пишман майстори.
Второ, сменях лагер на първични вал миналата година. Сам с един приятел свалихме трансмисията и я отворих без никога да съм го правил - следвах инстуркции от интернет.
От това, което ми каазваха хората в Хонда форума (не българския) бях сигурен, че е лагера на първичния вал. Моят се чуваше само около 3000 оборота и също на празен ход се чуваше най-добре.
Сменихме го, лагерът на външен вид не показваше следи на износване, но когато го разбихме видяхме, че покритието на вътрешната писта (вътрешния диаметър) е започнало да пада.
Колата ми вървеше без проблеми и всички скорости се включваха без проблем, преди да сменим лагера и когато натисвах съединителя шума изчезваше.
БЯх много щастлив, че усетих лагера преди да запече, както се случва на повечето хора.
Дано при тебе да не е лагер, защото не е малко работа, но на там ни насочват симптомите, които описваш!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

niki60
Мнения: 147
Регистриран на: 14 Фев 2007 12:27
Местоположение: VARNA 1999-toyota corolla AE 111 2007-honda accord sport
Обратна връзка:

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от niki60 » 19 Ное 2013 05:37

Хонда Акорд 7-ма генерация производство 2007 ма година ,имам я от 2008ма година,същия шум когато паднат температурите и изчезва след 1-2 минути или при натиснат съединител,колата беше гаранционна когато я купих ,сменени в Бултрако София,масло на скоростна кутия,кожух на скоростна кутия ,първичен вал комплект със предавките и лагерите,задна предавка,съединител комплект ,на практика всичко което може да е причина за този шум,наподобяваш на неравномерно дрънчене ,шума остана ,карам я така 6-та година

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от Japanese_fever » 19 Ное 2013 05:49

niki60 написа:Хонда Акорд 7-ма генерация производство 2007 ма година ,имам я от 2008ма година,същия шум когато паднат температурите и изчезва след 1-2 минути или при натиснат съединител,колата беше гаранционна когато я купих ,сменени в Бултрако София,масло на скоростна кутия,кожух на скоростна кутия ,първичен вал комплект със предавките и лагерите,задна предавка,съединител комплект ,на практика всичко което може да е причина за този шум,наподобяваш на неравномерно дрънчене ,шума остана ,карам я така 6-та година
Твоята Хонда има ли VTEC система. Доколкото знам колело на един от разп. валове (мисля че за входящите газове/пълненето) се прецаква, т.е. раздвижено, заради VTEC системата. Скоро приятел на същата година и модел го смени и шума беше точно от там. Кофтито е, че ако се прецака напълно буталата ще ти се ударят в клапаните и двигателя отива на основен ремонт, ако от там идва шума де.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

niki60
Мнения: 147
Регистриран на: 14 Фев 2007 12:27
Местоположение: VARNA 1999-toyota corolla AE 111 2007-honda accord sport
Обратна връзка:

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от niki60 » 19 Ное 2013 21:18

има разбира се, IVTEC се води,проблема е срещан по скоро на двигателите с кубатура 2,4 а моя е 2,0 ,доста подробно съм изчел за него в руските форуми,но това няма нищо общо,звука изчезва при натиснат съединител както при колегата

m_mitashki
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Окт 2013 18:57

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от m_mitashki » 25 Ное 2013 08:52

Здравейте колеги, миналата седмица в Петък ходих до един сервиз....решихме да сменим маслото на скоростната кутия....когато развихме пробката изтекоха заветните 0,3-0,4л. масло !!! Майстора провери за течове....никъде нямаше дори капка масълце....ако така ТМ-Ауто си продават "Проверените по 100 точки автомобили" , от които едната точка е " Проверка на нивата на течностите в автомобила" .... думи нямам....никога повече в ТМ-Ауто !!!! Сипахме 1,9л и вече няколко дни никакъв шум....дано съм се разминал само с това worthy.gif

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от Japanese_fever » 26 Ное 2013 17:43

Ясно.
За това имаш отчасти и ти вина - че автомобилът е твой, че не си обърнал внимание на време и т.н.!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 151 госта