Миризма на газове в купето и около колата?

Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

Миризма на газове в купето и около колата?

Мнение от Lakokara4a » 23 Окт 2013 19:55

Колеги, в последно време ми намирисва на изгорели газове в купето, когато съм отворил прозорец. Днес май усетих и когато отстъпихот педала на газта. Отделно като спра и сляза от колата ми мирише и около нея. Имате ли представа към какво да се насоча тия дни да прегледам? Първо разбира се ще огледа ауспуха на канал, но ме мъчи въпроса може ли да е нещо сериозен проблем... Преди не съм обърнал внимание да мирише така, но в последно време май е повечко. Та може лида е ннещо по двиганеля, или пък нещо друго сериозно?
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Миризма на газове в купето и около колата?

Мнение от scorpion » 24 Окт 2013 13:00

Lakokara4a написа:Колеги, в последно време ми намирисва на изгорели газове в купето, когато съм отворил прозорец. Днес май усетих и когато отстъпихот педала на газта. Отделно като спра и сляза от колата ми мирише и около нея. Имате ли представа към какво да се насоча тия дни да прегледам? Първо разбира се ще огледа ауспуха на канал, но ме мъчи въпроса може ли да е нещо сериозен проблем... Преди не съм обърнал внимание да мирише така, но в последно време май е повечко. Та може лида е ннещо по двиганеля, или пък нещо друго сериозно?
Колега, промяна в шума при престой и работещ двигател има ли !?! Пърпорене или нещо подобно. Аз бих нправил най-елементарния тест. Запалваш двигателя и с длан запушваш ауспуха. Ако се чува някакво фъскане, пърпорене и пр. и няма осезаемнатиск върху дланта вероятно има някъде проблем в системата, пробив на гърне, снадки по тръби и гърнета, лупи, връзката с ДВГ ... Ако за 10 г. не е сменяно нищо пос ситсмата вероятно е време...
Успех !

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Миризма на газове в купето и около колата?

Мнение от mirott » 24 Окт 2013 13:07

Най-вероятно има пробив в изпускателната система(гърнетата). Почни от там. И от мен успех:)!

Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

Re: Миризма на газове в купето и около колата?

Мнение от Lakokara4a » 24 Окт 2013 13:11

Това е ясно, ще проверя системата. И без това ми се струва, че излиза някъде отдолу на колата. Въпроса е може ли да има някакъв друг, по-сериозен проблем? Нещо по двигателя или на друго място.
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

kalkam
Мнения: 222
Регистриран на: 17 Дек 2011 17:33
Местоположение: Златица

Re: Миризма на газове в купето и около колата?

Мнение от kalkam » 24 Окт 2013 13:22

По принцип може, но е малко вероятно. Провери както казаха колегите.
Corolla Verso 2,2 D4D 2008г.

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Миризма на газове в купето и около колата?

Мнение от scorpion » 24 Окт 2013 18:52

Lakokara4a написа:Това е ясно, ще проверя системата. И без това ми се струва, че излиза някъде отдолу на колата. Въпроса е може ли да има някакъв друг, по-сериозен проблем? Нещо по двигателя или на друго място.

Едва ли. просто вижте изпускателната система. Успех и чакаме резултат.

Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

Re: Миризма на газове в купето и около колата?

Мнение от Lakokara4a » 24 Окт 2013 19:25

Аз винаги пиша резултатите от нещо в моите теми, за да могат и други хора ако се интересуват да намерят нещо. Най-късно в събота ще го прегледам, че сега колата е натоварена с гуми и джанти :) Дано се окаже нещо дребно...
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

stankros
Мнения: 76
Регистриран на: 31 Мар 2013 17:46
Местоположение: София

Re: Миризма на газове в купето и около колата?

Мнение от stankros » 25 Окт 2013 17:20

Имах подобен проблем и аз преди години, с друга марка обаче. При мен миришеше и при затворени прозорци, когато съм на място, в движение не. Оказа се меката връзка преди гърнетата. Отвори предния капак и накарай някой да подава леко газ, а ти се огледай ослушай и подуши около мотора. Трябва да се вижда откъде излизат газовете, за това не ти трябва канал.
Corolla Verso 2.0 D4D 2005г.

Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

Re: Миризма на газове в купето и около колата?

Мнение от Lakokara4a » 16 Май 2014 19:43

Реших проблема. При мен миризмата е идвала от масло капнало върху генерацията. Гарнитурата на капака на клапаните беше заминала и от задната част на двигате откъм купето е капало върху генерацията. Сменена гарнитура и сега миризмата я няма. Надявам се да не замирише отново, че вече знам от какво е. Иначе по аупуха никакви проблеми. Ако имате миризми от подобно естество това е една евентуална причина. От мен това по темата.
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mimojef и 169 госта