Тойота Селика - Виене

limbonic
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Апр 2013 23:34
Местоположение: София

Тойота Селика - Виене

Мнение от limbonic » 29 Окт 2013 16:34

Здравейте!

От известно време карам Тойота Селика 1600 (STI1.6 ако не се лъжа, произведена 1993 г.), тази с вдигащите се фарове.
Още откакто я взех, от време на време, колата вие и писука, все едно свири някаква аларма. Така де, не знам как да го опиша. Не съм забелязал някаква зависимост кога го прави. Всъщност - когато си иска.
Сутрин като я запаля не спира да писука докато не загрее, а при ниски обороти от време на време спира. Като се замисля, понякога продължава с виенето дори след като е загряла, а понякога изобщо не го прави.
Дори това лято от София до Бургас и обратно не спря.
Посъветваха ме да сменя ремъка на ангренажа и този на алтернатора, щяло да оправи проблема. Сложих нови - не се оправи. Хубаво, че така или иначе си бяха за смяна.

Та, пиша тук, ако някой има или е имал подобен проблем. Наскоро мой приятел ми каза, че на един от светофарите спрял до някаква Тойота, цитирам: "като твоята, не си само ти, днес видях още една да вие".

Някой подхвърли нещо за водна помпа или хидравлична помпа. Знам ли. Някой с подобен проблем? : )

Аватар
grishev
Мнения: 51
Регистриран на: 20 Май 2013 22:12
Местоположение: suomi . finland

Re: Тойота Селика - Виене

Мнение от grishev » 07 Ное 2013 22:55

при смяна на ангренажен ремак сменяна ли е водна помпа, засштото ако не е можеби това да е при тоиота при смяна на ангренаж се смениа и водна помпа.
KOROLLA E10 1.6 XLI 16V 1996 SEDAN -- OPEL ASTRA 1.4 1994

limbonic
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Апр 2013 23:34
Местоположение: София

Re: Тойота Селика - Виене

Мнение от limbonic » 21 Ное 2013 19:16

grishev написа:при смяна на ангренажен ремак сменяна ли е водна помпа, засштото ако не е можеби това да е при тоиота при смяна на ангренаж се смениа и водна помпа.
да, някой и това подхвърли, но огледаха помпата и казаха, че засега не тече и не трябвало да се сменя. ако и други колеги при смяната й или някакъв ремонт са отстранили същия проблем - натам ще се ориентирам.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 133 госта