Starlet EP70 7A-GE

road_freak
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Юни 2010 22:46

Starlet EP70 7A-GE

Мнение от road_freak » 03 Ное 2013 21:11

Здравейте,
Искам да попитам каква марка биелни лагери да си купя и откъде, да издържат на високи обороти. Също така ми трябва метална гарнитура или по качествена клингеритена за 4AGE, защото обикновената не издържа. Двигателя ми е блок от 7AFE, глава от 4AGE, карбуратори от сузуки GSXR750 и запалване от голф 1,6. Другия ми въпрос е до какви обороти могат да издържат биелите на 7AFE преди да се покажат през блока и дали има по евтин тунинг вариант биели който да не са мн. скъпи и да издържат на високи обороти. Забравих да попитам и каква марка гумички на клапаните да си купя по качествени????
Благодаря предварително smile.gif

xtreme
Мнения: 308
Регистриран на: 27 Май 2008 12:41
Местоположение: София

Re: Starlet EP70 7A-GE

Мнение от xtreme » 03 Ное 2013 22:37

Ако говориш за атмосферен тунинг според мен проблема ще бъде по-скоро в баланса на вала. При атмосферните приложения проблемите идват основно от лагери, баланс, пружини на клапани, говорим за натоварването в мотора. Охлаждането, здравната на блока и т.н. са друга тема. Лагерите можеш да ги пазиш основно с добро налягане, по-гъсто масло, добър баланс на вала. Като цяло, ако търсиш мощност при атмосферен мотор, явно че говорим за обороти над 8000. Това означава голямо натоварване в/у вала. Ще ти трябва добро налягане на маслото и добър баланс. Дори най-хубавото масло да сложиш, ако вала няма баланс при тези обороти вибрациите са толкова сериозни, че няма лагер който да може да издържи. С добър баланс дори най-обикновените лагери няма да имат проблеми да задържат масло даже над 8000 оборота.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 61 госта