Падане на мощността (за изтриване)

Аватар
paco_escobar
Мнения: 98
Регистриран на: 07 Яну 2013 19:43
Местоположение: Варна

Падане на мощността (за изтриване)

Мнение от paco_escobar » 06 Ное 2013 19:01

Здравейте, имам проблем с моята корола е11 4е-фе.Проблема е следния:На 5-та предавка при изкачване губи мощност, смъквам 4-та, после и на трета скорост, така докато се изкача и стигна до равен участък.После проблем няма.Колата е закупена преди 7000км.Проблема се появи в последствие.Също искам да отбележа, че при закупуването всичко е сменено:филтри,течности,агренажи,ролки,свещи.След което гори масло(1л/1000км).Въпроса ми е дали всичко това може да е от евентуално износени сегменти и гумички на клапани.Предварително благодаря:)
Последно промяна от paco_escobar на 04 Мар 2014 21:51, променено общо 1 път.
Corolla E11 4E-FE Wagon

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Падане на мощността

Мнение от мехаННика » 06 Ное 2013 20:51

Боксува ти съединителя. Мирише ли ?

Аватар
paco_escobar
Мнения: 98
Регистриран на: 07 Яну 2013 19:43
Местоположение: Варна

Re: Падане на мощността

Мнение от paco_escobar » 06 Ное 2013 22:00

мехаННика написа:Боксува ти съединителя. Мирише ли ?
Изобщо, доколкото знам ако е съединител ще вдига оборотите.Проблема при мен е само в големите изкачвания, които преди съм преодолявал без проблеми на 5-та скорост.
Corolla E11 4E-FE Wagon

Аватар
grishev
Мнения: 51
Регистриран на: 20 Май 2013 22:12
Местоположение: suomi . finland

Re: Падане на мощността

Мнение от grishev » 07 Ное 2013 20:07

paco_escobar написа:
мехаННика написа:Боксува ти съединителя. Мирише ли ?
Изобщо, доколкото знам ако е съединител ще вдига оборотите.Проблема при мен е само в големите изкачвания, които преди съм преодолявал без проблеми на 5-та скорост.
колега, смениси свештите и ас слет смяна на свешти на моята слет 2000 км по4на дая няма смених свештите и см ок в момента можеби някоя свешт нети работи правилно. wink.gif а за расхода на масло незнам можеби колеготе от форума да кажат.
KOROLLA E10 1.6 XLI 16V 1996 SEDAN -- OPEL ASTRA 1.4 1994

Аватар
paco_escobar
Мнения: 98
Регистриран на: 07 Яну 2013 19:43
Местоположение: Варна

Re: Падане на мощността

Мнение от paco_escobar » 08 Ное 2013 17:34

grishev написа:
paco_escobar написа:
мехаННика написа:Боксува ти съединителя. Мирише ли ?
Изобщо, доколкото знам ако е съединител ще вдига оборотите.Проблема при мен е само в големите изкачвания, които преди съм преодолявал без проблеми на 5-та скорост.
колега, смениси свештите и ас слет смяна на свешти на моята слет 2000 км по4на дая няма смених свештите и см ок в момента можеби някоя свешт нети работи правилно. wink.gif а за расхода на масло незнам можеби колеготе от форума да кажат.
Май наистина трябва да ги почистя,защото на 1-ви и 2-ри цилиндър са омазани много.Инъче са на 7000км.Другия месец ще сменям сегментите,клапаните и гумичките и се надявам да нямам повече ядове с този инъче много добър автомобил:)Благодаря все пак колега :thumbsup:
Corolla E11 4E-FE Wagon

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Падане на мощността

Мнение от Kiki » 08 Ное 2013 20:15

grishev написа: колега, смениси свештите и ас слет смяна на свешти на моята слет 2000 км по4на дая няма смених свештите и см ок в момента можеби някоя свешт нети работи правилно. wink.gif а за расхода на масло незнам можеби колеготе от форума да кажат.
Леле, мале! sleep.gif tooth.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
paco_escobar
Мнения: 98
Регистриран на: 07 Яну 2013 19:43
Местоположение: Варна

Re: Падане на мощността

Мнение от paco_escobar » 08 Ное 2013 22:01

Kiki написа:
grishev написа: колега, смениси свештите и ас слет смяна на свешти на моята слет 2000 км по4на дая няма смених свештите и см ок в момента можеби някоя свешт нети работи правилно. wink.gif а за расхода на масло незнам можеби колеготе от форума да кажат.
Леле, мале! sleep.gif tooth.gif
смешно ли ти е?
Corolla E11 4E-FE Wagon

Аватар
grishev
Мнения: 51
Регистриран на: 20 Май 2013 22:12
Местоположение: suomi . finland

Re: Падане на мощността

Мнение от grishev » 08 Ное 2013 22:57

paco_escobar написа:
Kiki написа:
grishev написа: колега, смениси свештите и ас слет смяна на свешти на моята слет 2000 км по4на дая няма смених свештите и см ок в момента можеби някоя свешт нети работи правилно. wink.gif а за расхода на масло незнам можеби колеготе от форума да кажат.
Леле, мале! sleep.gif tooth.gif
смешно ли ти е?
колега в тоя форум пове4е подигравки от колкото помошт казвам ти dry.gif
KOROLLA E10 1.6 XLI 16V 1996 SEDAN -- OPEL ASTRA 1.4 1994

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Падане на мощността

Мнение от steich » 08 Ное 2013 23:37

Колеги, нищо лично но напоследък чета доста странни постове ... научете се първо да пишете смислено, подредено и то на кирилица. Когато напишете нещо и преди да го пуснете му хвърлете едно око за корекции. Аз лично постове на маймуница ги подминавам, а други подобни ги чета по 2-3 пъти за да разбера какво точно пише или се пита. Искате помощ а в същото време не полагате и минимални усилия.

... и повярвайте ми ... не само в този форум е така.

Поздрави.

п.п. За проба може да зачистите МАФ-а и евентуално нов въздушен филтър.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

Аватар
paco_escobar
Мнения: 98
Регистриран на: 07 Яну 2013 19:43
Местоположение: Варна

Re: Падане на мощността

Мнение от paco_escobar » 09 Ное 2013 14:11

steich написа:Колеги, нищо лично но напоследък чета доста странни постове ... научете се първо да пишете смислено, подредено и то на кирилица. Когато напишете нещо и преди да го пуснете му хвърлете едно око за корекции. Аз лично постове на маймуница ги подминавам, а други подобни ги чета по 2-3 пъти за да разбера какво точно пише или се пита. Искате помощ а в същото време не полагате и минимални усилия.

... и повярвайте ми ... не само в този форум е така.

Поздрави.

п.п. За проба може да зачистите МАФ-а и евентуално нов въздушен филтър.
За това ли става въпрос?http://www.youtube.com/watch?v=5d2LonVb7_Q
Corolla E11 4E-FE Wagon

Аватар
paco_escobar
Мнения: 98
Регистриран на: 07 Яну 2013 19:43
Местоположение: Варна

Re: Падане на мощността

Мнение от paco_escobar » 09 Ное 2013 18:01

Копирано от полезни съвети за корола е11 "Корола Е11 1997-1999 год има метални колекторни тръби и няма дебитомер"
Corolla E11 4E-FE Wagon

memorex

Re: Падане на мощността

Мнение от memorex » 09 Ное 2013 18:11

[quote="paco_escobar"]Здравейте, имам проблем с моята корола е11 4е-фе.Проблема е следния:На 5-та предавка при изкачване губи мощност, смъквам 4-та, после и на трета скорост, така докато се изкача и стигна до равен участък.После проблем няма.Колата е закупена преди 7000км.Проблема се появи в последствие.Също искам да отбележа, че при закупуването всичко е сменено:филтри,течности,агренажи,ролки,свещи.След което гори масло(1л/1000км).Въпроса ми е дали всичко това може да е от евентуално износени сегменти и гумички на клапани.Предварително благодаря:)[/quote]
Paco да не би да имаш проблем с катализатора.Ако имаш такъв де.На колко км е колата?

Аватар
paco_escobar
Мнения: 98
Регистриран на: 07 Яну 2013 19:43
Местоположение: Варна

Re: Падане на мощността

Мнение от paco_escobar » 09 Ное 2013 18:23

Незнам, според мен е връщан километража 120 000.Инъче един мастер по гърнета ми каза че ако е катализатор симптомите са други.Първа скорост-колата забива, втора пак.При мен няма такъв проблем.Инъче е възможно тъй като колата гори масло.Същия спец ми каза че е невъзможно поради това че в катализатора се достигала температура 1200 градуса и всичко изгаряло.
Corolla E11 4E-FE Wagon

memorex

Re: Падане на мощността

Мнение от memorex » 09 Ное 2013 20:24

Ако е така както казва твоя майстор добре.Остава да е проблема някъде във свещи,кабели, бобини.

Аватар
paco_escobar
Мнения: 98
Регистриран на: 07 Яну 2013 19:43
Местоположение: Варна

Re: Падане на мощността

Мнение от paco_escobar » 09 Ное 2013 21:21

Като сменя сегментите и гумичките на клапаните ще пиша пак.
Последно промяна от paco_escobar на 21 Ное 2013 12:54, променено общо 2 пъти.
Corolla E11 4E-FE Wagon

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 130 госта