Разход на масло при Auris D4D

yavosim
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Ное 2013 22:06

Разход на масло при Auris D4D

Мнение от yavosim » 08 Ное 2013 22:29

Здравейте,

Имате ли представа дали е нормално колата ми (Auris 2010 1.4 diesel) да има нужда от допълнителни 2 литра масло за да измине 15 000 км?
Получих противоречива информация от сервиза на toyota и затова реших да отправя въпроса си тук.
В началото ми казаха, че вероятно има проблем и започнаха да правят някакви замервания, в един момент ми казаха, че било нормално защото колата била турбо дизел. Моето лично усещане е че ме правят на маймуна.

Благодаря предварително

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Разход на масло при Auris D4D

Мнение от jim_beam » 09 Ное 2013 01:44

откачи маркуча за въздуха който влиза в турбината и виж дали има омасляване вътре.
с какво масло караш,ако е с тойотското си е направо нормално,смени маслото с такова C3,MB229.3,най-добре 5w40 и ще свалиш разхода много.това в случай,че нямаш проблем с турбото или нещо по мотора.

пс>моята като беше нова с тяхното масло изгори към 2-3л за 15к,оттогава пробвах с други масла и свалих постепенно на 0.5л за 15к.не че им е лошо маслото,но умишлено е разчетено да функционира така.аз карам с Fuchs Titan Supersyn 5W40(MB229.3).
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

yavosim
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Ное 2013 22:06

Re: Разход на масло при Auris D4D

Мнение от yavosim » 09 Ное 2013 09:49

На всеки 15 000км я карам в сервиза на Тойота, там сменят маслото, редуват 5W30* и 5W40*.
С "тойотското" масло карам приблизително 9 000 км, след което се налага да доливам.

Аватар
Yuli
Мнения: 193
Регистриран на: 08 Яну 2009 10:51
Местоположение: Sofia
Получена  благодарност: 2 пъти

Re: Разход на масло при Auris D4D

Мнение от Yuli » 09 Ное 2013 18:38

yavosim написа:Здравейте,

Имате ли представа дали е нормално колата ми (Auris 2010 1.4 diesel) да има нужда от допълнителни 2 литра масло за да измине 15 000 км?
Получих противоречива информация от сервиза на toyota и затова реших да отправя въпроса си тук.
В началото ми казаха, че вероятно има проблем и започнаха да правят някакви замервания, в един момент ми казаха, че било нормално защото колата била турбо дизел. Моето лично усещане е че ме правят на маймуна.

Благодаря предварително
Виж това видео.
http://www.youtube.com/watch?v=N4qwFE8jTzc
По долу има линк към сервизен бюлетин със засегнатите автомобили по VIN и период на производство. С малко зор, освен ако не знаеш турски, може да разбереш всичко от линkовете. Това е проблем, който обаче не е сервизна кампания, а се отстранява само ако се оплачеш.
Слава богу аз не съм засегнат, а иначе нормално от купуването на колата ми харчи около 1,2 литра на 15000, но понеже остава още около 0,6 до минимума (отметкитe на щеката м/у макс. и мин. съответстват на 1,8 литра) та никога не съм доливал. Промяна в разхода на масло след като вече съм с нетойотско нямам.
Изображение
Изображение

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Разход на масло при Auris D4D

Мнение от jim_beam » 09 Ное 2013 19:09

интересна информация,извода май е да избягвате тоя двигател... bash.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 73 госта