Проблем с помпата за пръскане на вода на задния прозорец?

yordanstoyanow
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Ное 2013 20:43

Проблем с помпата за пръскане на вода на задния прозорец?

Мнение от yordanstoyanow » 11 Ное 2013 21:10

Моделът на колата е Селика ГТ 1994 година 2.0 16v . Въпросът ми е, къде е казанчето за водата на помпата за задното стъкло. Ако е заедно с предното то маркуча минава през тавана ??? Или ако не е там съответно къде е ? Благодаря предварително.

DJordans
Мнения: 21
Регистриран на: 09 Сеп 2008 15:55
Местоположение: Dimitrovgrad

Re: Проблем с помпата за пръскане на вода на задния прозорец

Мнение от DJordans » 14 Ное 2013 15:28

Колега ако помпичката ти е само една и с два изхода с маркучи за предно стъкло и отделно за задно стъкло може да ти е полезен моя опит при решаване на проблема - провери първо да не ти е запушена тръбичката за задното стъкло.
Ако не е запушена тръбичката чуй дали върти мотора на помпата, когато опитваш да измиваш задното стъкло. Ако върти за предното стъкло, а за задното не върти - то при мен се оказа прекъсната пътечка на платката вътре в кожуха, в който е монтиран мотора на самата помпа. Открих го като почуквах помпата докато се включва измиването отзад. Тъй като се ползва една помпичка се реверсира въртенето на ротора на мотора според посоката, към която трябва да се подава течността за измиване на стъклото. Разкапсуловах помпата, запоих прекъснатата пътечка и поставих в празното пространство памук, за да поема сътресенията при движение на автомобила и да не се спука спойката - платката е тясна около 6 мм. и е свободно висяща със запоени диоди на нея за реверсиране на полюсите на моторчето. Дано съм бил полезен ако не на теб то на някой друг с подобен проблем - вместо да се купува нова помпа.http://www.toyotabg.eu/posting.php?mod ... =2&t=25304#
Изображение
Toyota Corolla AE111 1,6i 16V - 1998

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot] и 125 госта