VSC TRC OFF

Аватар
ywy
Мнения: 43
Регистриран на: 17 Окт 2013 22:07
Местоположение: София

VSC TRC OFF

Мнение от ywy » 12 Ное 2013 11:06

Здравейте на всички,
От скоро имам Корола 2009 1.4 D4D Тера оборудване.
Питането ми е за VSC i TRC - от ляво на волана имам бутон с диотче. При натискане на бутона примигва диотчето но на таблото не свети TRC OFF или VSC.
При завъртане на контакт тези лампи на таблото не светят. Комп диагностиката няма грешки.
Това нормално ли е?
До сега не съм поднасял за да видя дали тогава ще примигне VSC.
Моля за вашите съвети.
Според мен има изгоряла крушка на таблото.

Благодаря предарително

Аватар
iovkito
Мнения: 2841
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: VSC TRC OFF

Мнение от iovkito » 12 Ное 2013 15:04

Да не би да са ти премахнали крушките от таблото , ако има някакъв проблем със системите. По принцип на контакт светва всичко и изгасва след запалване на двигателя. При работещ двигател и натискане на бутона TRC OFF , на таблото светва същият надпис. При поднасяне би трябвало да се чуе звук от зумер и пресвяткане на таблото , но не си спомням точно кое беше , защото ми се е случвалос само веднъж .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Yuli
Мнения: 193
Регистриран на: 08 Яну 2009 10:51
Местоположение: Sofia
Получена  благодарност: 2 пъти

Re: VSC TRC OFF

Мнение от Yuli » 13 Ное 2013 09:46

ywy написа:Здравейте на всички,
От скоро имам Корола 2009 1.4 D4D Тера оборудване.
Питането ми е за VSC i TRC - от ляво на волана имам бутон с диотче. При натискане на бутона примигва диотчето но на таблото не свети TRC OFF или VSC.
При завъртане на контакт тези лампи на таблото не светят. Комп диагностиката няма грешки.
Това нормално ли е?
До сега не съм поднасял за да видя дали тогава ще примигне VSC.
Моля за вашите съвети.
Според мен има изгоряла крушка на таблото.

Благодаря предарително
Нещо не разбирам...
нормално бутона е без диодче, а надписа се появява на дисплея като текст "VSC OFF"...
Да не бъркаш бутончето на алармата (кръгло с червено диодче) с това за VSC, все пак на ниво Terra VSC ме изненадва. Екстрата струваше допълнителни 1000 лв. и не беше в стандартното оборудване дори на Luna. Беше стандарт мисля само за Sol - а там 1.4 Д4Д няма.
Изображение
Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 149 госта