ламбда сонда

tanis2
Мнения: 11
Регистриран на: 10 Мар 2012 12:12

ламбда сонда

Мнение от tanis2 » 13 Ное 2013 09:38

Здравейте, Отново се допитвам до имащите опит и познания. Преди време ми светна "чек контрол" Ходих на диагностика и показа първа ламбда сонда. Почистиха ми дросела и стъпковото моторче.Там имаше проблем но го оправиха.Не ми държеше високи обороти.Падаха до 500-600 и тресеше. Сега държи около 800 оборота. Сега чека ми светна отново.От сервиза ме посъветваха да слагам по добър бензин.Сега съм налял 100 октана.Карам я предимно в града.Още не е светнала лампата но не знам на дълго дали няма пак да покаже тази грешка. Възможно ли е от "бедна горивна смес" да е това или нещо друго. При смяната на маслото за 5000 км. долях близо 1 литър,но я карам по бързо особено по магистралите. Не знам от къде да тръгна и какво да проверявам. Ако ми дадете съвет,ще съм благодарен.Колата е Тойота Корола 2002 год. 1л6 , бензин
Последно промяна от tanis2 на 13 Ное 2013 14:06, променено общо 1 път.

Аватар
biro
Мнения: 2643
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 67 пъти

Re: ламбда сонда

Мнение от biro » 13 Ное 2013 10:22

tanis2 написа:Здравейте, Отново се допитвам до имащите опит и познания. Преди време ми светна "чек контрол" Ходих на диагностика и показа първа ламбда сонда. Почистиха ми дросела и стъпковото моторче.Там имаше проблем но го оправиха.Не ми държеше високи обороти.Падаха до 500-600 и тресеше. Сега държи около 800 оборота. Сега чека ми светна отново.От сервиза ме посъветваха да слагам по добър бензин.Сега съм налял 100 октана.Карам я предимно в града.Още не е светнала лампата но не знам на дълго дали няма пак да покаже тази грешка. Възможно ли е от "бедна горивна смес" да е това или нещо друго. При смяната на маслото за 5000 км. долях близо 1 литър,но я карам по бързо особено по магистралите. Не знам от къде да тръгна и какво да проверявам. Ако ми дадете съвет,ще съм благодарен.
Тръгни първо от там да кажеш каква е колата w00t.gif
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

tanis2
Мнения: 11
Регистриран на: 10 Мар 2012 12:12

Re: ламбда сонда

Мнение от tanis2 » 13 Ное 2013 12:53

biro написа:
tanis2 написа:Здравейте, Отново се допитвам до имащите опит и познания. Преди време ми светна "чек контрол" Ходих на диагностика и показа първа ламбда сонда. Почистиха ми дросела и стъпковото моторче.Там имаше проблем но го оправиха.Не ми държеше високи обороти.Падаха до 500-600 и тресеше. Сега държи около 800 оборота. Сега чека ми светна отново.От сервиза ме посъветваха да слагам по добър бензин.Сега съм налял 100 октана.Карам я предимно в града.Още не е светнала лампата но не знам на дълго дали няма пак да покаже тази грешка. Възможно ли е от "бедна горивна смес" да е това или нещо друго. При смяната на маслото за 5000 км. долях близо 1 литър,но я карам по бързо особено по магистралите. Не знам от къде да тръгна и какво да проверявам. Ако ми дадете съвет,ще съм благодарен.
Колата е Тойота Корола 2002г. 1.6 бензин

Тръгни първо от там да кажеш каква е колата w00t.gif

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: ламбда сонда

Мнение от JapCar » 14 Ное 2013 00:17

tanis2 написа: Възможно ли е от "бедна горивна смес" да е това или нещо друго. При смяната на маслото за 5000 км. долях близо 1 литър,но я карам по бързо особено по магистралите. Не знам от къде да тръгна и какво да проверявам.
Като е светнала пак лампата, виж дали е същата грешка, сондата.
Качеството на горивото/маслото нямат отношение към светване на лампата.
Първата ламбда сонда е отговорна за качеството на сместа (богата/бедна), т.е. не бедната смес влияе на сондата, а обратно.
Ако продължавада ти свети лампата с тази грешка:
- предполагам тя е 4 проводна, изгоряло подгряването- двата бели проводника са подгряването, мери се с омметър дали е прекъснало.
- сондата е остаряла , ленива, бавно реагира, проверява се. В сервиза могат да го проверят, но вместоо това им е по-лесно и доходно да кажат направо да я смениш, па ако не е от нея ще кажат да сменяш наред други неща...
Прочети малко, виж и клипчета как се проверява в домашни условия...ако си сръчен:
на английски:
https://www.google.co.uk/#q=4+wire+lamb ... or+testing
-на български:
https://www.google.co.uk/#q=4+%D0%BF%D1 ... 0%BA%D0%B0
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 90 госта