[Дискусия]Добавки за гориво и моторно / трансмисионно масло.

Публикувай отговор

tyrnovo_12
Мнения: 53
Регистриран на: 29 Окт 2013 09:10

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от tyrnovo_12 » 28 Ное 2013 10:58

.... :censored:


По важно е каква работа ще свърши самата добавка.

Аватар
Ferjancz
Мнения: 31
Регистриран на: 28 Яну 2008 11:30
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от Ferjancz » 28 Ное 2013 12:46

scorpion написа:
tyrnovo_12 написа:Колата не ми гори много масло. Около 1 литър от смяна до смяна. По скоро ме интересува добавка която да съхрани двигателя ми. Доближава 290 000 км , а нямам нито желание нито средства за ремонт, поради тази причина търся добавка която да удължи живота на двигателя ми .
Колега, ако от смяна до смяна изминаваш около 10 х.км или една година (което настъпи първо) въобще не добавяй каквито и да е било добавки в двигателното масло. Нито ще върнеш новата форма на двг. нито ще го запазиш от по-нататъшно амортизиране. Разхода ти на масло е желан от много притежатели на тойоти, а и не само. Не мисли и да слагаш и третираш с каквито и да е добавки за промиване на двигателя, ако не искаш да ливне като лейка, също. Ако колата е около или над 10 годишна единственото, което може да правиш е да си сменяваш редовно консумативите, да НЕ наливаш гориво от съмнителни бензоностанции и да не товариш излишно двигателя и ... те така. Карай си и си :whistle:

За мен 1л. масло си е много, още повече ако колата се кара нормално.
Аз карам мотор 4AFE с Кастрол Едж 10W60 (рацинг tooth.gif ) , колата се ползва и за тренировъчна, цяла зима се лети по бълканите с нея, лятото пак, нищо не й се спестява и при смяна на маслото нивото е незабележимо малко под максимума. Сега предполагам, че някой ще ме анатемоса, ама факт wink.gif
Така, че 1л.+ от смяна до смяна - "дай да видим тез гумички и тез сегменти" wacko.gif
Карайте качествено масло, от сигурни дистрибутори, щото менте малсо, колкото иска човек и после "ма то както си карах и тя угасна" , защото повлече лагерите.
И още нещо, ако карате повече градско, особено на къси разстояния, е по-добре да не чакате 10 000хил.км, по-добре е по-рано.
Не съм някакъв страшния капацитет, просто от опит ги споделям тези неща, мой и на мой приятели, а те повечето са в състезателните среди и максимата "Проба, грешка, случаен успех" ги е научила много, верно по-трудния начин, ама........ biggrin.gif
Изображение

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от Тонии » 30 Ное 2013 12:52

:censored: :censored: :censored:

Toва което намерих каква работа ще свърши самата добавка, прочетох ............ и видях :censored: клипчета . Изводите всеки да си ги прави сам за себеси.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от zi_zi_top » 30 Ное 2013 20:58

Като гледаш рекламите на Кока-Кола също оставаш с впечатление, че е най-хубавото нещо на Света. tongue.gif
На някои от тях даже може да се просълзиш от умиление. laugh.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Харди
Мнения: 36
Регистриран на: 08 Яну 2013 14:52

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от Харди » 16 Дек 2013 14:13

Да , но вкусът ти харесва и си купуваш кока кола отново и отново.

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от Тонии » 12 Ное 2014 10:56

tyrnovo_12 написа:Маслото сменям на около 10 000 км. Не търся добавка която да намали разхода ми на масло. Търся добавка която да удължи живота на двигателя. При предишната смяна на маслото монтйора ми каза за следващия път да сложа добавка . Удължавала живота на двигателя със 100 000км
Кой модел присадка сложи :

/модерирано, за да не се толерира увеличение трафика/издигане в търсачките на некоректни търговци...

Аватар
Харди
Мнения: 36
Регистриран на: 08 Яну 2013 14:52

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от Харди » 21 Ное 2014 14:59

Много съм доволен. Вече минах 35 000 км. от както сипах добавката......

/модерирано

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4888
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 148 пъти
Получена  благодарност: 137 пъти

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от slowtraveler » 21 Ное 2014 15:31

С това подвеждащо мнение колегата си изпроси незабавен бан...
Става въпрос за продаващия дадената присадка от Монтана, който пълни форумите с такава информация 'от първа ръка'...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от lederman » 21 Ное 2014 15:46

slowtraveler написа:С това подвеждащо мнение колегата си изпроси незабавен бан...
Става въпрос за продаващия дадената присадка от Монтана, който пълни форумите с такава информация 'от първа ръка'...

Ех как махна линка ... отдавна не се бях забавлявал с такава простотия biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif.
То едни нано, ултра, протонно, магнитно, молекулни простотии са изсипани в тази страница ... Едни молекули взаимодействат с едни протони и правят едни магнитни слоеве дето вкарват атомите в кристалната решетка ..... Страницата трябва да я пратят на ония смотаните от ЦЕРН да вземат малко да се ограмотят.... Хората вкарали колайдерите в автомобилна добавка, а те харчат народни пари ... :confused2: :confused2: :confused2:
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от Airfan » 21 Ное 2014 16:07

Наливането на добавки в маслото е най-бързият път към сериозен ремонт в сервиза. Нуждата от добавка означава, че моторът си е повреден така или иначе вече.
Изображение Изображение

Аватар
Akima
Мнения: 7119
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от Akima » 21 Ное 2014 18:35

Airfan написа:Наливането на добавки в маслото е най-бързият път към сериозен ремонт в сервиза. Нуждата от добавка означава, че моторът си е повреден така или иначе вече.
С това изказване наля добавка/да се чете масло/, но не в двигателя ами направо в огъня. wacko.gif rolleyes.gif stupid.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от Airfan » 21 Ное 2014 19:24

За съжаление го разбрах по трудния начин на два пъти преди години.
Изображение Изображение

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от Оги » 24 Ное 2014 10:42

Полувал съм добавки за запушване на течове на масло и антифриз след което съм убеден, че работят но временно. Никоя добавка не може да замени ремонт, а е чиста проба козметика. Освен това е химия, която не носи само ползи, а често и вреди. Мога да ползувам нещо такова единствено вместо да правя ремонт на път. Да ме извинят търговците на тез стоки, както и на онез дето продават едни устройства, които насочват молекулите на бензина в само едната посока и от това падал разхода с литър-два. Блажени са вярващите. boo.gif
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4888
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 148 пъти
Получена  благодарност: 137 пъти

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от slowtraveler » 24 Ное 2014 12:03

Подкрепям колегите по-горе...
Навярно бих сложил присадка единствено 'антигел' на нафтата ако се очакват някакви 'извънземни' студове......
Разбира се съм слагал 'аварийна' присадка за пробив на охладителната система - спука се радиатора из балканите докато бях на почивка...
И с тази присадка изкара 2 години, но след това пак е протекла (колата вече е бях продал, като бях казал на новия собственик за проблема - след още около година ми бе споделил, че по някое време пак е протекла пукнатината и е сменил радиатор)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: budi и 25 госта