[Дискусия]Добавки за гориво и моторно / трансмисионно масло.

Публикувай отговор
dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от dimkaraganchev » 21 Ное 2013 12:38

Ами, точно хубавото масло, с правилния вискозитет и навременната му смяна е това, от което се нуждаеш. Нищо друго не помага за по-дългия живот на двигателя. Добавките се използват, когато вече е късно и искаш да се отървеш от колата.

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от scorpion » 21 Ное 2013 12:44

tyrnovo_12 написа:Колата не ми гори много масло. Около 1 литър от смяна до смяна. По скоро ме интересува добавка която да съхрани двигателя ми. Доближава 290 000 км , а нямам нито желание нито средства за ремонт, поради тази причина търся добавка която да удължи живота на двигателя ми .
Колега, ако от смяна до смяна изминаваш около 10 х.км или една година (което настъпи първо) въобще не добавяй каквито и да е било добавки в двигателното масло. Нито ще върнеш новата форма на двг. нито ще го запазиш от по-нататъшно амортизиране. Разхода ти на масло е желан от много притежатели на тойоти, а и не само. Не мисли и да слагаш и третираш с каквито и да е добавки за промиване на двигателя, ако не искаш да ливне като лейка, също. Ако колата е около или над 10 годишна единственото, което може да правиш е да си сменяваш редовно консумативите, да НЕ наливаш гориво от съмнителни бензоностанции и да не товариш излишно двигателя и ... те така. Карай си и си :whistle:

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от Japanese_fever » 21 Ное 2013 15:24

scorpion написа:
tyrnovo_12 написа:Колата не ми гори много масло. Около 1 литър от смяна до смяна.

Да наистина, каккъв пробег сменяш маслото?
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

tyrnovo_12
Мнения: 53
Регистриран на: 29 Окт 2013 09:10

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от tyrnovo_12 » 22 Ное 2013 11:34

Маслото сменям на около 10 000 км. Не търся добавка която да намали разхода ми на масло. Търся добавка която да удължи живота на двигателя. При предишната смяна на маслото монтйора ми каза за следващия път да сложа добавка . Удължавала живота на двигателя със 100 000км

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от zi_zi_top » 22 Ное 2013 11:47

tyrnovo_12 написа:.... При предишната смяна на маслото монтйора ми каза за следващия път да сложа добавка . Удължавала живота на двигателя със 100 000км
Питай го, дали ако я слагаш през 100 000 км, ДВГ ще стане вечен? rolleyes.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от scorpion » 22 Ное 2013 12:39

tyrnovo_12 написа:Маслото сменям на около 10 000 км. Не търся добавка която да намали разхода ми на масло. Търся добавка която да удължи живота на двигателя. При предишната смяна на маслото монтйора ми каза за следващия път да сложа добавка . Удължавала живота на двигателя със 100 000км
Колега, ако въпреки мнението на колеги от форума си решил да слагаш добавка... слагай ! Животът на двигателя единствено се удължава с нормална експлоатация, т.е. да не се претоварва двигателя, форсира излишно, поддръжа дълго време на гранични критични обороти, прегрява и т.н., както и редовната смяна на консумативи - масла, течности, филтри и т.н ... В твоя случай смяната е на 10 хиляди, нямаш увеличен разход на масло (1 литър си е ОК), доколкото разбираме няма проблеми ... не дърпай дявола за опашката. Утре същия монтъор ще те укори, че си сложил добавка и си прецакал мотора.

Безаварийно !

Аватар
Харди
Мнения: 36
Регистриран на: 08 Яну 2013 14:52

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от Харди » 22 Ное 2013 16:19

tyrnovo_12 написа:Маслото сменям на около 10 000 км. Не търся добавка която да намали разхода ми на масло. Търся добавка която да удължи живота на двигателя. При предишната смяна на маслото монтйора ми каза за следващия път да сложа добавка на дуралюб.. Удължавала живота на двигателя със 100 000км
Преди 5 месеца сипах добавка . От тогава минах към 10 000 км.Oт начало нищо не почувствах. След 450 км колата почна да дърпа повече, мотора притихна. Сега нямам промяна . Смених маслото преди 700 км. Даже забелязвам икономия на гориво.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от zi_zi_top » 22 Ное 2013 18:13

Харди написа:....Oт начало нищо не почувствах. След 450 км колата почна да дърпа повече, мотора притихна.
Бъди по-точен - с колко секунди се намали ускорението от 0 до 100 км/ч. Правил ли си динамични тестове и какви са резултатите?

Харди написа:....Сега нямам промяна . Смених маслото преди 700 км. Даже забелязвам икономия на гориво.
Колко е икономията? Имаш ли засечен разход преди и след добавката при еднакви маршрути и натоварвания с еднаква скорост?

Ако нямаш такива данни, твърденията ти са субективни и вероятно са продиктувани от подсъзнателното ти желание да оправдаеш похарчените средства. cool.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от Оги » 25 Ное 2013 10:17

Виж това
Ако решиш да го ползуваш погледни срок на годност и спазвай стриктно указанието за третиране. На една омега мотора и го довършиха с такова защото изляха 4 флакона наведнъж в маслото. Мотора беше пред саморазпад, стегна се и утихна дотолкоз, че блокира. Значи това работи. Обаче умната, щото руски военни нанотехнологии. Ново масло и филтър, загряване, силно разклащане на флакона, третиране с 1 доза, работа на мотора на празен ход 15 мин. Ако се налага повторно третиране- след 50-100 км отново по схемата.
Оригиналите са Реметал и Ресурс. Изрови с гугъл и чети.
Лично съм ползувал за скорости- кутията свиреше като диференциал на зил- кротна се през един летен месец и с години не съм я чул повече.
Последно промяна от Оги на 25 Ное 2013 10:27, променено общо 1 път.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от Airfan » 25 Ное 2013 10:27

Преди бая годинки ползвах Ресурс на едно Рено и мотора се разтропа почти веднага след това...
Изображение Изображение

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от Оги » 25 Ное 2013 10:34

... хидравлични повдигачи може да се разтропат заради затруднено движение. Появява се луфт в газоразпределението и тропане като нерегулирани клапани. То си е такова а заради подобни неща следва рецептата да се изпълнява стриктно.
Рисковете са си рискове естествено. Това е химия. Хубавото е че не взаимодейства с маслото и не променя качествата му. Но си има своите опасности. При редовно или многократно третиране с тази добавки /третиране на 10 масла последователно например/ при належащ ремонт по мотора, малко е вероятно да се случи но може ремонта да се окаже невъзможен заради въздействие на добавката в резбите на винтовите връзки. Може да се късат се болтове, които са имали контакт с маслото, да не се чудите защо.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

tyrnovo_12
Мнения: 53
Регистриран на: 29 Окт 2013 09:10

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от tyrnovo_12 » 25 Ное 2013 12:07

Харди написа:
tyrnovo_12 написа:Маслото сменям на около 10 000 км. Не търся добавка която да намали разхода ми на масло. Търся добавка която да удължи живота на двигателя. При предишната смяна на маслото монтйора ми каза за следващия път да сложа добавка. Удължавала живота на двигателя със 100 000км
Преди 5 месеца сипах добавка т. От тогава минах към 10 000 км.Oт начало нищо не почувствах. След 450 км колата почна да дърпа повече, мотора притихна. Сега нямам промяна . Смених маслото преди 700 км. Даже забелязвам икономия на гориво.
На каква цена го купи и от къде мога да го поръчам?

Аватар
nikolov22
Мнения: 704
Регистриран на: 16 Дек 2008 00:34
Местоположение: Варна-Русе

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от nikolov22 » 25 Ное 2013 20:49

най добрата добавка е тази на която търговеца има най добра отстъпка и е най скъпа biggrin.gif
живей на скорост живота е кратък https://www.facebook.com/AnkarRuse?ref=hl

Тонии
Мнения: 87
Регистриран на: 17 Май 2013 09:15

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от Тонии » 26 Ное 2013 09:46

Airfan написа:Преди бая годинки ползвах Ресурс на едно Рено и мотора се разтропа почти веднага след това...
Ползвал съм преди 10г. Ресурс на едно опелче кадет.Подобри компресията и го продадох за повече пари.За мен Ресурс работи,ти може да си взел някое менте.Затова пазарувайте от официалните представители за България.Давам пример.Миналата година ме открехнаха на добавката :censored: .За колегата по-горе поръчах директно от :censored: :censored: .Моята обаче беше модел .... :censored:

tyrnovo_12
Мнения: 53
Регистриран на: 29 Окт 2013 09:10

Re: Най - добрата добавка за маслото ?

Мнение от tyrnovo_12 » 26 Ное 2013 11:50

nikolov22 написа:най добрата добавка е тази на която търговеца има най добра отстъпка и е най скъпа biggrin.gif

Цената на добавката на :censored: ако я взема директно от :censored: :censored: със достатъчно добра отстъпка ли е ?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 118 госта