Паднал акумулатор Корола 1.4 d4d

mitko86
Мнения: 94
Регистриран на: 08 Яну 2013 13:02
Местоположение: Русе

Паднал акумулатор Корола 1.4 d4d

Мнение от mitko86 » 25 Ное 2013 15:52

Здравейте колеги,

Бях оставил колата от подписа 2 седмици някъде в гаража без да я карам и решавам събота да я изкарам малко да я раздвижа, отключвам (колата има аларма, Милeниум, българска, слагана допълнително след покупката и заради каското, но я бях заключил ръчно), пробвам да запаля 1,2,3 пъти и не запали sad.gif

Ясно е, че ще свалям акумулатора за зареждане (65 Ah Deplhi с око,с него я взех от Германия, продавачът твърдеше, че е на 2 години). Има ли някакви особености при свалянето,после колко време е добре да го заредя и т.к. колата няма да се кара много зимата след повторното поставяне след зареждане и търсене на утечки да стои ли закачен или не.

Интревенциите, по ел. системата, които съм правил са както казах по-горе аларма Милeниум, модел H май беше и grom audio,като забравих да махна флашката след като я оставих в гаража...Дали това може да е проблевма или да търся другаде unsure.gif

След слагане на акумулатора след зареждане ще имам ли някакви проблеми с кодиране на радиото или нещо по компютъра или ще се размина само с настройка на станциите,часовника и стъклата ?

И накрая,че малко прекалих с писанията, за което моля да ме извините, ако след всичко излезе, че акумулаторът е за смяна какъв ще ми предложите и 65 Ah не е ли малко за тази кола rolleyes.gif

Благодаря Ви предварително за отделеното внимание и моля да извините за някой от въпросите по-горе blush.gif
Това ми е първата дизелова кола и Тойота и явно съм имал малшанса да попадна на Корола, която НЕ пали biggrin.gif
ех Corolla 1.4 d4d 2006 г. / Corolla 1.8 sedan hybrid 2020 г.

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Паднал акумулатор Корола 1.4 d4d

Мнение от TATI » 25 Ное 2013 16:05

Зареждай с малък ток, макс 5А, че да няма бум. Ако имаш автоматично зарядно е добре, че поне няма да мислиш кога да го спреш. Ако ли не, едни 13 - 14 часа ще са достатъчни, за да се разбере дали е за кофата. Окото не го гледай - не е никакъв критерии. Иначе ще си изгубиш настройката на часовник, запаметените радиостанции, автоматичното сваляне на стъклата, ако има такива. Код на радио нямаш, ако е оригиналното.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

mitko86
Мнения: 94
Регистриран на: 08 Яну 2013 13:02
Местоположение: Русе

Re: Паднал акумулатор Корола 1.4 d4d

Мнение от mitko86 » 26 Ное 2013 14:20

Привет колега,

Благодаря ти за отговорите. Относно другите питанки - особености при свалянето на акумулатора и ако се стигне до смяна към какъв да се ориентирам и 65 Ah ли да е пак или да слагам по-голям unsure.gif

Ще съм благодарен също и на други колеги, които имат желание да се включат в темата :thumbsup:
ех Corolla 1.4 d4d 2006 г. / Corolla 1.8 sedan hybrid 2020 г.

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Паднал акумулатор Корола 1.4 d4d

Мнение от TATI » 26 Ное 2013 15:29

Няма особености. Откачаш минусовата клема, после плюсовата и сваляш. Дори не е нужно да сваляш, ако имаш гараж, а само откачаш минуса и закачаш зарядното. Нов, виж си книжката какъв ти препоръчва производителя или като отидеш в магазина, хората имат каталози и ще ти препоръчат. Никаква философия не е.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot], Google [Bot] и 55 госта