Проблем след смяна на ремъци и ролки

radka_rashkova
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Сеп 2013 15:50

Проблем след смяна на ремъци и ролки

Мнение от radka_rashkova » 26 Ное 2013 15:31

Здравейте,
Смених ангренажен ремък с ролки и водна помпа ,както и два пистови ремъка . Става дума за RAV4 2.0 дизел ,2004г.
Проблема е че сега като шофирам чувам едно стържене ,не е някакъв силен звук ,но се чува. Отидох при майстора ,последва отхлабване на пистов ремък , но жуленето си остана . Отидох 2-ри път пак разхлаби въпросния ремък още малко, сега освен ,че жуленето не изчезна започна и да цвили . laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Споделете моля ви ако някой има идея ,що е това чудо ?

Аватар
TATI
Мнения: 2751
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 46 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем след смяна на ремъци и ролки

Мнение от TATI » 26 Ное 2013 15:35

Сменете майстора и оправете ангренажния ремък. Пистовия си го натегнете, защото сега е хлабав и за това просвирва.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

radka_rashkova
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Сеп 2013 15:50

Re: Проблем след смяна на ремъци и ролки

Мнение от radka_rashkova » 26 Ное 2013 15:46

Аз също предполагам ,че самото просвирване е защото пистовия ремък е хлабав.
Ще се опитам да обясня с прости думи като жена ,която не разбира почти нищичко ,но пък търся някакво обяснение какво ,що се случва с тая кола biggrin.gif
След като отново разговарях с майстора, ми обясни и показа следното- Където се намира хидравличната помпа от едната й страна минава едната ролка ,по която се движи въпросния ремък , та м/у помпата и тая ролка (колело) има лек луфт а този луфт бил заради разбити лагери на хидравличната помпа. И за това било това жулене.
Според вас това от ангренажа ли е или от хидравличната помпа ?

Аватар
TATI
Мнения: 2751
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 46 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем след смяна на ремъци и ролки

Мнение от TATI » 26 Ное 2013 16:17

Този луфт си го има и не е от него. Просто се опитва да ви пусне по пързалката. Проблема е в ангренажния ремък и каквото там е сменял - по-вероятно е да е водната помпа (незнайна марка и модел), както и самия ремък. Но понеже е доста разглобяване, за да се оправи, за това гледа да ви замаже очите. Как преди смените не е имало проблем, а сега изведнъж, ролката на хидравликата била разбита. Пълни глупости и безотговорно отношение към клиента. Ако скоро не оправите проблема, рискувате да търсите нов двигател. Не сте написала от кой край на държавицата ни сте, че да се знае към къде да се носочите.
ЕДИТ: Ако е от ролката на хидравликата, нека свали ремъка, запалете колата и му демонстрирайте че не е от това проблема. :)
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

radka_rashkova
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Сеп 2013 15:50

Re: Проблем след смяна на ремъци и ролки

Мнение от radka_rashkova » 26 Ное 2013 17:02

Дааа наистина разглобяването е адски много wacko.gif Иначе съм от Пловдив ,ако можете ме насочете ,някъде където ще ми свършат работа

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 181 госта