проблем със запалването - Селика Т20

dmadolev
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Май 2012 19:18

проблем със запалването - Селика Т20

Мнение от dmadolev » 26 Ное 2013 22:47

Здравейте,
имам проблемче от тази вечер с моята Celica T20 1.8 16V... На връщане от работа в движение ми загасна колата. Не ми направи впечатление да е светкала лампата за акумулатора. При опит за запалване се чуваше превъртане половин един оборот и нищо. След около 20 минути престой успях да запаля съвсем нормално. Стигнах до вкъщи пред блока. При опит за запалване - отново не можах - половин оборот и умира. Приятел ми подаде ток и се оказа, че клемата на плюса е била разхлабена - затегнах я и покарах колата около 30-40 минути - но ми направи впечатление, че на светнати фарове+парно свети лампата за акумулатора.
На сутринта ако успея да запаля ще я карам при майстора... но ми е интересно да чуя предположения :)
Благодаря предварително! hmm.gif

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4204
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: проблем със запалването - Селика Т20

Мнение от zi_zi_top » 26 Ное 2013 23:46

Разхлабена клема > недозареждане на акумулатора > разреден акумулатор с недостатъчен капацитет = нестабилен ток на борда.
Решаване на проблема- зареждане на акумулатора, почистване на клемите, монтиране на акумулатора и внимателно стягане на клемите, след което намазване със смазка за клеми против окисляване. :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 163 госта