Сelica 1993 няма мощност на ниски обороти

Аватар
lord_pz
Мнения: 106
Регистриран на: 19 Ное 2008 10:24

Сelica 1993 няма мощност на ниски обороти

Мнение от lord_pz » 08 Дек 2013 18:02

За да не изравям старата тема,направо започвам нова.Проблема на моята колица е,че слабо ускорява на ниски обороти.Почти липсва реакция ако натисна до дъно педала при около 2500 оборота.Звука е глъхнещ.Мотора е след основен ремонт с нови свещи,компресия 13,налягането на бенз помпа е мерено след филтъпа и е в норма,смених вакумния датчик(мап),слагал съм друга рейка с инжектори,мерих темп датчик,датчика на вход. въздух,дроселовата клапа я калибрирах с луфтомер и стойностите са като в ръководството,има два ел. вакум switch-a и тях ги тествах,наредих вакумите по книжка както са,нова лабда сонда,няма катализатор,точна центровка на делкото,палец-ОК,кабели ОК.Никой майстор не знае какво става.Ангренажа го провериха пак.Когато е студено времето колата пали трудно,струва ми се че не и' стига бенз(мое предположение).Като подам рязко газ и заглахва и бавно бавно тръгва да ускорява,като подавам полека е по-добре.Дидо от Зах. фабрика предполага да няма добър реглаж на клапаните-на вас как ви се струва това предположение?Вчера сменик компа и пак е без промяна.Предположения или добри сервизи около Пазарджик са добре дошли!!!

ПС:Обяснете ми за налягане и дебит.На място при 4000 оборота същото количество бензин ли гори като на 5-та с 4 000 оборота.Да не би нещо по бенз система да е?Възможно ли е аз да съм измерил налягане в нормата,а като карам да няма дебит(запушване някъде или натисната тръбичка)?

ПС2:Досега четох за реглажите на клапани,но понеже беше на английски не разбрах на 100 процента.Така- когато загрее хубаво има едно чукане (клапан или аванс незнам),ако е хлабав клапан може ли да прави така?

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Сelica 1993 няма мощност на ниски обороти

Мнение от Airfan » 09 Дек 2013 08:31

Пробвали ли сте на елкон да гледаш какво отчита ламбда сондата - бедна или богата смес в този режим? Почти съм сигурен, че на място от празен ход ако рязко се натисне до край педала, че пак ще глъхне. Така ли е? Изпушва ли някакъв макар и лек пушек от ауспуха?
Изображение Изображение

Аватар
lord_pz
Мнения: 106
Регистриран на: 19 Ное 2008 10:24

Re: Сelica 1993 няма мощност на ниски обороти

Мнение от lord_pz » 09 Дек 2013 12:56

Със закачена или откачена сонда е едно и също.На място заглъхва също.Не е закачване на елкин.Не изпушва нищо.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Сelica 1993 няма мощност на ниски обороти

Мнение от Airfan » 09 Дек 2013 15:00

lord_pz написа:Със закачена или откачена сонда е едно и също.На място заглъхва също.Не е закачване на елкин.Не изпушва нищо.
Закачи я на елкон или някакъв вид мобилен тестер, ако не може да се възпроизведе на място и направи лог данните от ламбда сондата и там ще си покаже веднага.
Изображение Изображение

Аватар
lord_pz
Мнения: 106
Регистриран на: 19 Ное 2008 10:24

Re: Сelica 1993 няма мощност на ниски обороти

Мнение от lord_pz » 19 Яну 2014 19:50

Update:
след месец и няколко дни в сервиз(дълга и много гадна история с майстора) се установи само че две от свещите са работили добре ,две не са!А свещите са нови.Така възможно ли е да е от бобината или блока на запалването (само тях не съм мерил или сменял)?Само кажете да знам дали да купувам втора ръка и да пробвам. :( на никой не му се рови да търси проблема,така 4е почвам едно по едно да сменявам :(

xtreme
Мнения: 308
Регистриран на: 27 Май 2008 12:41
Местоположение: София

Re: Сelica 1993 няма мощност на ниски обороти

Мнение от xtreme » 19 Яну 2014 21:08

Ако колата глъхне а не прекъсва - има разлика, най-вероятно проблема е горивен.Започваш с горивен филтър. Не го сменяш тестваш без него. Ако няма ефект минаваш на помпа. Сваляш резервоара слагаш друга някаква за тест дет се вика може да не уплътнаваш горе закрепваш колкото да не даде нещо на късо и тестваш. На мен лично ми изглежда като на помпа.

Аватар
lord_pz
Мнения: 106
Регистриран на: 19 Ное 2008 10:24

Re: Сelica 1993 няма мощност на ниски обороти

Мнение от lord_pz » 19 Яну 2014 21:21

Здр,помпата я премерих-3 бара.Филтъра го свалих и като духна през него -много лесно минава въздух.Помпата я мерих както си пише по ръководството.Не ми е ясно само за релето -дали то определя оборотите на бенз помпа?А много ми е интересно защо две от свещите са ок , а другите не са?

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Сelica 1993 няма мощност на ниски обороти

Мнение от Airfan » 19 Яну 2014 22:18

На другата ми кола - бензин от 2000-а година като откача ламбда сондата и напрактика едва работи, та щом нямаш разлика, аз бих търсил там проблем.
Изображение Изображение

Аватар
lord_pz
Мнения: 106
Регистриран на: 19 Ное 2008 10:24

Re: Сelica 1993 няма мощност на ниски обороти

Мнение от lord_pz » 19 Яну 2014 22:20

Ламбадата е нова!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Сelica 1993 няма мощност на ниски обороти

Мнение от Airfan » 19 Яну 2014 23:58

lord_pz написа:Ламбадата е нова!
А дюзите как са и точните ли са? Да не са от друга кола с неточен дебит? Прави ли хубава синусоида ламбдата? Каква смес ти отчита? За да глъхне или не стига бензина или не стига въздуха.
Изображение Изображение

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Сelica 1993 няма мощност на ниски обороти

Мнение от Vokil » 20 Яну 2014 10:12

Като зацепваха ангренажа натегнаха ли двойното зъбно колело ? Ако не са това ти е проблема
Човек и добре да живее умира .......

Аватар
lord_pz
Мнения: 106
Регистриран на: 19 Ное 2008 10:24

Re: Сelica 1993 няма мощност на ниски обороти

Мнение от lord_pz » 20 Яну 2014 10:23

Здр!Може ли да ми дадеш малко повече инфо или линк към схема.Ако се сещаш и някоя друга особеност?

xtreme
Мнения: 308
Регистриран на: 27 Май 2008 12:41
Местоположение: София

Re: Сelica 1993 няма мощност на ниски обороти

Мнение от xtreme » 20 Яну 2014 12:08

lord_pz написа:Здр,помпата я премерих-3 бара.Филтъра го свалих и като духна през него -много лесно минава въздух.Помпата я мерих както си пише по ръководството.Не ми е ясно само за релето -дали то определя оборотите на бенз помпа?А много ми е интересно защо две от свещите са ок , а другите не са?
Този тест не винаги е показателен, затова ти казах да пробваш с друга някаква. Наскоро попаднах на едно дайхатсу с подобен проблем, не точно същия, но доста подобен. Оказа се че 2 навивки на една от птужинките на четките са стчупени. Извън колата помпата си работеше прекрасно, слагаш и след 30 мин се почват драмите. По-принцип японските коли рядко имат проблеми с помпите все пак не е ауди, но винаги е добре да се провери.

Аватар
lord_pz
Мнения: 106
Регистриран на: 19 Ное 2008 10:24

Re: Сelica 1993 няма мощност на ниски обороти

Мнение от lord_pz » 20 Яну 2014 14:29

Ами единствения вариант е да ида до някоя морга и да сменям наред части.Сега бях на стробоскоп.На ниски обороти м/у 10и 15 градуса,на 3200 е 35 градуса,на 5000 е пак толкова.Не намирам обаче в нета таблица ,за да ги сравня.Утре ще тествам инжекторите.А помпата съм я мерил на колата след бенз филтър.
Вчера на тест драив-на 1 ва и 2ра върви(те са с големи предавателни числа),на 3та с 140 почти спира да набира.Отворен съм за всякакви предложения а в петък почвам да сменям наред. ermm.gif

Аватар
lord_pz
Мнения: 106
Регистриран на: 19 Ное 2008 10:24

Re: Сelica 1993 няма мощност на ниски обороти

Мнение от lord_pz » 21 Яну 2014 14:46

Здр!Бях на диагностика в toyota Пазарджик и няма грешки.На гас анализатора обаче показа HC 200 единици,а диагностика (шеф на сервиза) каза че трябва да е наполовина.Посъветва ме да си прегледам ангренажа и конкретно газоразпределението.Друго което забеляза е че бобината не е за тази кола.Сега проверих в нета - верно е така.Купих си нови кабели и сега поръчвам бобина (втора ръка).Ако и това не помогне -вдигам капака на клапаните и проверявам дали валовете са за тази кола(единия забелязах че е сменяван),после хлабини на клапани,после тест на инжектори.Още днес обаче ще закача манометъра да видя как е налягането на бензина в движение.Ако и това няма резултат-трее да ми препоръчате много добър и съвестен механик.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 180 госта