Потропващо окачване при Yaris Mk1

Аватар
dimitar_ak
Мнения: 9
Регистриран на: 10 Дек 2013 17:12
Местоположение: София

Потропващо окачване при Yaris Mk1

Мнение от dimitar_ak » 10 Дек 2013 17:28

Здравейте колеги и добре заварили.

Приятелката ми има Toyota Yaris 1.0 16V 99-a година. От скоро започнах да усещам леко потропване отпред в дясно и шума много наподобява чукане от шарнирен болт. Не мога точно да локализирам дали е кормилен накрайник или шарнир на носача, защото още не съм вдигал колата на крик. Та ето ги и въпросите...
1. Лесно ли се избива и набива шарнирът в носача или е хубаво да не се блъска с чук, а да си купя скоба за целта?
2. При оглеждането се оказа, че са силно износени и гумичките на биалетките. Иска ми се да ги сменя с полиуретанови и мислите ли, че тези са които ми трябват?

Изображение
FIAT, не е само въпрос на сметки, FIAT е убеждение, мания, магия, нещо трудно обяснимо което те завладява, грабва те и те пристрастява. Италианеца е вложил дух във всеки модел!

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Потропващо окачване при Yaris Mk1

Мнение от мехаННика » 10 Дек 2013 23:05

Абе добре дошъл ама, след като разкри най страшни тайни за разхода на масло на двигателя принципно, сега питаш за такова елементарно нещо на такава здрава кола? Шарнири и накрайници- само ако са претърпели катастрофа или са над 300х км. Розови тампони аз лично досега не съм слагал, но дали полиуретанови или гумени, според мен започни от тях.

P.S. Подписа ти ме подсеща за едни филми по Дискавъри

Аватар
dimitar_ak
Мнения: 9
Регистриран на: 10 Дек 2013 17:12
Местоположение: София

Re: Потропващо окачване при Yaris Mk1

Мнение от dimitar_ak » 11 Дек 2013 06:18

Чукането не е от щангата, но повече ще пиша като разглобя. Няма шарнир, който да понесе 300к. Колата е на 97к и със сигурност няма удари.
FIAT, не е само въпрос на сметки, FIAT е убеждение, мания, магия, нещо трудно обяснимо което те завладява, грабва те и те пристрастява. Италианеца е вложил дух във всеки модел!

Аватар
dimitar_ak
Мнения: 9
Регистриран на: 10 Дек 2013 17:12
Местоположение: София

Re: Потропващо окачване при Yaris Mk1

Мнение от dimitar_ak » 26 Май 2014 14:29

Сега чак и дойде ред на Toyota-та и мога да споделя резултата. Биалетките направо се изрониха като напънах да ги развия. Тампоните на стабилизиращата щанга също бяха много изтрити. Сложих полиуретановите от снимката и положението е вече "спи града". Тропането изчезна напълно. Изчезна и лекото дърпане в ляво като не държа волана.

Километрите в момента са 102 000.
FIAT, не е само въпрос на сметки, FIAT е убеждение, мания, магия, нещо трудно обяснимо което те завладява, грабва те и те пристрастява. Италианеца е вложил дух във всеки модел!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 176 госта