Качеството на BG дизела!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4920
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Качеството на BG дизела!

Мнение от slowtraveler » 25 Дек 2013 10:59

Може... Дизел не съм зареждал там. Зареждал съм бензин и не е имало проблеми, ама малко странно изглеждаше бензиностанцията и хората в нея tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: Качеството на BG дизела!

Мнение от sha4ev » 25 Дек 2013 16:23

За всички любители на дизелови автомобили,бих препоръчал.Слагайте си редовно двутактово масло,защото българската нафта е суха и гадна.Също ако можете да си намерите хубава добавка,също е вариант,защото се спестява от нея при доставката на гориво по бензиностанциите.От тук идва и проблема с качеството.Пиша това от личен 5 годишен опит като бензинджия,както споменах в предишното мнение.Лично съм сипвал на S класа по литър двутактово масло на един резервоар.Добавката,която сипваха когато се сетат шофйорите на цистерната беше-зимно време един вид против желиране и един вид за почистване на горивната система.Лятото само спираха да слагат тази против желиране.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4920
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Качеството на BG дизела!

Мнение от slowtraveler » 25 Дек 2013 18:04

То хубаво, ама как се отразява това масло на ДПФ (при условие, че дори моторното масло при автомобили с ДПФ се различава от стандартното)?
Допълнителна присадка против желиране - ОК, и то ако има проблем. Ама масло не виждам никакъв смисъл (освен ако е отработено/безплатно - за икономия)...
И какъв е смисъла да добавяш всякакви бъркочи, при условие, че от свестните бензиностанции нафтата няма проблем...
Зареждаме кораби с лукойлска корабна нафта. При разговори с механиците казват, че са много доволни от тукашната. А като параметри (сяра и т.н.) нашата си отговаря на европейските правила...
Последния път в чуждо пристанище на един параход правиха анализ на получената в БГ нафта, защото щяха да минават през някакви резервати - потвърдиха вярността на сертификатите.
Така, че въпреки, че недолюбвам Лукойл, смятам, че нашите горива по нищо не се отличават от масовите други..
Факт е, че изправен съвременен автомобил няма проблем при зареждане в БГ.. А дъртите дрънголници стават капризни, и там вече никога не може да си сигурен дали причината е в горивото или в техническата изправност.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: Качеството на BG дизела!

Мнение от sha4ev » 26 Дек 2013 00:00

По принцип не би следвало по бензиностанциите да стане проблем, и тогава чак да слагат добавка против желиране.Тези добавки са задължителни но след като няма контрол,защо да се набутват излишно.Ако се слагат винаги точните добавки,а не заместители,колите ще мъркат,но уви по важно е печалбата а не дали клиента е доволен.От тези за който си мислите,че са свестни пробвайте да зередите от някоя необоротна и ще видите разликата.В смисъл,че при оборотните е по малък шанса да уцелите лошо гориво,защото много бързо се изразходва.
Корабното гориво е друга работа.По отношение на българско гориво извън бг не мисля,че ще си позволят лукса да изкарват каквото им дойде.Същото е с лекарствата,изкарваме медикаменти,които въобще ги няма на нашият пазар.Така,че не се очудвай,че при проверка на вън всичко е наред,не мисля,че ще си позволят лукса да не е.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4920
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Качеството на BG дизела!

Мнение от slowtraveler » 26 Дек 2013 00:23

sha4ev написа:...Корабното гориво е друга работа.По отношение на българско гориво извън бг не мисля,че ще си позволят лукса да изкарват каквото им дойде.Същото е с лекарствата,изкарваме медикаменти,които въобще ги няма на нашият пазар.Така,че не се очудвай,че при проверка на вън всичко е наред,не мисля,че ще си позволят лукса да не е.
Абе почти същата нафта си е като по бензиностанциите ...
Точно при корабното гориво са най-много мошениците, защото на доставчика не му пука какво ще стане с двигателя след като го е заредил - в повечето случаи в резервоарите (танковете) се смесва гориво.
Логиката им е - 'ами нали механиците пак ще пречистят горивото преди да го набутат в разходна цистерна...
И съответно са безнаказани - нищо не можеш да докажеш.
Да, можеш да откаеш даден доставчик, ама ако кораба ти е в района и е на 'резерва' - къде ще ходиш...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: Качеството на BG дизела!

Мнение от sha4ev » 26 Дек 2013 16:28

slowtraveler написа:
sha4ev написа:...Корабното гориво е друга работа.По отношение на българско гориво извън бг не мисля,че ще си позволят лукса да изкарват каквото им дойде.Същото е с лекарствата,изкарваме медикаменти,които въобще ги няма на нашият пазар.Така,че не се очудвай,че при проверка на вън всичко е наред,не мисля,че ще си позволят лукса да не е.
Абе почти същата нафта си е като по бензиностанциите ...
Точно при корабното гориво са най-много мошениците, защото на доставчика не му пука какво ще стане с двигателя след като го е заредил - в повечето случаи в резервоарите (танковете) се смесва гориво.
Логиката им е - 'ами нали механиците пак ще пречистят горивото преди да го набутат в разходна цистерна...
И съответно са безнаказани - нищо не можеш да докажеш.
Да, можеш да откаеш даден доставчик, ама ако кораба ти е в района и е на 'резерва' - къде ще ходиш...[/quote



Като почнат Електричките да се зареждат шоково,ще им свърши царството на всички (тарикати).
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Качеството на BG дизела!

Мнение от veso_hds » 02 Яну 2014 11:12

И аз карам дизел,но вижте на какво се натъкнах днес:
http://fakti.bg/bulgaria/85023-eksperim ... =firstpage
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Качеството на BG дизела!

Мнение от scorpion » 02 Яну 2014 12:38

Контролните органи просто не си вършат работата, а ако я вършат то се прави по начин, който очевидно не е ефективен.
Информацията изнесена от медията без да се съобщават, кои са бензиностанциите ще си остане да си виси във въздуха, а ние ще продължаваме да зареждаме некачествени горива на високи цени...

kiks
Мнения: 121
Регистриран на: 14 Май 2011 09:44
Получена  благодарност: 1 път

Re: Качеството на BG дизела!

Мнение от kiks » 02 Яну 2014 13:01

Сипвам само Maxx Motion Diesel и съм доволен и съм нямал проблеми! Голяма разлика в сравнение с други горива, особено Лукойл! Може бе има някаква разлика в качеството на отделните бензиностанции на ОМВ (особено тия в Бургас), но фаворит е тая край Сл.бряг! Явно D4D обича Maxx Motion Diesel! Естествено това не спасява от редовно чистене на EGR! Последно чистене на интервал около 60 или 70 000 км. А отностно качеството може да се прочете тука:

http://www.offroad-bulgaria.com/showthr ... post551462
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2005; Toyota Verso 2.0 2012

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Re: Качеството на BG дизела!

Мнение от dimkaraganchev » 02 Яну 2014 17:33

veso_hds написа:И аз карам дизел,но вижте на какво се натъкнах днес:
http://fakti.bg/bulgaria/85023-eksperim ... =firstpage
Аз въобще не ползвам дизел, но работата май се оказва друга, просто тъпи журналисти:
http://www.blitz.bg/news/article/242114

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Качеството на BG дизела!

Мнение от veso_hds » 02 Яну 2014 18:06

dimkaraganchev написа:
veso_hds написа:И аз карам дизел,но вижте на какво се натъкнах днес:
http://fakti.bg/bulgaria/85023-eksperim ... =firstpage
Аз въобще не ползвам дизел, но работата май се оказва друга, просто тъпи журналисти:
http://www.blitz.bg/news/article/242114
Не съм гледал предаването по Нова,но дано наистина е грешка(волна или неволна).Но пък ми прави впечатление,че у нас обикновено нещата се констатират,но не се взимат мерки(или се взимат,когато вече е късно).
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Re: Качеството на BG дизела!

Мнение от dimkaraganchev » 02 Яну 2014 18:34


Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 63 госта