Зимни гуми въпрос...

Аватар
raycooper
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Окт 2013 16:52
Местоположение: Варна

Зимни гуми въпрос...

Мнение от raycooper » 21 Дек 2013 01:38

Здравейте момчета smile.gif , някой знае ли да каже... ,мога ли да сложа на колата гуми с размери 175/65/15-зимни, в момента е със 185/55/15,колата е Yaris 1.5 vvti, sport 2003г.... ако е от значение.,. biggrin.gif ,но малко ми се струват широки и ниски за зимата такъв размер гуми,ще ми се да са по -височки и по- теснички ако е възможно.. biggrin.gif , по принцип сегашните гуми стоят по-широки на джантите ...(т.е. излизат леко навън), та ако някой е компетентен ..ще му бъда много благодарна за съвета ..и да поръчвам.. biggrin.gif , иии весели празници на всички от форума smile.gif

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Зимни гуми въпрос...

Мнение от Rudy » 21 Дек 2013 08:39

Аз не съм от компетентните, ама виж какво показва един калкулатор за гуми:
Изображение
Та отговора май е не?!
Изображение

Аватар
ragest
Мнения: 58
Регистриран на: 23 Ное 2013 15:10
Местоположение: София, Дървеница

Re: Зимни гуми въпрос...

Мнение от ragest » 21 Дек 2013 13:04

Както е казал колегата преди мен - подмяната на тези конкретни размери не е допустима.
По принцип в интернет можеш да намериш калкулатори, които да ти покажат до колко е допустимо заменяемостта между различни размери гуми.
Иначе съвета ми е: Ако не си крайно принуден по някаква причина да направиш обратното - използвай размера, който е препоръчан от производителя. Аз лично не съм фен на "по-тесни" гуми зимата, а "по-широки" лятото. А и никъде не съм виждал официална препоръка да си сменяш размера на гумите по тази причина. Много по важно е качеството на самата гума. Гумите на практика са единствения контакт на автомобила ви с пътната настилка, така че несполучлив експеримент може да струва скъпо.
Успех! :thumbsup:

Поздрави!

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: Зимни гуми въпрос...

Мнение от sha4ev » 24 Дек 2013 00:14

raycooper написа:Здравейте момчета smile.gif , някой знае ли да каже... ,мога ли да сложа на колата гуми с размери 175/65/15-зимни, в момента е със 185/55/15,колата е Yaris 1.5 vvti, sport 2003г.... ако е от значение.,. biggrin.gif ,но малко ми се струват широки и ниски за зимата такъв размер гуми,ще ми се да са по -височки и по- теснички ако е възможно.. biggrin.gif , по принцип сегашните гуми стоят по-широки на джантите ...(т.е. излизат леко навън), та ако някой е компетентен ..ще му бъда много благодарна за съвета ..и да поръчвам.. biggrin.gif , иии весели празници на всички от форума smile.gif
Здравей колега.По принцип по тясната гума по добре копа в снега.Аз също съм за препоръките на производителя,но все пак ако не мислиш да взимаш завоите на две гуми мисля,че няма да имаш проблем.А и като гледам размера на,който си се спрял,с него ще я вдигнеш малко,което за зимата не е лошо,имайки в предвид нашите улици.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] и 178 госта