Не свети копчето на парното. Т 20 селика

fernando
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Фев 2013 22:54

Не свети копчето на парното. Т 20 селика

Мнение от fernando » 01 Яну 2014 17:44

Честита нова година на всички...
Колеги имам проблем с копчето на парното...Не свети като светна габаритите. това за топло и студено и това за степените, а тези малките дето показват къде да духа светят. Махнах панела отпред но нищо не направих неможах да открия крушки.. ако някой знае нещо моля за помощ.
А другото което си мисля е може ли да е бушон? Благодаря предварително.

The enD
Мнения: 141
Регистриран на: 17 Юни 2009 23:35
Местоположение: Стара Загора

Re: Не свети копчето на парното. Т 20 селика

Мнение от The enD » 02 Яну 2014 21:57

Трябва да свалиш целият климатик контрол за да смениш лапмичките ако са заминали.

Не помня дали можеше да се извади лесно буксата отзад(май даже бяха 3 на брой, едната е за подгряването на задното стъкло.) Ако може, провери дали има напрежение като светят фаровете, но щом светят малките копчета, явно са заминали.

Има две жила които трябва да откачиш, едното е до педала за газта, над него като погледнеш. Другият е при мотора, на няколко см от стената. Като погледнеш отгоре коша с мотора се пада горе в дясно, на 20-30 см от ъгъла. Вариант е да викнеш приятел и да го накараш да върти компчето или да смени да духа през различни отвори, не помня отпред жилото, кое точно контролира. След като го свалиш, преди да почнеш да разглобяваш виж дали на буксата, като пуснеш фаровете има ток на определени пинове. После проследи същите на кутийката с климатика и виж дали като подадеш ток там светва. Ако не почваш да разглобяваш, но лампичките не знам от къде ще ги вземеш. Моят КК го направих целият с диоди.

Изображение
Изображение

fernando
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Фев 2013 22:54

Re: Не свети копчето на парното. Т 20 селика

Мнение от fernando » 03 Яну 2014 01:53

Мерси колега а сега като гледам твоето табло маи нищо не ми свети освен малките светлинки правоъгълните над човечетата дето показва къде духа парното. Там колко лампички има отзад и може ли да са изгорели наведнъж?

The enD
Мнения: 141
Регистриран на: 17 Юни 2009 23:35
Местоположение: Стара Загора

Re: Не свети копчето на парното. Т 20 селика

Мнение от The enD » 03 Яну 2014 11:40

Лампичките са общо три по спомен.
Една за врътката на топло/студено
Една за човечетата и силата на вентилатора.
Една за трите копчета в десният ъгъл, за подгряването на задният е отделен модула, отделна лампа.

Под човечетата има едно парче плексиглас, което разпръсква светлината. Същата лампичка осветява и врътката за скоростта, но дизайна е ужасен и свети слабо.

Отделно за всяко човече има по една бройка, която свети само като натиснеш копчето, май са тези, които светят единствено при теб.
Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 121 госта