Въпроси за съединител и скоростна кутия на Avensis T27 2010

peteman
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Яну 2014 16:28

Въпроси за съединител и скоростна кутия на Avensis T27 2010

Мнение от peteman » 17 Яну 2014 17:08

Здравейте,

Имам Авенсис 3 1.6i, регистриран декември 2010г., и често скоростната ми кутия заяжда при вкарването на първа предавка. Налага се отново натискане на съединителя и вкарване на първа.
Скоростната кутия е ръчна със шест скорости. Колата е гаранционна, но все пак ще съм Ви много благодарен, ако ми дадете съвет на какво да наблегна да се извърши преглед при извършването на следващото обслужване.

Също така, бих искал да попитам други собственици на същия автомобил дали съединителите им отделят високо, предвид факта, че са саморегулиращи се?

Благодаря Ви !

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от Petar » 17 Яну 2014 17:40

peteman написа:Здравейте,

Имам Авенсис 3 1.6i, регистриран декември 2010г., и често скоростната ми кутия заяжда при вкарването на първа предавка. Налага се отново натискане на съединителя и вкарване на първа.
Скоростната кутия е ръчна със шест скорости. Колата е гаранционна, но все пак ще съм Ви много благодарен, ако ми дадете съвет на какво да наблегна да се извърши преглед при извършването на следващото обслужване.

Също така, бих искал да попитам други собственици на същия автомобил дали съединителите им отделят високо, предвид факта, че са саморегулиращи се?

Благодаря Ви !
Ами можеш да провериш първо нивото на маслото в скоростната кутия след това проблема може е да е в синхронизатора на 1-ва предавка а може и лостовия механизъм да се е разтроил.Относно по-горното зацепване на съединителя моя Авенсис 1 е също така карал съм и друг Авевнсис и при него е така такаче може би и при Авенсис 3 е също така .

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от scorpion » 17 Яну 2014 19:48

peteman написа:Здравейте,

Имам Авенсис 3 1.6i, регистриран декември 2010г., и често скоростната ми кутия заяжда при вкарването на първа предавка. Налага се отново натискане на съединителя и вкарване на първа.
Скоростната кутия е ръчна със шест скорости. Колата е гаранционна, но все пак ще съм Ви много благодарен, ако ми дадете съвет на какво да наблегна да се извърши преглед при извършването на следващото обслужване.

Също така, бих искал да попитам други собственици на същия автомобил дали съединителите им отделят високо, предвид факта, че са саморегулиращи се?

Благодаря Ви !
Очевидно често срещан бъг в 6 степенната кутия на Авенсис,защото и при предходната версия има затруднение,най вече при студени още скорости. Личното ми мнение е, че синхронизацията на 1 ва скорост не е добра но има няколко "трика " с които се свиква лесно :
- след натискане на съединителя преди да се включи първа леко се вкарва лоста към 2 ра предавка след което първа влиза като в масло
- първа само при спрял почти спрял автомобил
- включване без изсфорсирване на двигателя

Акони това не спомага включването щом колата е в гаранция трябв да се закара за установяване на проблема.
Успех!

celio
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Ное 2009 18:06

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от celio » 21 Яну 2014 21:42

Здравейте!
Това за 6 степенната скоростна кутия... ха много познато ми звучи. Авенсис-а ми е същия като на колегата scorpion (06/2009 - даже и това е същото).
Всичко започна една сутрин (4:30 ако се брои за сутрин :) ) при темепература около -10 градуса. Влизам паля , чакам малко, съединител и първа НЯМА. Втори опит - Е НЯМА! След няколко минути 3-ти опит аха аха влезе. ПРИБРАХ СЕ!
След няколко часа, в тойота Варна (колата е в гаранция, това става още първата година). Обяснявам, обяснявам и за мой късмет (може би) някакъв който бил "шеф" на сервиза на тойота за БГ е във Варна. Каза ми да оставя колата, за да я видят студена какво точно става, защото колата като се стопли няма проблеми с първата. Обажда ми се на следващата сутрин и ми казва колата е готова ИДВАЙ!
И сега както се казва "генерално" по въпроса :) - само да кажа че цитирам човека "шеф" - "Значи за тази скоростна кутия има 2 вида масло 1-во еди си какво и 2-ро еди си какво. Ти си с първото по вид масло на което му трябва повече време за да се "разбие", сега ти сложихме от второто което се "разбива" по-бързо. Усмивка , стискане на ръце и довиждане. И така вече 4 години и малко, няма проблеми с първата дори и при -20. Дали са го сменили, дали са сипали нещо като добавка дали..... каквото и да е Аз незнам, но проблема се реши.
Незнам дали това което написах ще помогне на колегата, но поне може да ги попита в тойота. Като съвет (то си зависи и от "човека"), нали в началото на разговора чух стандартните реплики - ама то сега онова, ама има записани колииии едно друго, ама те тези коли нямат проблем със скоростната кутия и т.н. и т.н. - с една дума няма да им се даваш. Ти имаш ПРОБЛЕМ който трябва да се РЕШИ.

Поздрави
Емил Петков

peteman
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Яну 2014 16:28

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от peteman » 13 Фев 2014 14:53

Здравейте !

Искам да благодаря на всички, които отделиха време, за да помогнат със съвети и личен опит.

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от lederman » 13 Фев 2014 17:35

а има ли развитие по решаването на проблема ?
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от ffsolutions » 07 Фев 2015 10:06

Малко съживявам стара тема, но имам питане що годе по темата, та да не отварям нова... smile.gif
Моя авенсис (Т25) понякога трудно вкарва 5-та, само когато е студена колата. Забелязал съм, че и там има подобен "трик" да я излъжа - вкарвам първа, след което 5-та влиза веднага в повечето случаи. Никоя друга от позициите не го прави този номер.

Трябва да преровя книжката и да видя дали някога е сменяно маслото на скоростната кутия, но обмислям да го сменя на следващото обслужване след 6-7 хил км. Колата е почти на 170 х. в момента. Някой ще препоръча ли определено масло, или поне да подскаже вискозитета?
Благодаря!
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от lederman » 07 Фев 2015 10:13

Вземи си от Тойота, маслото ти излиза по VIN като след вискозитета има още 2 букви - LV (low viscosity). Маслото е много течливо и изглежда рядко. SAE спецификацията не помня, май беше 75W.
Цената в Тойота е съизмерима с тази на качествените масла предлагани на пазара...
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от мехаННика » 07 Фев 2015 10:41

Lederman, грешиш. 1CD двигателя е с 5ст кутия и маслото е друго. А дали смяната му ще реши проблема е друг въпрос.

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от lederman » 07 Фев 2015 11:19

Може, казвам го защото си спомням че имаше особеност, като си каже VIN-a ще излезе правилното. :thumbsup:
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от Akima » 07 Фев 2015 11:42

@ffsolutions

Че вдигна тема на над година едно на ръка,но и успя да питаш за Авенсис 2 при Авенсис 3.

Защо не си направи една нова тема - собствениците на T25 са в пъти повече от собствениците на T27!?

Слушай колегата модератор - той се занимава професионално с това.
При този пробег от над 170к км трябваше да е сменяно поне веднъж от предния собственик/ТО/ и един път от теб като си я купил/за душевно спокойствие/.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от ffsolutions » 07 Фев 2015 12:49

Ти остави, ама одеве като излизах се усетих какво съм написал - не 5-та, ами задна понякога не влиза от първия път.
Принципно трябва да разгледам по книжката, за да видя дали някога е сменяно. Хич ме няма с немския, ама от една торба документи все нещо може да изровя. :thumbsup:
Иначе ако цената е съизмерима в Тойота, може да взема направо от там и да не му мисля. Правя го това профилактично, все пак трябва да се смени и това масълце. :thumbsup:

Благодаря, колеги, живи и здрави!
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от Akima » 07 Фев 2015 13:15

Щом имаш сервизна книжка търсиш:

Ölwechsel - смяна на масло
Getriebe/Schaltgetriebe - скоростна кутия/ръчна

Айде пиши после какво си открил - преди да почна да вземам пари за езикови уроци. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от ffsolutions » 07 Фев 2015 15:29

Akima написа:Щом имаш сервизна книжка търсиш:

Ölwechsel - смяна на масло
Getriebe/Schaltgetriebe - скоростна кутия/ръчна

Айде пиши после какво си открил - преди да почна да вземам пари за езикови уроци. :whistle:
Благодаря!
Намерих едно Getriebe на 105 хил км., пише prüfen/hinweisen. Дали означава, че са я сменили или само са я инспектирали - не знам. По тия документи има и разни графики и чудесии, ще кажеш, че не кола, а космически кораб са обслужвали. biggrin.gif Евала на братята германци! :thumbsup: Така или иначе на следващото обслужване ще замине, да не го мисля.
Иначе за уроци плащаме само в домашна ракия и вино, както и други подобни течности. biggrin.gif drunk.gif
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Въпроси за съединител и скоростна кутия на Авенсис 3 201

Мнение от iovkito » 07 Фев 2015 17:46

Значи , че са му проверили нивото , нищо не са сменили. Наистина е хубаво да се проверява от време на време , защото на мен ми беше изтекло половината заради семеринга на избирача на скоростите. На корите под двигателя има някаква изолация , която трябва да подгизне цялата , за да потече на земята .
За да не отварям нова тема , ще си задам въпросчето в тази. Някой има ли представа какъв вид е смазката , която служи за смазване на скоростния лост? Тези дни разглобявах пластмасите , махнах кожухчето и забелязах , че вече всичко е изсъхнало и има изронване от ябълката , с която завършва лостът.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта