Помощ за Корола 2003

ZVENGO
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Яну 2014 15:18

Помощ за Корола 2003

Мнение от ZVENGO » 19 Яну 2014 15:30

Здравейте, отдавна искам да стана част от гордите притежатели на Тойота, но трудно се намират хубави.
Спрял съм се на Corolla 1.4 16V, бензин или газ, 90 к.с.
Днес гледах една такава, в Пловдив, към с.Труд. отвън - кукла, салона - запазен. Внос е от Милано и е с газов инжекцион, слаган там. Това ме притесни най-много, защото предполагам ,че е карана доста. По километраж е на 106 000 км. , което не ми се струва реално.Взех и VIN-а SB 1KM28E30E07252. Как мога да разбера по него нещо повече за колата, дали е обслужвана в сервиз на Тойота ,евентуално реалните километри и прочее. Впечатление ми направи,че съединителя отлепя по-горе от нормалното и инжекторите на газта цъкаха.
Дали е "бомба" със закъснител или не е толкова зле, Вие как мислите, като собственици на подобни коли. Ще съм много благодарен, ако ми помогнете.
Аиде , и със здраве :)

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Помощ за Корола 2003

Мнение от Rudy » 19 Яну 2014 15:42

Като начало - тази е произведена Юли 2004.
Изображение

ZVENGO
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Яну 2014 15:18

Re: Помощ за Корола 2003

Мнение от ZVENGO » 19 Яну 2014 15:45

Да, а повече информация къде мога да получа, само в сервиз на Тойота ли? По-важното ми е какво мислите за това ,че газта е слагана в Италия и за съединителя.

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: Помощ за Корола 2003

Мнение от sha4ev » 21 Яну 2014 09:36

ZVENGO написа:Здравейте, отдавна искам да стана част от гордите притежатели на Тойота, но трудно се намират хубави.
Спрял съм се на Corolla 1.4 16V, бензин или газ, 90 к.с.
Днес гледах една такава, в Пловдив, към с.Труд. отвън - кукла, салона - запазен. Внос е от Милано и е с газов инжекцион, слаган там. Това ме притесни най-много, защото предполагам ,че е карана доста. По километраж е на 106 000 км. , което не ми се струва реално.Взех и VIN-а SB 1KM28E30E07252. Как мога да разбера по него нещо повече за колата, дали е обслужвана в сервиз на Тойота ,евентуално реалните километри и прочее. Впечатление ми направи,че съединителя отлепя по-горе от нормалното и инжекторите на газта цъкаха.
Дали е "бомба" със закъснител или не е толкова зле, Вие как мислите, като собственици на подобни коли. Ще съм много благодарен, ако ми помогнете.
Аиде , и със здраве :)
Повече инфо,ще намериш в раздел технически въпроси,toyota manual.Относно поставянето на газовата,със сигорност е по добре,че е поставена в Италия,и ако е потдържана добре,в смисъл редовно профилактирана,не мисля,че ще имаш проблем.По принцип всеки един газаджия би те посъветвал,дали си заслужава,защото има много марки,които са доста качествени,и разбира се дали,ще могат да я потдържат,настроят и т.н.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

Аватар
bg20010
Мнения: 155
Регистриран на: 06 Апр 2009 09:04
Местоположение: София

Re: Помощ за Корола 2003

Мнение от bg20010 » 21 Яну 2014 13:34

Съединителя е консуматив и според мен не е болка за умиране . Трябва да се покара колата , но джамбазите не знам дали ще се навият . Колата е с превъртяни километри още в Италия и сто процента е удряна , но предполагам е направена що годе ( огледай около двигателя , напасвания на ламарини и пр., зад калници , погледни под мокети , разгледай корите и пр.) . Дигни я в някой сервиз и прегледай / раздърпай ходовата . Често срещан проблем е луфт в кормилната рейка ( имат го повечето да не кажа всички ) , но и това е поправимо . :thumbsup:
Toyota Corolla 1.6 VVTI
TLC 120

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 67 госта