Дифтунги D4d

slaimy
Мнения: 44
Регистриран на: 29 Апр 2012 00:58

Дифтунги D4d

Мнение от slaimy » 29 Яну 2014 23:35

Колеги питането ми е:
Някой налагала ли му се е да сменя дифтунгите намиращи се в главата, под дюзите? Става въпрос за 2.0 d4d (1CDFTV)

Kaкви са били оплакванията/синтомите преди това?
Как е работата на двигателя след смяната им, усеща ли се някаква разлика?

Аватар
Toyo_driver
Мнения: 220
Регистриран на: 19 Ное 2011 10:21
Местоположение: Русе

Re: Дифтунги D4d

Мнение от Toyo_driver » 30 Яну 2014 15:22

Интересни въпроси колега...какво те накара да ги зададеш??? mellow.gif

Не ми се е налагало да ги сменям, надявам се скоро да не ми се наложи. Дифтунгите се сменят всеки път щом се демонтират дюзите, тъй като те уплътняват разстоянието между главата и върха на дюзата.

В случай, че някоя от дифтунгите не уплътнява то ще се образува нагар около разпръсквача, а в по-сериозни случаи може и компресията на цилиндъра да изпуска покрай дюзата. Ще имаш неравномерна работа на двигателя в следствие на неправилното запалване(или липса на такова) на съответния цилиндър(ще прекъсва). Вероятно ще има и сажди около дюзата, която ще е запекла в леглото и който късметлия тръгне да я вади ще има много да благославя. :censored:

Ако твоите дифтунги са си ок и ги смениш няма да има никаква разлика в работата на двг(нито пък ще качи с 10 к.с. мощността)

П.П.Ако решиш да ги сменяш няма да е зле да предвидиш и дифтунги за тръбичките на излишната нафта, защото няма да ти хареса ако нафтата вземе да изтича в маслото wacko.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 76 госта