пак за акумулатор

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: пак за акумулатор

Мнение от Оги » 03 Фев 2014 12:08

Измери зареждането - ако е 13.8-14.5 в. е в нормални граници и при последващо падане на акумулатора ако това се случи скоро отивай в магазина за нов.
Ако напрежението на зареждане е по-високо- заради него може акумулатора да е сулфатизирал.
Ако зареждането е по-ниско- оправи го, никой акумулатор няма да се зарежда нормално при ниско напрежение.
А пък ако вс. е о.к. да не би да караш на съвсем къси разстояния, въпреки, че при нормално зареждане на акумулатора му трябват 5-10 мин. след старт за се зареди.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: пак за акумулатор

Мнение от jim_beam » 03 Фев 2014 16:54

gena_bs написа:...
На мен също ще ми се наложи да купувам нов акумулатор, но не знам къде няма да ми правят въртели с гаранцията. 6.5 години без дозареждане, предимно градско и на къси разстояния - Exide Exell. Веднъж ми доляха вода и това е. Никакви гаранционни проверки, замервания и т.н.
Обаче преди два месеца ме предаде и го заредих с едно лидълско зарядно. След минусовите температури и никакво палене през последните 15 дни днес със зор стартирах. Мисля си за Premium серията, че е с 3г. гаранция.

колега не мога да потвърдя казаното от теб за EXIDE EXCELL,или поне за тези които продават в бг.имам чувството,че няма да изкара тая зима,а е на няма година и половина.мериха струваха уж бил наред,а в студено време пали като оригиналния ми японски на 5 год.не е въпроса в дозареждане,имах пътувания по 1200км,завчера към 400,а тая заран запали с последни сили при -1 градус.какво му е нормалното на това не знам,освен да се усъмня,че са ми продали стар акумулатор за нов.
ако успее да издържи някак до лятото и аз да се прибера до пловдив,преди да изтече нещастната им 2г гаранция,ще се наложи да ми дават нов.
и като че ли си направих извод никога да не купувам нищо от бг,с изключение разбира се на ракия от честни производители! mad.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: пак за акумулатор

Мнение от Airfan » 03 Фев 2014 17:33

С Ексайд има маса маса проблеми от много хора. Явно са си боклуци.
Изображение Изображение

gena_bs
Мнения: 861
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 96 пъти
Получена  благодарност: 23 пъти

Re: пак за акумулатор

Мнение от gena_bs » 03 Фев 2014 22:07

Моят го купихме от дилъра в Бургас. Не знам, може и късмет да съм изкарал...

Аватар
TATI
Мнения: 2751
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 46 пъти
Обратна връзка:

Re: пак за акумулатор

Мнение от TATI » 03 Фев 2014 22:21

Airfan написа:С Ексайд има маса маса проблеми от много хора. Явно са си боклуци.
Ех тези генерални заключения - били боклуци. А тези много хора колко ли са, никой не знае.
За всяка една марка може да се каже, че е боклук, така както след 5 години ще кажеш и за Варта-та под капака :)
Имам Ексайд от две години и не е мръднал. Имам Варта на 3 месеца и вече я дозареждах, но не бих казал, че е боклук.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: пак за акумулатор

Мнение от Airfan » 03 Фев 2014 22:58

TATI написа:
Airfan написа:С Ексайд има маса маса проблеми от много хора. Явно са си боклуци.
Ех тези генерални заключения - били боклуци. А тези много хора колко ли са, никой не знае.
За всяка една марка може да се каже, че е боклук, така както след 5 години ще кажеш и за Варта-та под капака :)
Имам Ексайд от две години и не е мръднал. Имам Варта на 3 месеца и вече я дозареждах, но не бих казал, че е боклук.
2 години за акумулатор трябва да са нищо. Аз имам 5 приятеля, които изхвърлиха ексайда след по-малко от три години. Единия го сменя два пъти гаранционно преди втората година.
Изображение Изображение

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: пак за акумулатор

Мнение от jim_beam » 03 Фев 2014 23:38

по същия път са тръгнали варта и баннер,като следя отзиви от германия.преди се знаеше,че ексайд са много добри,поне в тестовете на адац винаги са били веднага след най-добрите молл.но се видя как се вадят тестовете там при последния скандал.
като извод може да се каже,че и тази марка прилага предварително заплануваното износване след изтичане на гаранцията,както при крушките и при много други производства.няма да е зле да се направи предупредителна важна тема поне за акумулаторите exide,за да се набутват по-малко балъци. wacko.gif
и все пак не е ясно дали проблема е в бг търговците,може би разпространяващи 3-то качествена дългогодишно залежала по складове продукция.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: пак за акумулатор

Мнение от Airfan » 03 Фев 2014 23:55

Наистина незнам. Всички реваха от Искра, примерно, а аз на една от първите ми коли два пъти го карам по 5-6 години. На предпоследната бях с Варта силвър динамик и го продадох на 4 години почти без ядове. Леко беше умалял само, но не беше за смяна. На Адак нещо вече не вярвам, но съображенията ми в друга тема при подходяща ситуация.
Изображение Изображение

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: пак за акумулатор

Мнение от andrian999999 » 04 Фев 2014 00:15

Оги написа:Измери зареждането - ако е 13.8-14.5 в. е в нормални граници и при последващо падане на акумулатора ако това се случи скоро отивай в магазина за нов.
Ако напрежението на зареждане е по-високо- заради него може акумулатора да е сулфатизирал.
Ако зареждането е по-ниско- оправи го, никой акумулатор няма да се зарежда нормално при ниско напрежение.
А пък ако вс. е о.к. да не би да караш на съвсем къси разстояния, въпреки, че при нормално зареждане на акумулатора му трябват 5-10 мин. след старт за се зареди.

зареждам го с едно зарядно на 20 години което нищо не отчита има само едно копче за зареждане с 0,5 не натиснато и с 1,5А натиснато , по ред причини нямам и мултицет , но е дълго за разправяне още лятото си имаше слаб ток акумулатора, отделно карам на къси отсечки и не всеки ден. а колата е дизел и акумулатора е 55А , толкова беше и оригиналния, за по-голям няма място един приятел ми даде 72а но няма как да го сложа а имам чисто нов купен преди 6 месеца 45А който ми стои на вилата , освен да го пусна в продавалник за 40 кинта
професионален мапер

Аватар
biro
Мнения: 2651
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 71 пъти

Re: пак за акумулатор

Мнение от biro » 04 Фев 2014 08:27

Excide купен 2007г ми изкара 2ра зима с голяма мъка и няколко зареждания. На третата зима умря. Пълен боклук.
2010г купих варта блу, до ден днешен не е мръднал, никога не съм го зареждал и в големия студ -15 градуса пали без да се замисля.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

gena_bs
Мнения: 861
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 96 пъти
Получена  благодарност: 23 пъти

Re: пак за акумулатор

Мнение от gena_bs » 04 Фев 2014 14:32

И сега какво - MOLL ли да си купим?
Цената на 60Ah К2 серия не се различава много от тази на Exide Premium, да не напиша, че е почти същата. Мъничко под 200лв.
Въпреки, че срещнах оплаквания и от MOLL в два форума на Porsche от чужбина, разбира се. Притеснява ме да не са застояли по складовете.
Аз не бях чувал за MOLL до преди няколко месеца, когато мой колега го "обзаведоха" с акумулатор от Kamina start серията. Даже мога да ползвам неговото намаление.

Моят Exide Excell е купуван в края на юни 2007. Преживя повреда в алтернатора и причинените от това два пълни разряда. Мисля си, че ако не бях му долял вода над допустимото и тествал с товарна вилка в сервиза, сигурно и тази зима щеше да ме изкара. Но той е много по-голям (60Ah) от предписания 45-55Ah за бензинов автомобил със 70A алтернатор. Вероятно и това е допринесло за необичайно дългия му експлоатационен срок.

dews
Мнения: 22
Регистриран на: 21 Яну 2014 14:00

Re: пак за акумулатор

Мнение от dews » 04 Фев 2014 15:07

по добре дайте повече пари за хубав акумулатор от колкото през година да го сменяте

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: пак за акумулатор

Мнение от jim_beam » 04 Фев 2014 16:45

gena_bs написа:И сега какво - MOLL ли да си купим?
Цената на 60Ah К2 серия не се различава много от тази на Exide Premium, да не напиша, че е почти същата. Мъничко под 200лв.
Въпреки, че срещнах оплаквания и от MOLL в два форума на Porsche от чужбина, разбира се. Притеснява ме да не са застояли по складовете.
...

те това е въпроса колега,да бъдеш или не!
иначе молл са най-добрите и съответно най-скъпите,ако се вярва на страницата им made in germany.не лъжат за капацитета и тоците като другите и така,поне според тестове.
взимай смело и се надявай да са наистина нови! unsure.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
paco_escobar
Мнения: 98
Регистриран на: 07 Яну 2013 19:43
Местоположение: Варна

Re: пак за акумулатор

Мнение от paco_escobar » 04 Фев 2014 17:37

Много мразя да хвърлям на вятъра излишен кеш за нещо несъществено като ултра скъп акумулатор!На предния ми автомобил Опел Корса бях с Iskra 44Ah(88лв.).Работи безотказно 5 години,като 2-3 пъти е разреждан заради отечки. Б..и комичната криза tooth.gif
Corolla E11 4E-FE Wagon

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: пак за акумулатор

Мнение от mirott » 04 Фев 2014 17:44

YUASA са по-добри от MOLL-а, и малко по-евтини...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 153 госта