Toyota Avensis?!

funtoy
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Фев 2014 16:10

Toyota Avensis?!

Мнение от funtoy » 03 Фев 2014 16:34

Здравейте колеги,(по-скоро бъдещи колеги),
Реших да се присъединя към щастливите собственици на Toyota, но тъй като съм доста бос по темата автомобили (само ги карам), се обръщам към вас за съвет. Имам идея какво искам-комби, климатик, ръчни скорости,бензинов двигател, ABS- и най-вероятно съм избрал и модела (Avensis). Нещо от типа на http://www.cars.bg/c474502
Бих искал вашето вещо мнение и съвет относно следното:
1. Известни ли са ви някакви проблеми с този модел?
2.Каква е разликата между тези произведени през 2004 и 2005 например?
3. Каква горе долу е реалната цена на един такъв 10 годишен автомобил?
Всяка допълнителна информация, за която не съм се сетил да попитам, също ще ми е от полза.
Благодаря ви и ви желая хубав ден.

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Toyota Avensis?!

Мнение от iovkito » 03 Фев 2014 18:32

Никаква разлика няма между 2004 и 2005 , разликата е от края на 2006-та.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Toyota Avensis?!

Мнение от scorpion » 03 Фев 2014 19:44

Здравей бъдещ колега wink.gif

Има доста писано за Авенсис 1.8 VVTi Модел Т25 преди фейслифта. В общи линии добър семеен седан или комби с добри отзиви вкл. и от АвтоБилд. Положителни качества - просторен,удобен и комфортен салон. Приятно возене (нито меко нито твърдо) с добро обезшумяване. Мотора е ОК вкл. и при пълно натоварване (за комби с повечко товар не знам обаче) . Пасивна безопасност добра - предни и странични еърбеци. АБС, Тракшън, VSC като системи за безопасност. Добра изработка с добри материали, добро радиоозвучаване.

Болежки за Т25 - слаби фарове, чукащи кормилни рейки (сервизна кампания), амортесъори, оплаквания от разход на масло (серв.кампания) ,уплътнения на вратите (серв.кампания) ... и други дребни болежки но в обичайните норми... По добре кола от 2005 или след фейслифта. Цените са в зависимост от екземпляра, състояние,пробег... в ТМ продаваните коли са по скъпи но пък с 6 месеца гаранционен пробег ( е трябва доста де се притискат за да се отремонтирс нещо но го правят)
Успех!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot], Semrush [Bot] и 30 госта