Съвет при избор на Авенсис 1.8 ввти

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Съвет при избор на Авенсис 1.8 ввти

Мнение от ffsolutions » 07 Фев 2014 08:12

Здравейте, колеги!

Тъкмо се регистрирах във форума с идеята да потърся малко помощ от вас по отношение на покупката на Авенсис 2003 - 2009 г.
Нека само да уточня, че бюджета ми позволява автомобил от първите години на модела, т.е. 2003 - 2004 г. Нямам претенции дали ще е седан или комби, единствено съм се насочил към бензин като критерий.

Въпросите ми, колеги, са следните:
1. Тъй като ще взимам бензин 1.8 ввти и доста изчетох тук по форума, че има проблеми с горене на масло, бихте ли ми уточнили как мога да определя със сигурност дали автомобилът е бил гаранционно отремонтиран? Знам, че се слага нова щека за масло, която е по-къса и (евентуално) цапната с жълто. Има ли някой възможност да ми покаже нагледно снимки на старата и новата (след ремонта) щека, за да мога да ги различавам визуално?
В крайна сметка някой джамбазин може да смени щеката с идеята да заблуди купувача, но идеята ми е да проверя автомобила в Тойота срещу някакво зашлащане (до колкото знам 50 лв.) и по ВИН номера те да ми потвърдят. Но не искам да давам пари за всеки втори Авенсис, който ми предсои да гледам, така че искам по щеката да мога да ги потбирам, и ако всичко изглежда окей и щеката е от новите, то тогава да я проверявам в сервиз. Та, ако може някой да ми покаже снимки за сравнение между двете, ще съм благодарен! И друго - в сайта на Тойота има функция за такава проверка, но опитах с 2 ВИН-а от една чешка автокъща и нямах резултат. Това е въпросният линк: http://www.toyota.co.uk/owners-info/recall-checker . Точно в момента обаче линкът е "в сервиз" biggrin.gif . Ако някой го е пробвал преди - нека сподели дали работи. worthy.gif

2. Възнамевярам да сложа газов инжекцион. По препоръки, които видях тук, си дадох сметка, че трябва да е с ОБД, за да ми е мирна главата. Също така знам, че 2.0 и 2.4 мотора не се газифицират и именно затова ще търся 1.8. Бих искал обаче да ви попитам кои марки газов инжекцион препоръчвате? Или по-скоро да ми кажете кои да избягвам тъй като не работят добре на този двугател на Авенсиса.

3. Някакви допълнителни препоръки, които имате? Какво да гледам "под лупа" и всякакви идеи, които имате и смятате, че бихте ми помогнали, ще са добре дошли!

Благодаря ви МНОГО за отделеното време да прочетете темата и на тези, които ще отговорят и дадат съвет! drunk.gif :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет при избор на Авенсис 1.8 ввти

Мнение от steich » 07 Фев 2014 13:21

Ще ти дам няколко съвета тъй като също съм минал по този път.

Ако можеш задели още малко пари ... директно търси Avensis от 2007-ма. В противен случай може да се наложи да дадеш едни 2 000 лв за ремонт и шанса е доста голям ... около 80-90% . За газовата ... при мен имаше проблем с монтажа на последното поколение Romano Antonio, след което ми монтираха по старата версия която също е по ОБД. Проблема може да е отстранен вече тъй като беше софтуерен.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Съвет при избор на Авенсис 1.8 ввти

Мнение от ffsolutions » 09 Фев 2014 10:23

Здравейте, колеги!
Благодаря на steich за отговора. Ще се радвам да получа още мнения, тъй като за съжаление покупката на автомобил с 3-4 хил лв. отгоре не е опция за мен.
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Съвет при избор на Авенсис 1.8 ввти

Мнение от saho » 09 Фев 2014 11:12

Ходиш гледаш ако ти е на мерак вземаш. То и без това няма никакъв избор на бензинови всеки си ги кара и си свирка понеже нямат никакви проблеми. Иначе колкото по нова ... това е ясно. И аз като теб са чудех преди четири години дали да си купя и си купих
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта