P0303 Проблем с възпламеняване на цилиндър. Корола 2001

Аватар
garnet
Мнения: 19
Регистриран на: 07 Ное 2008 12:18
Местоположение: UK

P0303 Проблем с възпламеняване на цилиндър. Корола 2001

Мнение от garnet » 15 Фев 2014 19:23

Здравейте колеги,

наскоро ми светна лампата за двигателя (с формата на двигател). Закачих колата на компа и видях, че проблема е P0303 - cylinder 3 misfire detected (проблем с паленето в цил 3.)
Освен това си ги имаше симптомите - неравномерна работа на празен ход (сега работи като дизел - преди не се чуваше как работи), загуба на мощност.
Реших да сменя свещи - като отворих свещ 3 имаше мокро на горната част на резбата. Не мога да кажа какво беше мокрото - най-вероятно масло/бензин. По свещта имаше доста нагар. На ок 35 000 км са.

Както и да е смених свещите, но размених бобината от цил 1 на цил 3. Сега вече имам повече кодове за грешка P0301, P0303 и P0300.
Т.е. след смяна на бобината от цил3 на цил1 и той даде грешка. Иначе двигателя работи все толко зле.

Странното е следното. Ако бобината е проблема защо си остана кода Р0303? Аз върнах бобината от цил3 пак на него, но 3те кода си останаха.
Има ли възможност да са комулативни - т.е. да се натрупват.
Въпросите са сега накъде?
Как да проверя дали има искра на цил3?
Как да проверя дали има ток към инжектора на цил3?
Някой имал ли е подобен проблем?
Toyota Corolla 1.4 VVTi GS (2001) E11
http://toyotabg.net/garage.php?mode=vie ... le&CID=117

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: P0303 Проблем с възпламеняване на цилиндър. Корола 2001

Мнение от Scott » 15 Фев 2014 20:38

Щом със смяната на бобината се е появил нов код значи проблема е в нея. Не се опитвай да провериш дали има искра с извадена свещ 'на маса' - това е сигурен начин да повредиш бобина.

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: P0303 Проблем с възпламеняване на цилиндър. Корола 2001

Мнение от TATI » 15 Фев 2014 21:08

Изчисти грешките и виж коя ще се появи отново. Сами ще се изчистят след Х паления на двигателя.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
garnet
Мнения: 19
Регистриран на: 07 Ное 2008 12:18
Местоположение: UK

Re: P0303 Проблем с възпламеняване на цилиндър. Корола 2001

Мнение от garnet » 15 Фев 2014 21:48

Scott написа:Щом със смяната на бобината се е появил нов код значи проблема е в нея. Не се опитвай да провериш дали има искра с извадена свещ 'на маса' - това е сигурен начин да повредиш бобина.
Това значи ли, че грешките се натрупват?
Освен това колата не работи както трябва - работи точно както че ли има цилиндър "по-малко".
Как се проверява дали има искра ако не със свещта вън на маса?
Toyota Corolla 1.4 VVTi GS (2001) E11
http://toyotabg.net/garage.php?mode=vie ... le&CID=117

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: P0303 Проблем с възпламеняване на цилиндър. Корола 2001

Мнение от Scott » 15 Фев 2014 22:01

garnet написа:
Scott написа: - работи точно както че ли има цилиндър "по-малко".
Как се проверява дали има искра ако не със свещта вън на маса?
Защо ти трябва да проверяваш дали има искра - очевидно е че няма или е извън необходимите параметри за стабилна работа, нещо което не можеш да потвърдиш или отречеш на око.
ЕКУ-то ти казва че имаш проблем с искрата на 3-ти цилиндър, свещта ти казва че имаш проблем с искрата, като премести бобината на първи цилиндър грешката се премести също там. Провери куплунга на бобината за лош контакт и ако не се вижда проблем с просто око, смени я. Вземи от някоя морга или http://www.247spares.co.uk, цените им са поносими и дават гаранция.

Аватар
garnet
Мнения: 19
Регистриран на: 07 Ное 2008 12:18
Местоположение: UK

Re: P0303 Проблем с възпламеняване на цилиндър. Корола 2001

Мнение от garnet » 16 Фев 2014 01:02

Scott написа:
garnet написа:
Scott написа: - работи точно както че ли има цилиндър "по-малко".
Как се проверява дали има искра ако не със свещта вън на маса?
Защо ти трябва да проверяваш дали има искра - очевидно е че няма или е извън необходимите параметри за стабилна работа, нещо което не можеш да потвърдиш или отречеш на око.
ЕКУ-то ти казва че имаш проблем с искрата на 3-ти цилиндър, свещта ти казва че имаш проблем с искрата, като премести бобината на първи цилиндър грешката се премести също там. Провери куплунга на бобината за лош контакт и ако не се вижда проблем с просто око, смени я. Вземи от някоя морга или http://www.247spares.co.uk, цените им са поносими и дават гаранция.
Даа, това звучи разумно. Пуснах запитване на сайта горе, чакам оферти. Иначе бош бобини са по 70+ лири нови. Хммм, колата е 600-700 :).
Както и да е. Това с кодовете как работи? Ако наистина бобината е била проблема след слагане на новата би ли трябвало кодовете да се махнат сами (и веднага ли става) или аз да ги изчистя с програмата?

ПС. Ти в Шотландия ли си? Аз съм в Абърдийн - май ще се наложи среща на БГ тойоти в Шотландия :)
Toyota Corolla 1.4 VVTi GS (2001) E11
http://toyotabg.net/garage.php?mode=vie ... le&CID=117

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: P0303 Проблем с възпламеняване на цилиндър. Корола 2001

Мнение от Scott » 16 Фев 2014 02:34

garnet написа: Ако наистина бобината е била проблема след слагане на новата би ли трябвало кодовете да се махнат сами (и веднага ли става) или аз да ги изчистя с програмата?
ПС. Ти в Шотландия ли си? Аз съм в Абърдийн - май ще се наложи среща на БГ тойоти в Шотландия :)
изчистването става с програма или с откачване на акумулатора.
В самия Абърдийн ли си или наоколо. Аз живях в Нютънхил две години. Имаше много хубава морга някъде около Дайс, май на гърба на летището. Даваш 10 паунда и изнасяш каквото можеш на ръце. Но това беше преди 8-9 години, не знам дали е още там.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 58 госта