Мнение за Toyota Corolla

haunted
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Фев 2014 12:33

Мнение за Toyota Corolla

Мнение от haunted » 20 Фев 2014 12:43

Здравейте. От дълго време си търся фамилна кола. Гледах мегани, лагуни, акортд-и и сега попаднах на тази корола http://www.mobile.bg/11392017980838211 . Прочетох мнение за тази тойота и като модел е добра. Малко ми е старичка и дървена, но ако е за сметка на здравината мога да го пренебрегна. Някой гледал ли е конкретната кола и какво да и гледам като отида. Искам да и слагам газ също така и мисля да е инжекцион. Има ли проблеми с ламбда сондата светва ли чек-а? И трябва ли да има OBD интерфейс газовата или не е нужно? И ако може да предложите сервиз за първоначално обслужване? Но като за първо място какво да и гледам? Мерси предварително!

Аватар
esox hunter
Мнения: 103
Регистриран на: 12 Окт 2009 17:17
Местоположение: София

Re: Мнение за Toyota Corolla

Мнение от esox hunter » 21 Фев 2014 01:10

haunted написа:Здравейте. От дълго време си търся фамилна кола. Гледах мегани, лагуни, акортд-и и сега попаднах на тази корола http://www.mobile.bg/11392017980838211 . Прочетох мнение за тази тойота и като модел е добра. Малко ми е старичка и дървена, но ако е за сметка на здравината мога да го пренебрегна. Някой гледал ли е конкретната кола и какво да и гледам като отида. Искам да и слагам газ също така и мисля да е инжекцион. Има ли проблеми с ламбда сондата светва ли чек-а? И трябва ли да има OBD интерфейс газовата или не е нужно? И ако може да предложите сервиз за първоначално обслужване? Но като за първо място какво да и гледам? Мерси предварително!
Имаме подобна от повече от 5 години само че 4х4 и с двигателя 1,8 7AFE wink.gif Много вярна машинка... на теб може и да ти изглежда стара и дървена, но те уверявам че ако е изправна вози по-добре от много съвременни "модерни" автомобили. С нашата повечето километри й ги навъртяхме до сега основно в чужбина, а това трябва да ти подсказва, какво доверие и имаме (а имаме и друга кола немска с 4 кръга) wink.gif
Тези королки са бетон, ако я стегнеш правилно от самото начало с правилните (оригинални) части и в правилен сервиз. Нашата като я взехме вложих в нея доста да я стегна "кукла" и от тогава до сега единствено и чак тази година се наложи да сменя демферната шайба. Никога не ни е оставяла на път, като изключим първия и акумулатор с които я купих, но това няма общо с колата, а миналата година на един остров и отказа запалката biggrin.gif
Карам си я на бензин и през ум не ми минава да я съсипя с газова.
Основно предимство на колата Японска е! второстепенно предимство - японска е biggrin.gif

Да не се отплесвам. конкретно по твоето питана и тази обява...тази специално кола ми изглежда направо "изблизана" т.е. напудрена и силно ти препоръчвам да искаш да ти я прегледат в сервиз, ако ще я взимаш.
Те знаят, какво да гледат и слушат. На място задължително провери как е съеденителя и скоростната кутия (покарай я) Има вариант с "изненадка" да гори много масло, но това няма как да го разбереш от раз (евентуално по ауспуха и пушека). АБС дали работи и пр.
Провери климатика дали работи и компресора му дали е омазан течащ. Провери всички работещи ел. неща (стъкла, чиастачаки отпред, отзад, огледала и регулиране на фаровете и т.н.) Да се провери с уред за утечки. Не са написали на колко км но е поне над 200 хил.
Проблеми с ламбдата рядко има и ще усетиш ако има ...като цяло за слухтене по двигателя и оглед отдолу най-добре в сервиз.
Аз обслужвам нашата в ПитСтоп има инфо във форума потърси координати и се свържи със Стефан ако желаеш да се разберете кога може да закараш кола за оглед и оценка. Ако й има нещо те ще ти кажат евентуално какво и какви пари , ще ти трябват за да си знаеш или пазариш.
Бих ти препоръчал, ако искаш да се огледаш и за някой читав екземпляр на вариант 4х4 на тази корола....сега може и да нямаше зима, но все някога ще разбереш защо wink.gif
Ако гледаш 4х4 провери кто я вдигнат на крика задвижването и дифовете дали работят коректно и за течове (обикновено са ОК, но знае ли се) Като цяло окачването на 4х4 е по-усилено и доста здраво. Задните лагери на галвините са скъпи. Съединител за 4х4 също е по-скъп и по-трудно се намира, но ги има де ...това ти го пиша ако гледаш някое 4х4 и му е заминал съединителя.

Успех в търсенето!

п.п. В тази тема има много инфо за тези короли http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=11623

haunted
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Фев 2014 12:33

Re: Мнение за Toyota Corolla

Мнение от haunted » 21 Фев 2014 08:56

Мерси за изчерпателния отговор колега. Наистина изглежда доста добре, но ако не беше нямаше и да я гледам wink.gif . Иначе за кола за 3000лв незнам дали да я карам на сервиз. Иначе благодаря за предложението ще потърся този сервиз евентуално за обслужване. Иначе темата съм я чел, която предложи и гледам този двигател няма проблема със сегментите и харча на масло. А за газова просто ми е наложителна ще се кара градско доста.

Аватар
esox hunter
Мнения: 103
Регистриран на: 12 Окт 2009 17:17
Местоположение: София

Re: Мнение за Toyota Corolla

Мнение от esox hunter » 21 Фев 2014 13:13

haunted написа:Иначе за кола за 3000лв незнам дали да я карам на сервиз...... А за газова просто ми е наложителна ще се кара градско доста.
Тази специално я закарай, ако си и хвърлил око...пак ти казвам подозрително "излъскана" е wink.gif не се връзвай на това.... Ще дадеш 20-30 лв за оглед, но може да си спестиш ремонти надхвърлящи стойността на колата. Гледам обаче тази няма номера така че ще трябва и колесар (превоз) до сервиза още едни 50 на лв. После регистрация в КАТ и пр все разходи, които може да си спестиш ако намериш нещо регистрирано. Послушай ме и я огледай в сервиз, не ти трябва после скрап в двора wink.gif Аз лично повече от 2700-2800 лв не бих им дал за конкретния автомобил и то ако почти е ОК. Ако ти откажат преглед в сервиз или почнат да те уверяват как всичко и е наред и пр и че няма нужда от преглед обръщаш на 180 градуса и "дим да те няма". Баща ми едно време все ми повтаряше "Ламарините не карат колата" biggrin.gif ...и е много прав.
Ако слагаш газова задължително инжекцион и сложи и дано ти я настроят добре.

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: Мнение за Toyota Corolla

Мнение от Оги » 21 Фев 2014 14:58

Много здрав автомобил. :thumbsup:
Возията на нашата /хетчбек/ изглежда не е по-добра от на френските кошници но като здравина- не могат и да се сравняват. На онез какво ли не им се троши, а на тойотата- 2 г и 20 х.км. -засега нищо. Сменях накладки отпред и отзад, че бяха изтрити и 1 смяна на масло- без разход. Всеобщото мнение, че са все такива.
Но винаги на стара кола има много неща за гледане преди да се купи.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 102 госта