Toyota Corolla 1.4 vvti проблем газов инжекцион

shelgin
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Май 2013 21:52

Toyota Corolla 1.4 vvti проблем газов инжекцион

Мнение от shelgin » 04 Мар 2014 12:28

Здравейте колеги.Сравнително от скоро карам моята Corolla 1.4 vvti на газ приблизително около 8000км. С най обикновенния газов инжекцион сам.Още на втория месец светна чека и колата започна да гори повече и да не върви добре.При ресет на акумулатора се оправя но само за няколко дена след това пак същия проблем.Ходих при различни майстори изчистват грешката,но след известно време паk същата работа.Последния ми каза че компютъра на газовото трябвало да бъде с автоматично настройване(а моя не е такъв) за да изчиства сам грешката ведна щом се появи.Също така ме посъветва за омаслител на клапаните какъвто също нямам.Имам като идея поставяне на ресет реле на компютъра,но не знам дали самия компютър има някакъв лимит на тия ресети. Ако някой знае нещо повече по въпроса и за проблемите ако може да сподели.Благодаря

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Toyota Corolla 1.4 vvti проблем газов инжекцион

Мнение от PESHO OT MARS » 04 Мар 2014 14:01

Писал съм ти и в другата тема, няма такова понятие като обикновен ГИ. Има марка и модел на всеки от компонентите, като в твоя случай най-важното е какви са компа и рейката.
Без тази информация няма как да получиш идеи за справяне с проблема.

Това с омаслителя и автоматичното изчистване на грешка са идеи с които да ти се вземат пари и да се замазва положение а не да се решават проблеми.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

rumen_af
Мнения: 51
Регистриран на: 02 Мар 2013 18:17
Местоположение: София, В. Търново

Re: Toyota Corolla 1.4 vvti проблем газов инжекцион

Мнение от rumen_af » 04 Мар 2014 18:36

И аз имах подобен проблем. Проблема беше в настройките на компютъра на ГИ. След изминаване на около 500 км само на бензин и с нормално каране отидох при компетентни и много добри специалисти (БРЦ Пловдив - очарован съм от тях. Перфектно отношение е качество на работата.) и за около 40-50 мин и тест в движение направиха настройките. Сега няма разлика във вървенето на автомобила, а разхода е около 7/100 извънградско. Пропуснах да кажаа че ГИ е BRC Sequent 24. Изминах вече над 14 000км и нямам грижи. Така че върви при добър майстор - всичко е въпрос на настройки, но преди да ти пренастроят комп. на ГИ трябва да караш на бензин поне 300-400км. Успех!!!
Toyota Avensis T27, 2,2 D4-D, 2010

shelgin
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Май 2013 21:52

Re: Toyota Corolla 1.4 vvti проблем газов инжекцион

Мнение от shelgin » 04 Мар 2014 21:51

Марката на компютъра Тgas(Тамона),А рейката е Валтек

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Toyota Corolla 1.4 vvti проблем газов инжекцион

Мнение от saho » 04 Мар 2014 21:58

Колега, накарай монтажниците да ти настроят колата като хората. Моятя светна чека и монтажника винаги беше отзивчив да я питва но през първите 5 - 10000 км всичко толкова се променя че си купих кабел, свалих софт прочетох какво трябва да се прави и готово.
За чека си купуваш elm327 и виждаш каква е грешката, а тя сигурно е бедна смес. Това с откачане на клемата не е за тая кола да знаеш
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

shelgin
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Май 2013 21:52

Re: Toyota Corolla 1.4 vvti проблем газов инжекцион

Мнение от shelgin » 05 Мар 2014 08:19

Грешката която излиза от диагностиката е P0170

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Toyota Corolla 1.4 vvti проблем газов инжекцион

Мнение от steich » 05 Мар 2014 14:42

Ако на бензин няма проблем и не трупа тази грешка, най-вероятно е от настройките на газовата. Просто тримовете на корекция излизат извън нормите и се трупа грешка за сместа P0170 - Fuel trim (FT), bank 1 - malfunction - Intake leak, AIR system, fuel pressure/pump, injector(s), EVAP canister purge valve, HO2S .
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

Миланов
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Яну 2010 16:18
Местоположение: Ямбол Тойота Корола 1.6 VVT 2009г

Re: Toyota Corolla 1.4 vvti проблем газов инжекцион

Мнение от Миланов » 09 Мар 2014 16:14

Колега,запознат съм много добре с тази марка,настройвал съм най различни марки автомобили , и никой не се е върнал да се оплаче,че чека е светнал.Но това, при условие,че знаеш какво правиш. Проблема при теб е,че маистора,който ти е монтирал ГИ явно не е синхронизирал картите на бензин и газ , които трябва да се създадат в газовия компютър. Има и още много неща, които ако не запознат с тази материя,е трудно да разбереш, дори и да ги напиша. Майстора тряба да ги знае тези неща, а не ти. Но с удоволствие ще отговоря, ако имаш някакъв въпрос.Не съм майстор на ГИ, във съвсем друга сфера работя, това по скоро ми е хоби,но след като на личния ми автомобил Тойота Корола 1.6 ВВТИ 2009г съм монтирал лично ГИ Романо ОБД,мисля че имам някакви познания в тази област.За да се получат при теб нещата, първо трябва да покараш си около 100 км само на бензин,за да се оправят адаптациите на бензиновия компютър, и след това при маистора, да си оправи работата. Пък ако живееш наблизо около Ямбол,защото аз съм от там,ако оставиш някакви координати на лични съобщения, с удоволствие бих ти помогнал да се регулира ГИ.

shelgin
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Май 2013 21:52

Re: Toyota Corolla 1.4 vvti проблем газов инжекцион

Мнение от shelgin » 10 Мар 2014 16:18

Благодаря за коментарите на всички до тук.От Варна сам по принцип.Ще опитам да покарам малко на бензин и после пак настройка пък ще видим.Ако все пак имате и други предложения пишете,човек се учи от опита и пробата.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 171 госта