Препоръчайте висок клас газов ижекцион за Toyota Avensis 1.8

Миланов
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Яну 2010 16:18
Местоположение: Ямбол Тойота Корола 1.6 VVT 2009г

Re: Препоръчайте висок клас газов ижекцион за Toyota Avensis

Мнение от Миланов » 15 Апр 2014 09:54

Me4oKyX написа:Колега Миланов - вземи се обади на Bassman - да си сложиш една истинска уредба, да ти я настрои като хората и да не си тровиш нервите за глупости. А течна фаза ще трябва да чакаш дооста време. Но дори ГИ да сложиш ще си останеш супер доволен. Аз ходих с три коли да оправяме глупостите на разни "добри" сервизи из Пловдив. Вече над година нямам грижи с колите, а преди това нито вървяха, нито горяха адекватно. Но освен да закупиш и да ти монтират нещо ВИСОКОКЛАСНО, после трябва да се настрои като хората - това е изключително важна част, за да нямаш грижи с клапани и други такива подробности wink.gif
Ме4оКуХ нещо си се объркал, проблем има колегата giorgo77,а не аз. Системата Романо ОБД пристига от Италия пълен кит, т.е. всичко,вкючително скоби , маркучи. Всички елементи са висок клас, инжектори ,изпарител, мултиклапан. Компютъра е разработка на АЕБ,която разработва софтуера и на Ланди Рензо,Заволи, ОМВЛ и т.н. Комуникацията между двата компютъра на моя автомобил става по КАН, и няма никакъв проблем, на колегата Авенсиса,който е 2003г комуникацията по ОБД вероятно е по К линия, но това не е от голямо значение.Но и най-високия клас ГИ не може да тръгне сам, без компетентната намеса на човека. Първо колегата точно трябва да установи къде е проблема,дали е запалителна система,ламда сонда,катализатор или някои датчик и тогава да се вземат адекватни мерки.

giorgo77
Мнения: 45
Регистриран на: 08 Мар 2014 19:56
Местоположение: София

Re: Препоръчайте висок клас газов ижекцион за Toyota Avensis

Мнение от giorgo77 » 15 Апр 2014 21:10

Те не обясняват много. Казаха че ми е запушен катализатора и изчистиха грешката. Един колега със същата Romano му е дала такава грешка и на него са му казали че било защото са му вкарали въздух в бутилката на някоя газстанция. Ако може да ми препоръчате печени газаджии в Сф които да ми я настроят както трябва

Миланов
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Яну 2010 16:18
Местоположение: Ямбол Тойота Корола 1.6 VVT 2009г

Re: Препоръчайте висок клас газов ижекцион за Toyota Avensis

Мнение от Миланов » 15 Апр 2014 23:30

giorgo77 написа:Те не обясняват много. Казаха че ми е запушен катализатора и изчистиха грешката. Един колега със същата Romano му е дала такава грешка и на него са му казали че било защото са му вкарали въздух в бутилката на някоя газстанция. Ако може да ми препоръчате печени газаджии в Сф които да ми я настроят както трябва
Виж официалния саит на представителя на РОМАНО за БГ http://www.romanoautogasbg.com/. Там има адрес на сервиза им в София. Успех :thumbsup:

shark
Мнения: 30
Регистриран на: 29 Юли 2008 19:03
Местоположение: София

Re: Препоръчайте висок клас газов ижекцион за Toyota Avensis

Мнение от shark » 24 Апр 2014 21:51

Романо Антонио - 5 години гаранция
Изпитан газаджия ми я сложи и няма никакви проблеми. 1300-1400 лв. Мога да ти дам и координати ако имаш интерес
Toyota Avensis 2008, 1.8 бензин

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте висок клас газов ижекцион за Toyota Avensis

Мнение от Japanese_fever » 26 Апр 2014 18:26

Газовите уредби в Русия:
http://fishki.net/1263816-vzryv-gazovog ... ml?from=fb
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте висок клас газов ижекцион за Toyota Avensis

Мнение от Bass_Man » 01 Май 2014 02:20

И какво стана в крайна сметка?

giorgo77
Мнения: 45
Регистриран на: 08 Мар 2014 19:56
Местоположение: София

Re: Препоръчайте висок клас газов ижекцион за Toyota Avensis

Мнение от giorgo77 » 01 Май 2014 22:25

За сега е добре и не съм ходил при други газаджии. Малко високи обороти държи докато загрее. Към 1500.
Сега имам по-сериозен проблем с разход на масло и се чудя какво да правя.

giorgo77
Мнения: 45
Регистриран на: 08 Мар 2014 19:56
Местоположение: София

Re: Препоръчайте висок клас газов ижекцион за Toyota Avensis

Мнение от giorgo77 » 09 Май 2014 14:12

Отново беше светнал чек енджина и отново заради катализатора. Явно ще трябва да се маха. Като се изфорсира отзад мирише на сяра. Въпроса е как да се направи без да имам проблеми с грешки и други. Газовата си е ОК. Върви си като на бензин. Няма смисъл да ходя при други газаджии.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте висок клас газов ижекцион за Toyota Avensis

Мнение от Japanese_fever » 09 Май 2014 19:06

Koлега всяка кола като се форсира отзад мирише на сяра, поне тези с катализаторите. Иначе нямам представа как се отразява газта на катализатора. Ако искаш да не ти свети CEL може да направиш това:

http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f ... 1&start=15
Последно промяна от Japanese_fever на 10 Май 2014 07:38, променено общо 1 път.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте висок клас газов ижекцион за Toyota Avensis

Мнение от steich » 09 Май 2014 21:21

Според мен при нормално работещ катализатор, отзад трябва да мирише на "цветя и рози" а при запушен и не работещ такъв на "развалени яйца".
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте висок клас газов ижекцион за Toyota Avensis

Мнение от Japanese_fever » 10 Май 2014 07:40

Според мен, ако му свети CEL или му е заминал катализатора или някоя от ламбдите. Друг е въпросът, че при изгарянето на пропан се отделят само водни пари, т.е. нула емисии и не би трябвало да мирише на нищо. Друг е въпросът, че може газовата му уредба да не е настроена като хората.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте висок клас газов ижекцион за Toyota Avensis

Мнение от Bass_Man » 16 Май 2014 01:57

Бутан:

When oxygen is plentiful, butane burns to form carbon dioxide and water vapor; when oxygen is limited, carbon (soot) or carbon monoxide may also be formed.

When there is sufficient oxygen:

2 C4H10 + 13 O2 → 8 CO2 + 10 H2O

When oxygen is limited:

2 C4H10 + 9 O2 → 8 CO + 10 H2O

Пропан:

Propane undergoes combustion reactions in a similar fashion to other alkanes. In the presence of excess oxygen, propane burns to form water and carbon dioxide.

C3H8 + 5 O2 → 3 CO2 + 4 H2O + heat
propane + oxygen → carbon dioxide + water

When not enough oxygen is present for complete combustion, incomplete combustion occurs when propane burns and forms water, carbon monoxide, and carbon dioxide.

C3H8 + 4.5 O2 → 2 CO2 + CO + 4 H2O + heat

Propane + Oxygen → Carbon dioxide + Carbon monoxide + Water

Бензин:

The combustion of octane follows this reaction:

2 C8H18 + 25 O2 → 16 CO2 + 18 H2O

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте висок клас газов ижекцион за Toyota Avensis

Мнение от Japanese_fever » 16 Май 2014 04:08

Добре, признавам си че го написах на изуст.
След като излиза малко СО трябва да мирише на сяра, така ли?
Какво става с черквите, да не си поел по сектантския път на паричните дарения?
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте висок клас газов ижекцион за Toyota Avensis

Мнение от Bass_Man » 16 Май 2014 13:51

Не знам защо при излизане на CO трябва да мирише на сяра? Принципно CO на нищо не мирише и за това хората си умират без да разберат. CO и CO2 са много различни неща едното е отрова с другото се прави газирана вода и се изкарват пари от еко норми. CO се отделя при неправилно изгаряне. За да мирише на сяра трябва да има сяра!

Ако искаш да си говорим за църкви и сектантсвто не му е тука мястото. Пиши на ЛС или пусни друга тема в правилния раздел.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте висок клас газов ижекцион за Toyota Avensis

Мнение от Japanese_fever » 18 Май 2014 07:23

Bass_Man написа: CO се отделя при неправилно изгаряне. За да мирише на сяра трябва да има сяра!
Не е баш така, а иначе, ако не си видял какво написа човека преди мен:
Отново беше светнал чек енджина и отново заради катализатора. Явно ще трябва да се маха. Като се изфорсира отзад мирише на сяра.
Усеща се една миризма близка до сярата, ако си форсираш двигателя до 5-6К оборота. Аз съм я усещал тази миризма и катализатора ми е бил напълно изправен. Усещам я и, ако някой пред мен се изреже на магистралата.

Ето тук е обяснено защо мирише на сяра или т.нар. на "развалени яйца" smile.gif
http://www.carsdirect.com/car-maintenan ... oblem-lies
Rotten Eggs
The smell of rotten eggs is due to a compound called hydrogen sulfide. This comes from the small amount of sulfur that is present in the fuel. Normally the sulfur is converted to sulfur dioxide, which has no odor. When the converter breaks or the filtering layers have worn down inside the converter, the sulfur is not transformed into the odorless form. Therefore a strong rotten egg smell is produced. Another possible cause for this smell may be that the converter is plugged. Unfortunately you cannot repair a converter but need to have it completely replaced. Two other causes of rotten eggs besides a broken catalytic converter include an engine that is running too hot or a broken fuel pressure regulator. You can easily deal with the fuel pressure regulator by replacing the fuel filter.
В горивото има сяра, особено в дизеловото. Мириса може да се появи и, ако не ти работи нормално катализатора. Поне така пише.

Ето още материали по темата:
https://www.google.com/search?q=%D0%B3% ... ell+in+car
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта