Не работят пръскалките за стъклата Toyota Avensis 1.8 VVTI

giorgo77
Мнения: 45
Регистриран на: 08 Мар 2014 19:56
Местоположение: София

Не работят пръскалките за стъклата Toyota Avensis 1.8 VVTI

Мнение от giorgo77 » 08 Мар 2014 21:31

Здрвейте, преди два дни си купих Toyota Avensis 1.8 VVTI 2003г и установих, че не работят пръскалките за измиване на стъклата. Имат ли предпазител и кой е, ако имат?

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Не аботят пръскалките за стъклата Toyota Avensis 1.8 VVT

Мнение от Kiki » 08 Мар 2014 21:44

giorgo77 написа:Здрвейте, преди два дни си купих Toyota Avensis 1.8 VVTI 2003г и установих, че не работят пръскалките за измиване на стъклата. Имат ли предпазител и кой е, ако имат?
Всяка ел. верига в автомобила задължително минава през предпазител, но трябва да знаеш, че такива малки кансуматори са свързани по няколко в един предпазител. Така, че, ако е изгорял той, трябва да не ти работи още някакъв консуматор.
Провери моторчето на пръскалките дали не е блокирало или маркуча да не е прекъснат. Иначе предпасителят се намира в нишата под волана над лостчето за отваряне на предния капак..
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

giorgo77
Мнения: 45
Регистриран на: 08 Мар 2014 19:56
Местоположение: София

Re: Не работят пръскалките за стъклата Toyota Avensis 1.8 VV

Мнение от giorgo77 » 18 Мар 2014 16:06

Днес я гледа един майстор и се оказа, че задната си работи. Само предната пръскалка не работи и не стига напрежение до буксата за моторчето. Имате ли идея кой предпазител е за това моторче?

giorgo77
Мнения: 45
Регистриран на: 08 Мар 2014 19:56
Местоположение: София

Re: Не работят пръскалките за стъклата Toyota Avensis 1.8 VV

Мнение от giorgo77 » 01 Апр 2014 19:07

Оказа се, че си стига напрежение когато дръпна листчето за пръскалките. Следователно проблема е в помпата. Чух, че често се повреждат тези моторчета на тези коли и сега въпроса е от къде да си намеря такава част. Намерих в един сайт но 170 лв ми се вижда страшно много за това. Имате ли идея дали са еднакви за предното и задното стъкло тези помпички?

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Не работят пръскалките за стъклата Toyota Avensis 1.8 VV

Мнение от Kiki » 01 Апр 2014 19:19

giorgo77 написа:Оказа се, че си стига напрежение когато дръпна листчето за пръскалките. Следователно проблема е в помпата. Чух, че често се повреждат тези моторчета на тези коли и сега въпроса е от къде да си намеря такава част. Намерих в един сайт но 170 лв ми се вижда страшно много за това. Имате ли идея дали са еднакви за предното и задното стъкло тези помпички?
Да, еднакви са.
Защо не си попълниш профила, за да се знае от къде питаш. Ако си от София, мога да ти кажа от къде да си купиш моторче за 15 лв.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

giorgo77
Мнения: 45
Регистриран на: 08 Мар 2014 19:56
Местоположение: София

Re: Не работят пръскалките за стъклата Toyota Avensis 1.8 VV

Мнение от giorgo77 » 01 Апр 2014 19:25

От Сф съм. Много ще съм ти благодарен. Намерих в eBay за 50 някъде с доставката нови, но ако има за 15 ще е перфектно.
Ето как да търсите в ebay такава помпичка:
TOYOTA AVENSIS FRONT WINDSCREEN WASHER PUMP
Аз си я поръчах, че не ми се занимава с кабелни обувки и побългарявания.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 134 госта