Демонтаж на странично огледало Yaris

naftalin
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Мар 2014 20:07

Демонтаж на странично огледало Yaris

Мнение от naftalin » 09 Мар 2014 20:41

Здравейте,

От вчера съм собственик (по- скоро жена ми) на Toyota Yaris 1.0 vvt-i 99г. и съм много доволен, но имам проблем с дясното огледало. Предишния собственик е изрязъл обикновено домашно огледало и го е залепил върху оригиналното, тъй като то е било счупено. Сега искам да го сваля и отново да си монтирам оригинално. Ще можете ли да ми помогнете, тъй като не знам как да го демонтирам? Също така искам да попитам дали може по номер на рама например да разбера подробни данни за колата. Карам и един Ситроен, за който мога да получа много подробна информация по VIN номер.

Ще съм много благодарен на отзовалите се.

The enD
Мнения: 141
Регистриран на: 17 Юни 2009 23:35
Местоположение: Стара Загора

Re: Демонтаж на странично огледало Yaris

Мнение от The enD » 10 Мар 2014 12:15

На Селиката се маха така:
https://www.youtube.com/watch?v=RC9noqsZbSs

Щом е счупено, защо просто не махнеш всичките стъкла и да остане само рамката, ще си проличи как е монтирано.
Изображение

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: Демонтаж на странично огледало Yaris

Мнение от sha4ev » 10 Мар 2014 16:31

Здрасти колега.Имах същия проблем,но с Хонда сивик.От опит те съветвам,разбира се ако ти ще си правиш огледалото,да свалиш цялото огледало от вратата.Така,ще ти бъде много по лесно да правиш каквото и да е.
Ярис не съм карал и немога да те насоча,как да го свалиш. Успех.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

naftalin
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Мар 2014 20:07

Re: Демонтаж на странично огледало Yaris

Мнение от naftalin » 11 Мар 2014 17:27

Здравейте колеги

Благодаря ви за отговорите! Помогнаха ми много, въпреки, че при мен е малко по- различно. В крайна сметка успях да си сменя огледалото, а процедурата беше следната: вдигнах огледалото в най-горна позиция като по този начин си улесних достъпа до моторчето и щипките. С фенерче успях да видя къде точно се намират въпросните щипки и с пръст успях да откача две от тях. След това огледалото падна лесно.

Това е от мен. Надявам се да помогна на някой в нужда.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта