Пуши черен дим при ускорениe - Corolla Verso E121 / AR10 D4D

rsmitrikov
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Окт 2010 14:42

Пуши черен дим при ускорениe - Corolla Verso E121 / AR10 D4D

Мнение от rsmitrikov » 18 Мар 2014 19:58

Здравейте.
Въпросът ми е:
При натискане педала на газта рязко ,излиза черен дим дори почернява под ауспуха.Автомобила е Тойота Корола Версо д4д 2,2 136к.с.При направена диагностика в Тойота на цариградско шосе казаха че са почистили ЕГР-А и дебитомера както и разхлабено саединение на въздушния филтър .Промяна в работата на автомобила никаква, установих по късно по магистралата .Оказа се, че никой не беше пипнал никъде .АЗ почистих ЕГР-А но проблема си остана .Проблема е ,че при движение около 2000об след автомобила се вие сериозен черен дим разхода се повиши с около 2 литра според борд компютъра .При подаване рязко газ същия проблем .При 3000об проблема изчезва но при тези об. автомобила е с 160км ,а на малка скорост не е икономчно да се кара :).Някой може ли да даде съвет къде и при кого мога да получа качествена помощ явно в официалните сервизи нямам шанс да я оправят.Благодаря предварително за помоща!
Последно промяна от Akima на 20 Дек 2015 15:47, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: ЧЕРЕН ДИМ ПРИ НАТИСКАНЕ НА ПЕДАЛА ЗА ГАЗТА

Мнение от TATI » 18 Мар 2014 20:07

Ти какъв дим очакваш от дизелов автомобил?
Малко ти е позадръстен катализатора, най-вероятно. Качи я на магистралта и я покарай малко по-дълко с по-високи обороти да поизчисти саждите. Да речем на 4-та с 120км за около 10-15 мин.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

rsmitrikov
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Окт 2010 14:42

Re: ЧЕРЕН ДИМ ПРИ НАТИСКАНЕ НА ПЕДАЛА ЗА ГАЗТА

Мнение от rsmitrikov » 18 Мар 2014 22:50

TATI написа:Ти какъв дим очакваш от дизелов автомобил?
Малко ти е позадръстен катализатора, най-вероятно. Качи я на магистралта и я покарай малко по-дълко с по-високи обороти да поизчисти саждите. Да речем на 4-та с 120км за около 10-15 мин.
Благодаря приятел !Димът не е обикновен ,а огромен черен облак който изчезва и се появява при някакви условия, който искам да установя.Тойтата е 2007г ,а тези автомобили изискват диагностика софтуер и съвременни технологии -датчици ,който няма как да се ремонтират дори да имам много мерак.При появата на дима се усеща и леко придърпване, което говори че има проблем в някой датчик подаващ грешна информация от време на време!Очаквам предложения за сервиз.Благодаря!

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: ЧЕРЕН ДИМ ПРИ НАТИСКАНЕ НА ПЕДАЛА ЗА ГАЗТА

Мнение от TATI » 19 Мар 2014 06:48

В сервиз нищо няма да ти кажат. По-скоро имаш нужда от почистване на геометрията, за това ти дадох този съвет. Нв си мисли, че има нещо кой знае какво различно от старите автомобили - има едно парче желязо в коша - най-обикновен двигател с вътрешно горене. Но, за сервиз не мога да кажа - не ползвам такива.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ЧЕРЕН ДИМ ПРИ НАТИСКАНЕ НА ПЕДАЛА ЗА ГАЗТА

Мнение от steich » 19 Мар 2014 07:55

Колега дай малко информация, от както я караш ли е така ... или се е получило от скоро. Огледай се да няма вързан някой Powerbox ако е от както я имаш. Дюзите как са ? Някакви проблеми по турбо пътищата ?
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Re: ЧЕРЕН ДИМ ПРИ НАТИСКАНЕ НА ПЕДАЛА ЗА ГАЗТА

Мнение от miso25 » 19 Мар 2014 08:14

Масло чезне ли?
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

rsmitrikov
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Окт 2010 14:42

Re: ЧЕРЕН ДИМ ПРИ НАТИСКАНЕ НА ПЕДАЛА ЗА ГАЗТА

Мнение от rsmitrikov » 19 Мар 2014 15:09

miso25 написа:Масло чезне ли?
Ами какво да кажа за Тойотата само добри думи .След последното зареждане с гориво стана ,понеже карам пълно празно .Според мен може и да изчезне проблема, но доливах гориво и не знам колко е останало от старото .Днес ходих пак на диагностика, но няма грешки.Карах на 3 скорост с 4000-4500об в продължение на 15-20 мин понеже на 4 съм с 140км а пътя не позволяваше.Колата си е добре проблема се явява на 2100об някъде съвсем леко прекъсване
се усеща за част от секундата и изпушва .Може и да се е изчистил катализатора ако е бил зацапан за сега намаля значително .Ще пиша след като пътувам по далече .Никой не се наема да каже какви предположения има ,едното беше ЕГР-А който почистих и другото продухване на катализатора ,направих ги .Не гори масло пушека е черен както при старите автобуси biggrin.gif , но значително намаля .Или дебитомера не дава правилна информация за въздух и друг датчик който аз не знам .За сега работи като часовник с това леко отклонение ,ще потърся дебитомер от друг автомобил за проба .Ако някои се сеща нещо да помага .Благодаря!

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: ЧЕРЕН ДИМ ПРИ НАТИСКАНЕ НА ПЕДАЛА ЗА ГАЗТА

Мнение от Scott » 19 Мар 2014 15:40

rsmitrikov написа:...След последното зареждане с гориво стана ,понеже карам пълно празно ...
Приятел, ти ако след всяко зареждане се вкарваш в такъв филм ... най-прилича на кофти гориво с неизвестни примеси.
Карай по процедурата 'от евтино към скъпо' при проверката на проблема:
- диагностика (направил си)
- смяна на бензиностанцията, смяна на горивото или наливане на ново - задръж на този етап да видиш дали няма да се оправи
- ремонти - виж предното
biggrin.gif

rsmitrikov
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Окт 2010 14:42

Re: ЧЕРЕН ДИМ ПРИ НАТИСКАНЕ НА ПЕДАЛА ЗА ГАЗТА

Мнение от rsmitrikov » 19 Мар 2014 15:53

Scott написа:
rsmitrikov написа:...След последното зареждане с гориво стана ,понеже карам пълно празно ...
Приятел, ти ако след всяко зареждане се вкарваш в такъв филм ... най-прилича на кофти гориво с неизвестни примеси.
Карай по процедурата 'от евтино към скъпо' при проверката на проблема:
- диагностика (направил си)
- смяна на бензиностанцията, смяна на горивото или наливане на ново - задръж на този етап да видиш дали няма да се оправи
- ремонти - виж предното
biggrin.gif
Благодаря до този извод стигнах и аз ,но вече не останаха свестни бензиностанции ,аз за това карам пълно празно понеже зареждам на определени такива и карам до следващата, която е на пътя когато се наложи.Зареждал съм на Шел, Петрол,Лукойл,ОМВ,Ромпетрол,последното зареждане беше на ЕКО.Всички съм изключил вече остава само Ромпетрол само от там не съм имал проблеми до сега .През годините смених доста коли и бензиностанции маи е време да сменя държавата!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: ЧЕРЕН ДИМ ПРИ НАТИСКАНЕ НА ПЕДАЛА ЗА ГАЗТА

Мнение от Japanese_fever » 19 Мар 2014 22:39

Скоро сменял ли си въздушен илтър?
Както каза Scott, явно е от самата нафта.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: ЧЕРЕН ДИМ ПРИ НАТИСКАНЕ НА ПЕДАЛА ЗА ГАЗТА

Мнение от sha4ev » 20 Мар 2014 09:40

Здрасти колега.Аз също залагам на кофти нафта.Когато тръгнеш на дълъг път,не забравяй да сложиш и добавка за почистване на дюзи и горивната система.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

valerispasov
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Фев 2014 09:41

Re: ЧЕРЕН ДИМ ПРИ НАТИСКАНЕ НА ПЕДАЛА ЗА ГАЗТА

Мнение от valerispasov » 27 Мар 2014 18:18

rsmitrikov написа:Здравейте !Въпросът ми е ?При натискане педала на газта рязко ,излиза черен дим дори почернява под ауспуха.Автомобила е Тойота Корола Версо д4д 2,2 136к.с.При направена диагностика в Тойота на цариградско шосе казаха че са почистили ЕГР-А и дебитомера както и разхлабено саединение на въздушния филтър .Промяна в работата на автомобила никаква, установих по късно по магистралата .Оказа се, че никой не беше пипнал никъде .АЗ почистих ЕГР-А но проблема си остана .Проблема е ,че при движение около 2000об след автомобила се вие сериозен черен дим разхода се повиши с около 2 литра според борд компютъра .При подаване рязко газ същия проблем .При 3000об проблема изчезва но при тези об. автомобила е с 160км ,а на малка скорост не е икономчно да се кара :).Някой може ли да даде съвет къде и при кого мога да получа качествена помощ явно в официалните сервизи нямам шанс да я оправят.Благодаря предварително за помоща!
Здравей колега, при мен беше точно така както и ти го описваш. Открих най изненадващо за мен че маркучето което отива до клапана, който управлява геометрията на турбината че се е напукало и нацепило. От там турбината не работи правилно. Не ми отчиташе никакви грешки а просто пушеше здравата черен наситен дим. Смених го , почистих ЕГР-а и дебитомера и стана чудо. Колата върви страхотно и не пуши и грам. Оказа се че по веригата на вакума има общо 4 маркучета които често създават проблеми. Провери ги и пиши дали си открил нещо. Колата е Авенсис 2,2 2006г.
Toyota Avensis 2006 2,2 D4D

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4920
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: ЧЕРЕН ДИМ ПРИ НАТИСКАНЕ НА ПЕДАЛА ЗА ГАЗТА

Мнение от slowtraveler » 27 Мар 2014 20:15

Това е доста срещан ефект при малко въздух/много нафта...
Т.е. всичко, което може да намали количеството въздух (намалено налягане след турбината).
Турбина или управлението и...
Или запушен филтър (ограничаващ въздуха)...
Или нехерметичен път между турбината и колектора...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
kaman4e
Мнения: 28
Регистриран на: 23 Юни 2015 10:50
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Пушене при потегляне(черен дим) Corolla Verso 2003г D4D 90hp

Мнение от kaman4e » 08 Дек 2015 10:54

Здравейте колеги,
за една седмица 2 пъти ми се случи при потегляне(вечерно време след работа-при студен двигател) да излиза доста черен(сив) дим.Виждам го доста ясно на фаровете на колата ,която кара зад мен(направо го опушвам целия).Дизела ,който съм сложил е от Еко-Avio Diesel.
Първия път ,когато ми стана бях с обикновен дизел от Еко.Помислих си ,че ако сложа от Avio Diesel проблема ще изчезне ,но уви.Снощи пак така ,дори двигателя беше загрял.

Ако имате някакви идеи и предложения за решаването на проблема ще съм Ви благодарен.

Хубав ден!
Последно промяна от Akima на 20 Дек 2015 15:45, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.
Toyota Corolla Verso 2.0 D4D 90hp 2003г-EX

Toyota Auris 2016 бензин,MT
+
Toyota Corolla XI 1.6 Valvematic ,50th Anniversary CVT 2018

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Пушене при потегляне(черен дим) Corolla Verso 2003г D4D

Мнение от baba_metca » 08 Дек 2015 20:56

ЧЕРЕН ДИМ ПРИ НАТИСКАНЕ НА ПЕДАЛА ЗА ГАЗТА
Ползвай търсачката, защото работи прилично добре. Прочети темата и карай по описания от там ред.

Пиши какво е станало след всяка стъпка, за да знаем и ние biggrin.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 123 госта