Питане за масло

Аватар
mariooo1
Мнения: 56
Регистриран на: 16 Сеп 2009 17:56
Местоположение: бургас

Питане за масло

Мнение от mariooo1 » 30 Мар 2014 13:57

Здравейте колеги, имам едно питане към вас преди няколко дни смених маслото (MOBIL 2000 10W40) с CHAMPION 10W40 белгийско и ми се струва, че колата(YARIS 1.8VVT-I) и е по-добре. Със старото като, че не вървеше толкова и го гореше, а с новото на тръгване като, че има повече мощ, иначе звука не се е променил за горенето ще видим.Може ли да има такова нещо или ми се струва, че е по-добре mellow.gif
YARIS 1.8 VVT-I TS

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Питане за масло

Мнение от nowyaris » 30 Мар 2014 20:57

Какво ти се струва на теб не е толкова важно.Важно е какво и се струва на колата.Ти всъщност що я караш с тез бози таз хубава количка?
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
mariooo1
Мнения: 56
Регистриран на: 16 Сеп 2009 17:56
Местоположение: бургас

Re: Питане за масло

Мнение от mariooo1 » 31 Мар 2014 16:14

nowyaris написа:Какво ти се струва на теб не е толкова важно.Важно е какво и се струва на колата.Ти всъщност що я караш с тез бози таз хубава количка?
Добре де с какво да ги заменя някаква марка и спецификация.
YARIS 1.8 VVT-I TS

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 17 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: Питане за масло

Мнение от Оги » 31 Мар 2014 17:50

По принцип след като смениш маслото с ново шума на мотора намалява понеже старото масло е било малко или много разхлопано. То заради това и се сменя, всъщност.
Но да се вдигне мощността заради това според мен е по-скоро оптимистично впечатление. wink.gif
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Питане за масло

Мнение от nowyaris » 31 Мар 2014 18:05

mariooo1 написа:
nowyaris написа:Какво ти се струва на теб не е толкова важно.Важно е какво и се струва на колата.Ти всъщност що я караш с тез бози таз хубава количка?
Добре де с какво да ги заменя някаква марка и спецификация.
5W30 ; 5W40 - MOTUL,CASTROL,YACCO - SM/SN ; A4/B4/C3. Тук в раздела за магазини има колеги които продават,маслата са читави а цените сносни.Ако наистина Яриса е 1,8 той е TS модификация и си е бегачка така че хубавите масла са му жизнено важни.И смени сервиза,в който обслужваш количката - ако те са ти препоръчали маслото с което си в момента са ти направили лоша услуга. SHAMPION и MANNOL се произвеждат от белгийската фирма WOLF и поради цената и качествата си са изключително популярни сред таксиметровите шофьори които вече мразят колите си.Ако нещо друго не ти е ясно,пак питай. :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
mariooo1
Мнения: 56
Регистриран на: 16 Сеп 2009 17:56
Местоположение: бургас

Re: Питане за масло

Мнение от mariooo1 » 31 Мар 2014 18:30

Благодаря за съветите, наистина е TS 133 к.с.И сега пак набутвация с това колко мога да изкарам.
YARIS 1.8 VVT-I TS

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Питане за масло

Мнение от nowyaris » 31 Мар 2014 22:08

mariooo1 написа:Благодаря за съветите, наистина е TS 133 к.с.И сега пак набутвация с това колко мога да изкарам.
5 000 - 8 000 км.Ама на есен го махай. :thumbsup: И виж при някой дето наистина чува петела защо ти е горила "Мобила" Ако искаш да си я караш де.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
mariooo1
Мнения: 56
Регистриран на: 16 Сеп 2009 17:56
Местоположение: бургас

Re: Питане за масло

Мнение от mariooo1 » 03 Апр 2014 17:36

nowyaris написа:
mariooo1 написа:Благодаря за съветите, наистина е TS 133 к.с.И сега пак набутвация с това колко мога да изкарам.
5 000 - 8 000 км.Ама на есен го махай. :thumbsup: И виж при някой дето наистина чува петела защо ти е горила "Мобила" Ако искаш да си я караш де.
За горенето след като се порових тук там може да се окажат дефектни сегменти.От предишния собственик (италианеца) имам една тетрадка в която си е записвал всяка година по месеци какво е правено и от 100 000км е започнала по-малко да гори(купувал е по 1л), иначе е гледана имам и около 15-16 фактури за обслужване(италиански с номера на шасито) в сервиз TOYOTA на всеки 15000км Т.О. на стойност няколко стотин евро всяка и вътре е описано всичко какво е сменяно по нея от чисто нова.
YARIS 1.8 VVT-I TS

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Питане за масло

Мнение от nowyaris » 03 Апр 2014 18:15

За намаляването на количеството масло в двигателя (щото не е сигурно дали го гори , нали ?) може да има много причини. Ако обаче ти губи само по 1 литър на 15 000 както ти е писал италянеца според мен нямаш никакъв проблем.Сложи си хубаво масло каквото съм ти писал,сменяй го на 10 хил. или веднъж годишно и си карай бонбончето.Ако ти скочи фрапантно разхода тогава ще му мислиш.Ама разкарай тази боза от двигателчето по възможност по-скоро.някъде говореха за промивка на двигателя преди смяна-за мен е лоша идея-източи добре старото,налей си хубаво ново и то новото малко по малко ще си измие каквото е оцапано. :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Питане за масло

Мнение от Japanese_fever » 03 Апр 2014 18:44

nowyaris написа:Ама разкарай тази боза от двигателчето по възможност по-скоро.
И аз мисля така, ако може - веднага да го смениш, само че без промивката.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
mariooo1
Мнения: 56
Регистриран на: 16 Сеп 2009 17:56
Местоположение: бургас

Re: Питане за масло

Мнение от mariooo1 » 03 Апр 2014 18:50

Ами аз я имам от лятото и съм и навъртял 5000-6000км и нямам голям поглед върху нея, ама съм долял 1л от Мобила и затова го смених понеже си мисля че е от него, но знам ли.Предишните ми два яриса 1,3 и 1,5 нямаха никакъв проблем с маслото колко сипа толкова източа като съм им сипвал elf 5w30.Сега май трябваше пак от него да сипя ама се доверих на майстора и...
YARIS 1.8 VVT-I TS

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Питане за масло

Мнение от Japanese_fever » 03 Апр 2014 21:24

Сипвай 5W30 или 5W40 пълна синтетика.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Питане за масло

Мнение от nowyaris » 03 Апр 2014 22:16

mariooo1 написа:Ами аз я имам от лятото и съм и навъртял 5000-6000км и нямам голям поглед върху нея, ама съм долял 1л от Мобила и затова го смених понеже си мисля че е от него, но знам ли.Предишните ми два яриса 1,3 и 1,5 нямаха никакъв проблем с маслото колко сипа толкова източа като съм им сипвал elf 5w30.Сега май трябваше пак от него да сипя ама се доверих на майстора и...
Ако пак ще слагаш от френското /румънското/ гледай да е ELF SOLARIS 5W30 LLX или LSX .Другите модели на това масло не са точно за твоя Ярис.Но за тези пари можеш да си вземеш перфектен Мотул или Кастрол,а даже и Мобил.Не виждам с какво те привличат румънците?ама твоя си работа.И за напред се изказвай по-нежно за майсторите изобщо , щото в нашия форум има хора много чувствителни на тази тема biggrin.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Питане за масло

Мнение от scorpion » 04 Апр 2014 10:24

На Микрата сложихме 10W/40 Maxxus. Вероятно всички ще скочат и ще кажат .... ама какво е това менте пък макар и произведено в Германия. Долнопробен боклук. Сменяй веднага.... Можех да сложа Мобил, Кастрол, Тотал или каквото и да е там реномирано масло, чийто бранд грее като реклама на болид на Ф1. Да но това масло е сложено от сигурен човек, който вече години обслужва всичките си клиенти с него (подчертавам обаче с автомобили с негарантиран пробег и над 10Г) и няма такъв, който да се е оплакал. Масло като масло, което ако се сменява редовно си върши чудесно работата.

Колегата ще си реши дали да си сменя маслото с някаква реномирана марка но единствената ми препоръка е да е 10W/40. При липса на гаранция за километрите и експлоатацията на този мотор, гарантирано всяко "по-тънко" масло ще бъде доволно харчено, а шумът от двигателя висок.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Питане за масло

Мнение от nowyaris » 04 Апр 2014 10:34

Аз след хиляди теми и милион поста във най-различни форуми така и не разбрах какво общо има пробега с вида на маслото.В момента австриеца за когото работя кара 530 комби на 11 години с трилитров дизел и пробега му е над 485 хиляди.Откакто го има кара с БМВ масло 5/30.Изобщо не му го пипа,нито долива,нито нищо и го сменя на 20 хиляди.Верно че ги прави за 3 месеца щото непрекъснато шари между Палермо и Ужгород , но каза че е сменял само автоматичната кутия,по двигателя нищо.Така че..... . Най-добре да се спазват указанията на японските инженери,а не на гаражните майстори от квартала-поне докато нещо не докаже че японските двигателостроители не са прави .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта