celica t23 РАБОТИ НА 3 ЦИЛИНДЪРА НА БЕНЗИН

vasio1
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Окт 2013 15:06

celica t23 РАБОТИ НА 3 ЦИЛИНДЪРА НА БЕНЗИН

Мнение от vasio1 » 30 Мар 2014 19:54

здравеите за 2ри път пускам тази тема надявам се в правилния раздел този път имам селика т23 докато не и сложих газ може да се каже че бях доволен от нея
да мина диреткно на въпроса при първо палене сутрин колата пали нормално на газ също работи нормално но след като загрее ако и я изгася и запаля на вече топъл двг пали на 3 цилиндъра и работи на 3 докато прехвърли на газ като прехвърли всичко си е ок та въпроса ми е дали е от дюзите защото на скоро ги сменях но с втора употреба или проблема е другаде минал съм през доста маистори и мненията са от затегнал клапан че нямало компресиа в цилиндъра до катализатор някои може ли да ми даде адекватно мнение по въпроса ще съм много благодарен някои да пише че направо намразих колата вече

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: celica t23 РАБОТИ НА 3 ЦИЛИНДЪРА НА БЕНЗИН

Мнение от Vokil » 30 Мар 2014 22:00

Първо трябва да се определи кой цилиндър не работи (вадене на буксите на всяка дюза една по една където оборотите не се променят при ваденето този е заподозрения :) ) после се разменя дюзата със съседния цилиндър и ако положението се е променило значи е от дюзата ако не значи е нещо друго (компресия искра и т.н.). Успех!
Човек и добре да живее умира .......

vasio1
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Окт 2013 15:06

Re: celica t23 РАБОТИ НА 3 ЦИЛИНДЪРА НА БЕНЗИН

Мнение от vasio1 » 31 Мар 2014 09:28

после ще меря компресия кофтито е че сам сменял сегменти преди 3 месеца и яко се окаже клапан пак отваряне ще трябва и незнам на кои да се доверя не ми е за парите просто искам да е оставя при някои които знам че ще ми е направи както трябва не искам да си тровя нервите да чета по сякви форуми преди тази кола съм имал 8 други и никога не съм разбирал от коли от както имам тази толкова много съм чел за нея че имам чувстовото че мога сам да си е отворя и ремонтирам колега мерси за препоръките сега маистора като се върне от англия ако съм без компресия ше го хвана да е обезглави !!!!

vasio1
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Окт 2013 15:06

Re: celica t23 РАБОТИ НА 3 ЦИЛИНДЪРА НА БЕНЗИН

Мнение от vasio1 » 07 Апр 2014 11:02

проблема ми е решен колата смучеше въздух от някъде колегите ж форума не са особенно тозивчиви добре че има читави механици благодаря не колегата които сподели мнение за проблема ми

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 107 госта