Тропане, вибрации и криви гуми или баланси...

Аватар
hyankov
Мнения: 1417
Регистриран на: 11 Сеп 2006 22:05
Местоположение: София
Обратна връзка:

Тропане, вибрации и криви гуми или баланси...

Мнение от hyankov » 29 Апр 2014 20:14

Здравейте,

Проблем #1 - волана вибрира при скорост по-висока от 40-50км/ч. Обичайните заподозрени са рейка и криви дискове. Дисковете са ми на по малко от година, а от сервиза не казаха нищо за рейката. Викат - криви гуми или дажанти, върви на гумаджия.

Проблем #2 - едно потракване по неравности (или рязко тръгване) от задна лява страна (поне така го чувам аз). Накрах ги да проверят всичко по ходовата част - било здраво, да съм видил гумаджия какво ще каже. Възможно ли е да хлопа накладка? Никога не чувам тропане докато съм натиснал спирачката. Има ли лесен начин да проверя/отстраня ако това е проблема, или трябва да вдигам на крик, свалям гумата и апарата?

Забелязах че само предните ми гуми имат някакви баланси. Задните нямат. Това нормално ли е? Не помня като сменях гумите отзад дали са слагали, та сега не знам паднали ли са или просто няма нужда.

Поздрави
Subaru Impreza III Hatchback (2009) - 2.0R MT, 150 hp
Toyota Avensis (2000) - 2.0 D-4D (личен рекорд - 4.1л/100км) - SOLD
Toyota Corolla LE (2000) - 1.8, 125 hp - SOLD

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тропане, вибрации и криви гуми или баланси...

Мнение от scorpion » 30 Апр 2014 13:53

Проблем #1 - първо наистина нов баланс на гумите и евентуално изправяне на джанти, след това други причини. При криви дискове ще тресе при спиране. Ако джантите са алуминиеви, баланса е отвътре. А може пък и на стоманени да с епадне да е отвътре но поне на мен това ми се случвало много рядко. така, че баланс. Вероятно проблема ще отпадне.

Проблем #2 - Без вдигане и канал няма как да стане, т.е. да се провери от къде идва проблема. Може да е амортисъор (или разбита лапа или гумички при окачването), може да са разбити гумени тампони по окачването, може да тропа сп.апарат и т.н., а може просто и нещо по окачването на изпускателната система да потропва - гърнета, тръби, някой ластик или там каквото има да е изтървал.

успех !

golddigger11
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Апр 2014 20:13

Re: Тропане, вибрации и криви гуми или баланси...

Мнение от golddigger11 » 04 Май 2014 11:52

Hvani auspuha I go razklati ne bi trqbvalo da ima golqmo otklonenie ako ima moje da ima nqkoq skysana skoba ili tampon. Nakladkite po princip si tropat pri men samo pri preminavane prez relsi na tramvai zashoto nqma prujini koito da gi vryshtat sled otpuakane na pedala na spirachkata. Izvinqvam se che ne picha na kirilica no ot telefona nqma kak.

Аватар
Kiki
Мнения: 8210
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Тропане, вибрации и криви гуми или баланси...

Мнение от Kiki » 04 Май 2014 13:28

Не знам дали имаш представа какво тропане се чува от разбити тампони на стабилизиращата щанга или разбити биалетки.
Имаш чувството, че ще ти изпадне колелото, а в същност не са чак толкова важни елементи.
Мойте тампони на стабилизиращата щанга бяха разбити и се усещаше едно голямо гадно чукане именно при тази скорост.
Струват 20 лева, а тропат за 2000лв. biggrin.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] и 160 госта