Авенсис '99 7A-FE забива нос след 150км/ч

KingSteve
Мнения: 169
Регистриран на: 05 Юли 2008 14:52
Местоположение: Варна

Авенсис '99 7A-FE забива нос след 150км/ч

Мнение от KingSteve » 30 Апр 2014 08:59

Добър ден колеги. Нуждая се от съвет от някой по-опитен от мен.
За 2ри път вече ми се случва колата да забие муцуната на магистралата. Първия път при 160км/ч и около 5000 оборота. Съмненията веднага паднаха в/у горивната система. Влязох в сервиз, сменихме горивен филтър, прегледаха колата през OBD-то. Нямаше никакви грешки натрупани. Юрнах я пак на магистралата - 180км/ч и никакви проблеми. ~1000км по-късно - пак същия филм но на 150км/ч(check engine не свети). Усъмних се, че е малко трудно отново да прецакам горивен филтър за 1000км а и честно казано този, който смених преди не изглеждаше никак мръсен отвътре и ресетнах ECU-то. Колата сега върви нормално.

Малко предистория: Преди време обсъждахме надълго и нашироко евентуален проблем с предваренето. След човъркане по Lean Burn или Camshaft сензора колата работеше нормално за около 3 4 дена, след което ECUто взема някаква кьорава настройка и започва да тресе при потегляне. Тогава грижи по магистралите обаче нямаше. Този проблем остана нерешен.

Имам съмнение, че ECUто се базика с двигателя мн здраво, респективно с мен. Възможно ли е? Ако се наложи да сменям ECU нужно ли е обучение за имобилайзера. Доколкото разбрах от ровене в нета информацията за ключа се съхранява в отделен блок:
Изображение
Заключен ли е към ECU-то по някакъв начин?
Благодаря предварително на всеки, който има желание да помогне.
Avensis 7A-FE

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Авенсис '99 7A-FE забива нос след 150км/ч

Мнение от mirott » 30 Апр 2014 11:54

Привет. Проверил ли си вакумния клапан на смукателя?!

KingSteve
Мнения: 169
Регистриран на: 05 Юли 2008 14:52
Местоположение: Варна

Re: Авенсис '99 7A-FE забива нос след 150км/ч

Мнение от KingSteve » 01 Май 2014 19:45

Да, колега. Работи повече от нормално. След 1то изрязване над 3000 3500 оборота, клапана се отваря при най-малкото докосване на педала на газта. Наскоро бях сменил всички тръбички около него с нови.

Някой има ли идея Engine ECU сходено ли е по някакъв начин с имобилайзер контролера и може ли да се смени ECUто без да има нужда да се обучават ключове при положение, че всички черва на имобилайзера остават оригиналните?
Avensis 7A-FE

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Авенсис '99 7A-FE забива нос след 150км/ч

Мнение от Vokil » 01 Май 2014 21:49

Ако компютъра е чисто нов той си се "оженва" сам за първия ключ с който запалиш колата.
Човек и добре да живее умира .......

KingSteve
Мнения: 169
Регистриран на: 05 Юли 2008 14:52
Местоположение: Варна

Re: Авенсис '99 7A-FE забива нос след 150км/ч

Мнение от KingSteve » 01 Май 2014 22:43

Вероятно си прав, защото в нета има база данни с дъмпове на паметите, в които се съхранява "номера" на ключа. Според този документ
http://www.astoundinginc.com/sites/toad ... manual.pdf номерата на ключовете се съхраняват в памет вътре в "theft warning" модула, а не в ECU.
Въпроса е има ли брачна халка м/у него и ECU. Ако има и сложа директно друг употребяван ECU, просто няма да запали.

Останах озадачен също така след като успях да запаля колата с откачена антена на контактния ключ. Единственото според мен логично обяснение е:защото малко преди това запалих колата със закачена антена и може би има таимаут, който не е бил изтекъл. Докато работеше двигателя шината, по която комуникира ECU с "theft warning" модула беше активна => последният му е снесал инф. за коректен ключ.
На всички Авенсиси 99та ли липсва индикатор за имобилайзера на таблото? По-новите имат.
Avensis 7A-FE

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Авенсис '99 7A-FE забива нос след 150км/ч

Мнение от Vokil » 03 Май 2014 19:39

И в модула и в копютъра има инфо за ключовете като е по-интересен записа за мастър ключа после с него можеш да си обучиш колата да познава и няколко сервизни.Ключарите взимат около 200лв да ти обучат ключ на не нов компютър.
Човек и добре да живее умира .......

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 167 госта