откраднат катализатор

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: откраднат катализатор

Мнение от Japanese_fever » 13 Май 2014 08:43

Интересното е, че щом ви крадат катализаторите, значи те все пак се купуват, както каза колегата на черно.
5 бона за катализатор, това да не ти е катализатор за реактивен двигател? Отделно всеки нормален човек би отипъл до Сърбия, Румъния или Гърция и би си взел използван катализатор за 100-ина евро.
Тук във форума м/у другото имаш един измамник, който изкупуваше или май крадеше катализатори. После някой го купува от него за 300 лева вместо да дава 5 бона за нов и така кръгът се затваря- катализатори се крадат и после продават.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: откраднат катализатор

Мнение от Airfan » 13 Май 2014 09:50

Това, може би е вярно за по-стари коли, но за моята дори и джанти няма втора ръка, камо ли катализатори... не дай си боже да го пипне някой!
Изображение Изображение

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Re: откраднат катализатор

Мнение от kickata » 13 Май 2014 10:09

Катализаторите се крадат заради съдържащите се в тях между 1 и 4 г платина и ценни метали. Платината в катализаторите на дизеловите автомобили е повече като количество от бензиновите.
Не съм чул някой да си купува катализатор втора употреба за да си го монтира на колата... boxed.gif
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: откраднат катализатор

Мнение от veso_hds » 13 Май 2014 10:25

Джапи,наистина кръгът се затваря,лошото е ,че скоро няма да се отвори.Хипотетично да кажем,че си купя нов(или втора употреба)катализатор.Кой ми гарантира,че след време няма пак да го откраднат-никой.И сега ще ти дам един кратък пример,белким разбереш за какво иде реч. Преди десетина години на мой приятел,бивш служител в "органите" през нощта му откраднаха двата фара.Още на другия ден автоджамбазите лично му ги поставиха,извиниха му се и му казаха,че е станала грешка.На мен за 20г. притежание на Трабант(и при комунизма,и при дИмокрацията) само двигателя дето не ми откраднаха.Винаги сезирах Органите" и винаги след време получавах неизменния отговор-извършител неизвестен.
Изводите оставям за теб!
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
iovkito
Мнения: 2840
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: откраднат катализатор

Мнение от iovkito » 13 Май 2014 11:15

Няма смисъл да се нищят схемите в системите ни , там работата е тотално сбъркана и работи против обикновения човек. На мен разследващият полицай ми показа снимка на тези , които са ме обрали , видях им уродливите физиономии , а след 3 месеца от прокуратурата получих писмо , че разследването срещу неизвестен извършител се прекратява. Та така , полицията дори и да свърши нещо пак не е сигурно , че ще се стигне до присъди.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: откраднат катализатор

Мнение от veso_hds » 13 Май 2014 14:06

iovkito написа:Няма смисъл да се нищят схемите в системите ни , там работата е тотално сбъркана и работи против обикновения човек. На мен разследващият полицай ми показа снимка на тези , които са ме обрали , видях им уродливите физиономии , а след 3 месеца от прокуратурата получих писмо , че разследването срещу неизвестен извършител се прекратява. Та така , полицията дори и да свърши нещо пак не е сигурно , че ще се стигне до присъди.
Абсолютно си прав и спирам до тук!
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: откраднат катализатор

Мнение от Japanese_fever » 13 Май 2014 17:35

iovkito написа:Няма смисъл да се нищят схемите в системите ни,...
Сблъсквал съм се и аз много пъти със Системата. Аз примерно съм безкористен и гледам нещата да ги представям реално и неутрално, а не вижте колко е хубаво в САЩ, а колко е зле в БГ. За това често съм мразен и от тези в БГ и от тукашните имигранти. Таз на мен още първите години тук ми разбиха стъклото на Сивик-а и от вътре отвориха багажника, в който имаше стерео усилвател и бас колона (с тях купих колата). Подадох жалба в полицията. След няколко седмици ми отговориха, че следователката била в отпуска и не се знаело ще продължи разследването. Нямах пълно каско, защото колата беше на над 10 години. Та в крайна сметка, платих да ми поставят ново странично стъкло. Стереото не се намери и така. Казвам го това, защото няма перфектно място за живеене на земята. На моя приятелка тук й откраднаха портфейл с кредитни карти. Глупакът почнал да пазрува с тях веднага по разни бензиностанции по пътя си. Веднага се видя къде е пазарувал и на къде пътува - нищо. Полицията отказа да го преследва. Има една приказка в САЩ, че полицията се взема на серизоно само, ако има убийство при всичките други случаи - кражби, дребни измами и подобни не си мърда пръста много и това в най-полицейската държава в света.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: откраднат катализатор

Мнение от scorpion » 13 Май 2014 20:53

Преди доста години взех от баща ми семейния Фиат 125р за да го стегна и карам. Хвърлих около 2000 дойч марки за пълна реставрация - купе, двигател, ходова част, интериор... беше като купена отново от Кореком. ..След 2 седмица радост, една сутрин слизам пред блока и....колата я няма. Открадната.... удавих мъката и яроста от безразличието на полицията с бутилка джин... След 3 месеца изненада. Известие от полицията, че колата е намерена. В Етрополе. Изхвърчах буквално да си прибера колата. Изненада - пребоядисана с метлата, пренабити номера. Както и да е. Припознах я но да я взема трябваше след прокурорско писмо. Изчаках и след месец отново в полицията в Етрополе. Бях взел бонбони, някой лев за благодарност. Каква беше изненадата - всички джанти и гуми сменени с някакви оръфляци...Бях бесен но преди това протокола беше подписан (първото ходене) ... Взех си колата (бонбони и бонус не им се полагаше) и на 200 метра от полицията спрях, защото щях да катастрофирам. Джантите дори не бяха завити... Грозна и мерзска постъпка от тези, които хем ми бяха направили добро но и се бяха изсрали на него (извинявам се за думите) ...

Съчувствам на колегата и желая нататък всичко да е ОК.

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: откраднат катализатор

Мнение от sha4ev » 13 Май 2014 23:04

Пичове ония на жълтите павета докато не им се случи съдбата на Чаушеску,още дълги години ще си припомняме за (Хубавите Стари Времена).
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

lubosh
Мнения: 82
Регистриран на: 03 Фев 2008 07:05
Местоположение: гр. София
Обратна връзка:

Re: откраднат катализатор

Мнение от lubosh » 14 Май 2014 07:04

На моята кола, са махнати и катализатореа и дпф-а. Голи тръби са в момента без резонатор. Една идея е по-шумна, но само ако си отвън до колата. В купето, независимо на каква скорост, няма никаква разлика в шума. Все пак мотора е с турбина.
Toyota Avensis '99 2.0TD, Avensis II '07 2.0 D-4D 126 к.с. 1AD-FTV, Avensis '13 T27 2.2 D-CAT 2AD-FHV

Изображение

Diesel 2 D 4D
Мнения: 71
Регистриран на: 09 Апр 2014 11:04
Местоположение: София

Re: откраднат катализатор

Мнение от Diesel 2 D 4D » 23 Май 2014 10:13

Докато скрабаджийте не бъдат "стегнати" като спрат да изкупуват такива неща непрекъснато ще ни крадат и продават откраднатото за жълти стотинки. Крумови закони за 5 години само !

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: откраднат катализатор

Мнение от sha4ev » 23 Май 2014 22:01

Крумови закони за 5 години само ![/quote]



Това е истината.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Google [Bot] и 125 госта