Покупка на Авенсис

Аватар
bobotnik
Мнения: 12
Регистриран на: 16 Май 2014 13:41
Местоположение: Пловдив

Покупка на Авенсис

Мнение от bobotnik » 17 Май 2014 16:03

Здравейте колеги, решил съм да си купя Авенсис 2004-2007, обаче питанките и дилемите ми са много.
От няколко дни ще ми се пръсне главата направо от въпроси, изчетох една камара мнения и теми и имам чувството, че вече почвам тотално да се обърквам. Дилемите са ми - дизел или бензин, с верига или с ремък, а въпроса, дали да е фейслифта май отпада, защото честно казано старата ми харесва повече салона и таблото. Та голямото чудене е , ако е дизел, дали да търся с верига,ако не намеря читава- на ангренажа смяната колко излиза като парички, някакви други разлики и т.н. За безиновите също ще бъда благодарен за мнения. Направо съм в тотална обърквация ... Благодаря ви предварително за мненията, които могат да са ми от полза. :help:
Toyota Avensis Т25 1.8 VVTI
Кефа цена няма!

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на Авенсис

Мнение от lederman » 17 Май 2014 17:41

Веригата - ремък, няма какво да се чудиш. Ремъка се проверява на 200 000 и толкова. Освен това ако е дизел, се насочи към варианта след феислифта, а те всички са с верига. Изборът ти за след фейса е препоръчителен за дизелова кола, заради промените в демпферния маховик, премахващи разбиването на малко километри.
Бензин - дизел, има много мнения по въпроса, но аз мисля, че важното е да купиш здрав автомобил. Аз карам дизелов, 2.2 (модела двигател е 2AD-FTV, с верига) и съм много доволен.

Независимо от двигателя, гледай с внимание следните неща:
1 - как се включват скоростите.
2 - състоянието на фаровете (особено ако са с Оригинален ксенон) -помътнели стъкла, интензитет на светлинното петно.
3 - маркуча за високо налягане от хидравличната помпа до рейката - омаслява се, нов само оригинален, но се ремонтира не много скъпо.
4 - самата рейка.
5 - гледай да е оригинално без филтър за твърди частици
6 - избягвай D-Cat мотора (2AD-FHV 177 Hp)
7 - иди на читава диагностика на дюзите и останалата част от горивната система, разбира се. (вероятно най-добре е в някой официален сервиз).
Изброените неща са различно скъпи за ремонт, някои са лесни и скъпи, други евтини и сложни, но се наблюдават и е добре да си наясно какво взимаш и колко ще ти трябват после за евентуални ремонти.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
bobotnik
Мнения: 12
Регистриран на: 16 Май 2014 13:41
Местоположение: Пловдив

Re: Покупка на Авенсис

Мнение от bobotnik » 17 Май 2014 18:29

Благодаря много колега за изчерпателния отговор drunk.gif . Утре ще ходя да гледам една бензинка 1.8, доколкото разбрах и тя е с верига. Дават я на 70000км, ама нещо силно ме съмнява, защото е от салон. Каквото и да харесам , ще ходи в Тойота на преглед и на наш човек , след това, за да съм сигурен. Някой също, ако може да сподели и на бензиновите болките, ще черпя бира :thumbsup:
Toyota Avensis Т25 1.8 VVTI
Кефа цена няма!

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Покупка на Авенсис

Мнение от saho » 17 Май 2014 19:35

Възможен разход на масло, но до коя година беше до 2003 ли, до 2005 ли... Въпреки това е чудесен избор.
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

GIK
Мнения: 42
Регистриран на: 07 Апр 2014 00:42
Местоположение: Етрополе

Re: Покупка на Авенсис

Мнение от GIK » 17 Май 2014 23:09

lederman написа: Изборът ти за след фейса е препоръчителен за дизелова кола, заради промените в демпферния маховик, премахващи разбиването на малко километри.
Колега не знаех, че има промени. Наистина ли е подобрен, разкажи нещо повече.
Слабите отмъщават, силните прощават, а щастливите забравят.

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на Авенсис

Мнение от lederman » 18 Май 2014 08:06

GIK написа:
Колега не знаех, че има промени. Наистина ли е подобрен, разкажи нещо повече.
Не мога да ти кажа подробности, знам само че проблема е отстранен и маховика кара не по-малко от съединителя ...
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Re: Покупка на Авенсис

Мнение от kaltcev.72 » 18 Май 2014 11:24

Здравейте ,аз съм собственик на дизелов Авенсис след фейслифта . Мога само да кажа ,че съм доволен от автомобила като цяло . Доста изчетох конкретно за модела ,писано е доста във форума . За изборът бензин/дизел според мен зависи и от какъв ще бъде пробега ,ако пътувате малко бензинът е за предпочитане ,но ако правите доста километри дизелът е по добре .
Но независимо дали автомобила ще е дизел/бензин най важно е как е бил поддържан и експлоатиран ,претърпявал ли е тежки удари и в какво техническо състояние е в момента .
Ше фърла с тебе по нещо!

Аватар
bobotnik
Мнения: 12
Регистриран на: 16 Май 2014 13:41
Местоположение: Пловдив

Re: Покупка на Авенсис

Мнение от bobotnik » 18 Май 2014 13:30

Благодаря на всички, които се отзоваха с мнение. Отивам да гледам две бензинови. А дано са в ред. Иначе наистина е важно да е поддържана колата, а бензин или дизел - няма значение. Важното е да е стабилна и сигурна, а не да паля свещ, преди да тръгвам нанякъде. :thumbsup:
Toyota Avensis Т25 1.8 VVTI
Кефа цена няма!

rastureniq
Мнения: 13
Регистриран на: 09 Ное 2009 19:39

Re: Покупка на Авенсис

Мнение от rastureniq » 19 Май 2014 02:18

Варианта който ще ти пасне колега е дизел с старото купе(2003г-2006г) и новият мотор който е със веригата,но е много труден за намиране.Завода в Франция е сглобявал такива преди фейса, старото купе с новият мотор и 6-степенната кутия, но в България са много малко вкарани и много рядко съм виждал да се продават.Миналата година в Пазарджик се продаваше такава, ходих гледах я, беше перфектна с всички екстри + монохромната навигация и оригиналната фактура на стойност 30 000 евра.Ако, все пак намериш такава в добро състояние вземай без да се колебаеш.Успех в търсенето колега.
Toyota Avensis 2 sedan 2.0 D4D 116k.s / Toyota Avensis 2 sedan 2.0 D4D 126 k.s

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на Авенсис

Мнение от Rudy » 19 Май 2014 07:25

rastureniq написа:Варианта който ще ти пасне колега е дизел с старото купе(2003г-2006г) и новият мотор който е със веригата,но е много труден за намиране.Завода в Франция е сглобявал такива преди фейса, старото купе с новият мотор и 6-степенната кутия, но в България са много малко вкарани и много рядко съм виждал да се продават.
Това (Авенсис правен във Франция) е пълна измишльотина. Авенсис е произвеждан само в УК. Сигурно си го чул от джамбазин, а техните торби с лъжи са безброй. Единствено дизайна е правен от френското студио на Тойота, но не е произвеждан никъде другаде, освен в Дарбишър. Дори колите изнасяни за Япония и Нова Зеландия.
Изображение

Аватар
bobotnik
Мнения: 12
Регистриран на: 16 Май 2014 13:41
Местоположение: Пловдив

Re: Покупка на Авенсис

Мнение от bobotnik » 26 Май 2014 18:07

Ще бъда благодарен, ако някой може да ми предостави линк или информация за нивата на оборудване при Авенсис 2005г. drunk.gif
Toyota Avensis Т25 1.8 VVTI
Кефа цена няма!

Аватар
iovkito
Мнения: 2840
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Покупка на Авенсис

Мнение от iovkito » 26 Май 2014 20:20

Копирам го от друга тема , в която съм го писал. Екстрите са почти същите като изключим мигачите в огледалата и аудиосистемата , която не чете мп3 при стария авенсис.
Първо ниво , всички системи за сигурност и 9 въздушни възглавници , климатик , предни електрически стъкла , обикновено огледало за обратно виждане , странични огледала в цвета на купето с мигачи и ел регулиране , аудиосистема с 8 тонколони с мп3 , стоманени 16 цолови джанти с декоративни тасове . Второ ниво - климатроник ,прибиране и подгряване на страничните огледала , електрохроматично огледало за обратно виждане , задни ел стъкла , биксенон фарове , предни халогенни фарове за мъгла , автоматични фарове и чистачки , алуминиеви джанти , преден подлакътник. Трето ниво - кожен салон , електрическо регулиране на предните седалки , подгряване на предните седалки , система за измиване на фаровете , cd-changer за 6 диска вграден в арматурното табло , допълнително подгряване на двигателя(за дизелите) , подгряване на предното стъкло . Може да съм пропуснал нещо , но пиша по спомен , общо взето това са екстрите. Не се сещам шибедаха , който е само при комбито , дали беше във второ или трето ниво . Също така в последното джантите са 17 цолови , но такова оборудване въобще не се предлага за двигател 1,8.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
bobotnik
Мнения: 12
Регистриран на: 16 Май 2014 13:41
Местоположение: Пловдив

Re: Покупка на Авенсис

Мнение от bobotnik » 27 Май 2014 12:14

Благодаря ти, защото тази, която гледам има автоматични чистачки, но няма автоматични фарове. Всичко друго отговаря на второ ниво. Може лостчето да е сменяно.
Toyota Avensis Т25 1.8 VVTI
Кефа цена няма!

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на Авенсис

Мнение от scorpion » 27 Май 2014 12:26

iovkito написа:Копирам го от друга тема , в която съм го писал. Екстрите са почти същите като изключим мигачите в огледалата и аудиосистемата , която не чете мп3 при стария авенсис.
Първо ниво , всички системи за сигурност и 9 въздушни възглавници , климатик , предни електрически стъкла , обикновено огледало за обратно виждане , странични огледала в цвета на купето с мигачи и ел регулиране , аудиосистема с 8 тонколони с мп3 , стоманени 16 цолови джанти с декоративни тасове . Второ ниво - климатроник ,прибиране и подгряване на страничните огледала , електрохроматично огледало за обратно виждане , задни ел стъкла , биксенон фарове , предни халогенни фарове за мъгла , автоматични фарове и чистачки , алуминиеви джанти , преден подлакътник. Трето ниво - кожен салон , електрическо регулиране на предните седалки , подгряване на предните седалки , система за измиване на фаровете , cd-changer за 6 диска вграден в арматурното табло , допълнително подгряване на двигателя(за дизелите) , подгряване на предното стъкло . Може да съм пропуснал нещо , но пиша по спомен , общо взето това са екстрите. Не се сещам шибедаха , който е само при комбито , дали беше във второ или трето ниво . Също така в последното джантите са 17 цолови , но такова оборудване въобще не се предлага за двигател 1,8.
Общо взето май са това плюс: имитация на абаносова декорация по таблото и вратите, топка ск.лост от алуминий-кожа, алуминиева апликация с надпис авенсис на прага на вратите (предните), плюс протектор на задните вежди (фолио), Джантите 17" пет лъча ... друго не се сещам НО макар, че и при мен да имаше в офертата т.н. зимен пакет (вероятно това е подгряването), аз така и не разбрах какъв е пакета и какво му е зимното, т.е. допълнително подгряване на двигателя нямам unsure.gif

Апропо: мой познат си е сложил на Авенсиса страхотни две ауспухови тръби (стоят много спортно и много отварят задницата), заден спойлер и алуминиева апликация на хоризонталната част на бронята при багажника, както и никелирани декоративни покрития за дръжките на вратите. Стоят страхотно без да е цигания.

Аватар
iovkito
Мнения: 2840
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Покупка на Авенсис

Мнение от iovkito » 27 Май 2014 21:25

Имам спомен , че този пакет включваше подгряване на предното стъкло , измиване на фаровете , подгряване на двигателя и подгряване на предните седалки. Не знаех , че има авенсиси , които са закупени в България и са последно ниво на оборудване и са без подгряване на двигателя.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 157 госта