Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4 XA30

Аватар
vesko5
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Май 2015 16:24

Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4 XA30

Мнение от vesko5 » 25 Май 2015 09:21

Здравейте колеги,
Това е първото ми мнение, тъй като от 20.05.15 съм собственик на Toyota Rav4 2.2 D-4D 136 hp. (2006 г.)
Проблема ми се появи тази сутрин.
Снощи, като се прибирах изгасих двигателя, затворих вратите и заключих автомобила с бутончето за централно заключване от контактния ключ. Съвсем нормално се заключи колата и се прибрах.

Тази сутрин, при опит да отключа автомобила от отключващият бутон на контактния ключ - не се получи!!!

Наложи се да отключа автомобила от ключалката на шофьорската врата. Отключих, отворих и дотам!!!

При опит да вкарам ключа в патрона за палене, той не понечи да влезе!!! Батерията на ключа би трябвало да е добре, защото при натискане на бутоните за отключване и заключване червеният светодиод мига. А и не знам дали това има значение при условие, че ключът механично не иска да влезе целият в патрона на запалването.

Имал ли е някой подобен проблем и как се е справил? Не намерих никъде във форума нещо подобно - ако съм пропуснал нещо вече написано, моля да бъда извинен и да ми дадете линк към проблема.
Поздрави и приятна седмица.
Последно промяна от Akima на 25 Май 2015 13:13, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.
Toyota Rav4 III 2006 2.2 D-4D 136 hP

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем с контактния ключ - не влиза в патрона за запалв

Мнение от TATI » 25 Май 2015 09:57

Защо ли ми мирише на опит за кражба. Иди при някой ключар да погледне дали няма счупено парче в патрона.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
vesko5
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Май 2015 16:24

Re: Проблем с контактния ключ - не влиза в патрона за запалв

Мнение от vesko5 » 25 Май 2015 10:19

TATI написа:Защо ли ми мирише на опит за кражба. Иди при някой ключар да погледне дали няма счупено парче в патрона.
Помислих си го и аз ... но все пак сутринта автомобила беше заключен!!!
Toyota Rav4 III 2006 2.2 D-4D 136 hP

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4

Мнение от Akima » 25 Май 2015 13:15

Добре дошъл.

Размърдай малко волана и върти ключа леко наляво надясно/с малка амплитуда/.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
vesko5
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Май 2015 16:24

Re: Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4

Мнение от vesko5 » 25 Май 2015 14:25

Akima написа:Добре дошъл...
Благодаря ... добре заварили :)

Оказа се опит за посегателство :( Ключарят (става въпрос за гр.Варна - Николай) каза, че не са имали подходящият код за имобилайзера (или нещо подобно) но са успели да разбият патрона за запалването. Вероятно са си направили и ключ по патрона от шофьорската врата. Сега ще слагам и допълнителна аларма. Няма как ... колата седи на улицата все пак!
Toyota Rav4 III 2006 2.2 D-4D 136 hP

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4

Мнение от BOz » 25 Май 2015 16:32

От каското не ти ли искат аларма?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4

Мнение от mirott » 25 Май 2015 16:46

Някои застрахователи не искат аларми...

Аватар
vesko5
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Май 2015 16:24

Re: Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4

Мнение от vesko5 » 25 Май 2015 17:35

BOz написа:От каското не ти ли искат аларма?
Колата има аларма - фабрична!
Toyota Rav4 III 2006 2.2 D-4D 136 hP

gena_bs
Мнения: 812
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 16 пъти

Re: Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4

Мнение от gena_bs » 25 Май 2015 18:18

Направи си сам имобилайзер - обикновено ключе, което прекъсва захранването към компютъра или към горивната помпа. От аларми, особено пък фабрични, няма смисъл, според мен.

Уведоми ли полицията? Ако не си, го направи!
Колко ключа ти даде "продавача"? Да не си е "запазил" някое копие и иска да си "върне" колата?
Това също го упомени в жалбата или както там се казва пред полицията!
Има достатъчно такива случаи, но изчакват поне две седмици. Този ми се струва, че е "огладнял" много.
Друг вариант е да са записали кода при заключването вечерта. Но според мен това е малко вероятно, щом за щастие колата си е още при теб!
Каско направил ли си?

За съжаление набележат ли те, у нас спасение няма!
Пълно автокаско и механично прекъсване на захранването. Не, че не могат да ти дръпнат колата на буксир или с пътна помощ.

Стискам ти палци!

Edit:
За малко да забравя - препрограмирай ключовете. Ако е възможно - пренареди ключалката, за да не стават и механично старите ключове.
В сервизите и ключарските ателиета знаят как и какво.

Аватар
vesko5
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Май 2015 16:24

Re: Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4

Мнение от vesko5 » 25 Май 2015 20:34

gena_bs написа:Направи си сам имобилайзер - обикновено ключе, което прекъсва захранването към компютъра или към горивната помпа. От аларми, особено пък фабрични, няма смисъл, според мен.

Уведоми ли полицията? Ако не си, го направи!
Колко ключа ти даде "продавача"? Да не си е "запазил" якое копие и иска да я прибере?
Това също го упомени в жалбата или както там се казва пред полицията!
Има достатъчно такива случаи, но изчакват поне две седмици. Този ми се струва, че е "огладнял" много.

За съжаление набележат ли те, у нас спасение няма!
Пълно автокаско и механично прекъсване на захранването. Не, че не могат да ти дръпнат колата на буксир или с пътна помощ.

Стискам ти палци!
Благодаря за съветите! Колата я закупих с 2 ключа - единият с дистанционно в него и другият без! Колата има пълно каско ... но като не можеш да запалиш колата защото не можеш да вкараш ключа в патрона за стартиране на кого ще се обадите: на застрахователя или на ключаря?!?! Е, аз избрах да се обадя на ключаря. После, разбира се говорих и със застрахователите но при свършен факт (пак има някакъв шанс)! С полицията засега не съм се свързвал, но и това утре may be ще се случи.
Аларма в момента слагам - импулсна със собствен имобилайзер - така ме посъветва Николай (авто-ключаря)!
За нарочването съм напълно съгласен с теб ... за съжаление живеем в такова време и в такава държава :((((
За механичното прекъсване на захранването съм склонен да приемам предложения от всякакъв вид и естество! Може и тук, може и на лични! Защото с тази електроника в колата не знам дали ако се направи нещо механично няма да се повреди нещо друго по електрониката! Но ако все пак някой е склонен да сподели той/тя как се е справил/а, както казах съм склонен да изслушам всеки. Нямам гараж или охраняем паркинг наблизо, така, че колата се очертава да бъде "уличница".

п.с. - не съм никак негативна личност, поради което съжалявам, че първата ми тема е такава :(
Toyota Rav4 III 2006 2.2 D-4D 136 hP

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4

Мнение от TATI » 25 Май 2015 20:55

Не искам да съм черноглед, но ако не я прибереш някъде и то много бързо, рискуваш да останеш без кола, също толкова бързо, без значение колко пълно ти е каското.
То няма да те спаси. Не знаем за кой край на държавата става дума, но в случая това не е от особено значение.
Просто вземи спешни мерки, ама от най-спешните. Ако трябва давай пари за такси за известно време, но си осигури някой що годе добър паркинг, ако искаш да се радваш на колата си.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

memorex

Re: Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4

Мнение от memorex » 25 Май 2015 21:07

колата по дефолт трябва да е с два ключа с транспондер иначе има вероятност да е лява.а продавача ако е вързан и има оригинален ключ колата нямаше да е има.интересно имаше ли аларма преди каското или не.аз ако съм сменям всички ключалки и друг имобилайзер че и от горе още нещо без да се коментира тук.Хубавото в случая е че имаш втори шанс щтото явно са добри да направят ключ по патрона на шофьорската врата без да го вадят че и са заключили на тръгване.

gena_bs
Мнения: 812
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 16 пъти

Re: Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4

Мнение от gena_bs » 25 Май 2015 21:37

Напълно подкрепям TATI!
Скрий колата за известно време някъде. Най-добре в индивидуален гараж, а не в общ.
По възможност със СОТ и GSM оповестяване при отваряне на вратата/вратите. Като разбира се я проверяваш дали е там по някакъв начин. Това ще ти даде време за обмисляне на по-нататъчни действия, а и е най-ефикасното.
И се оглеждай за лица и автомобили, които те следват.
Офф, то стана като шпионски роман, ама в БГ трябва да си като Щирлиц!

Извадил си късмет, че не са могли да отнесат колата! Или са неопитни или нещо друго им е попречило.
Колкото до заключената врата - просто са натиснали бутона за заключване и са затворили вратата. Провери ли дали останалите дали са заключени?
За съжаление не мога да ти помогна с конкретни технически съвети.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4

Мнение от iovkito » 25 Май 2015 21:49

Вие много го наплашихте човека , чак гаражи с гсм оповестяване. Те върнат ли се за колата , ще си я вземат за 30 сек. Явно нещо им е попречило точно в този момент да си тръгнат с нея. Аз пък бих я продал и бих си взел друга , поне да не я мисля.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Контактният ключ не влиза в патрона за запалване - RAV4

Мнение от Akima » 25 Май 2015 22:21

Колеги,
рядко си позволявам квалификации,но защо "образувате излишни нерви" на човека.
Още малко и ще го пратите да спи в колата.

Веско,
не знам за кой ключар говориш/поне не съм 100% сигурен/,но на лично ще ти пратя координати на проверен от мен и то неколкократно ключар във Варна,който е виждал Toyota и Subaru и то не само на картинка.

По повод ключовете:
Изображение

Това на снимката е така наречения Вале ключ - в други държави,като отидеш на по-приятно място има кой да ти паркира колата. wink.gif

Колата трябва да ти е продадена с 2 ключа с бутони/дистанционни в тях /черни/ и един вале ключ /сив/.

Винаги съветвам като се взема "нова" кола да се проверяват/изтриват излишните сигнатури - така няма шанс някой да дойде и да си тръгне с твоята кола.

Механичните "способности" са едно,но компютърните друго.

Понеже периодично продавам платки/дистанционни в този форум мога да ти кажа,че многократно са ме питали за нарязани остриета и винаги съм игнорирал такива оферти именно заради опасността да дам "автомат на маймуна".


Уведомил си застрахователя,но уведоми и съответните контролни органи - РПУ и Пътна полиция ти трябват в случая.
Така ще си спестиш и обвинения в застрахователна измама,ако колата утре я няма.


Ключ се "реже" и по VIN - просто всякакви аматьорчета идват да "плажуват" лятото във Варна./без транспондера естествено/ wink.gif
Замисли се къде колата е влязла в България.

За твоя радост онзи ден разбиха бандата на едни от корифеи - ако те те бяха нарочили от колата щеше да ти остане само големия талон за спомен.

Желая ти успех - виж си ЛС-тата. :thumbsup:

Лека вечер на останалите колеги-сценаристи. wink.gif cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта